Niazgah نیازگاه
صندوق بین المللی پول هشدار داد

كند شدن رشد اقتصادی منطقه یورو

كند شدن رشد اقتصادی منطقه یورو

نیازگاه: صندوق بین المللی پول در گزارشی اخطار داد با افزایش ریسك های داخلی و جهانی، منطقه یورو با خطر كندتر شدن رشد اقتصادی روبروست.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، این ریسك ها شامل تنش های تجاری و پیچیده تر شدن اوضاع سیاسی عنوان شده است. صندوق بین المللی پول با بیان این كه حمایت كشورها از رشد اقتصادی بیش از هر زمان دیگری ضروری می باشد خواستار بازسازی بازارهای مالی و اصلاح زیرساخت ها برای پشتیبانی از رشد این منطقه شده است.
به قول صندوق بین الملل هر چند كه نرخ رشد منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ تا حدودی منطبق با پتانسیل این منطقه است و نرخ بیكاری كاهش یافته است، اما رشد دستمزدها كماكان در سطح پایینی باقی مانده است. تنش های تجاری با آمریكا كه به دنبال وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم شروع شد یكی از بزرگ ترین ریسك های بر سر رشد منطقه یورو به حساب می آید. هم چنین زمان در مذاكرات بریگزیت به سرعت در حال سپری شدن است و به علت كم بودن پیشرفت های حاصل شده بیم یك خروج بد كه سبب اختلال در روند سرمایه گذاری و اطمینان تجاری شود می رود.
صندوق با استقبال از تصمیم بانك مركزی اروپا برای پایین نگه داشتن نرخ بهره خواستار عادی سازی تدریجی و پیوسته شرایط برای پرهیز از وقوع نوسان در بازارهای مالی منطقه یورو شده است.
به قول صندوق بین المللی پول، تشكیل اتحادیه بانكی اروپا می تواند دستاوردی بزرگ باشد كه بهتر از مكانیزم های كنونی عمل كند چون كه خیلی از بانك های اروپایی در سال های اخیر موفق شده اند میزان و كیفیت دارایی های خویش را بهبود دهند. با این وجود باید پیشرفت های بیشتری در كاهش ریسك بخش بانكداری صورت گیرد كه یكی از آن ها سودآوری پایین بانك ها با وجود شرایط مطلوب اقتصادی كنونی است.1397/04/05
13:53:34
5.0 / 5
4968
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی