Niazgah نیازگاه
در دیدار كرباسیان با وزیر اقتصاد سوریه مطرح شد؛

آمادگی ایران و سوریه برای اعمال تعرفه ترجیحی واردات كالا

آمادگی ایران و سوریه برای اعمال تعرفه ترجیحی واردات كالا

نیازگاه: وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با اشاره به وجود زمینه های زیاد همكاری میان دو كشور بویژه در حوزه گمرك، خواهان حضور ایران در منطقه آزاد سوریه شد.به گزارش نیازگاه به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، مسعود كرباسیان در دیدار با وزیر اقتصاد و تجارت سوریه آمادگی این وزارتخانه را برای همكاریهای دوجانبه با سوریه را اعلام نمود.
وی همینطور با اشاره به لزوم همكاری های گمرگی دو كشور، تصریح كرد: باید مشخص شود كالاهایی كه میان دو كشور مبادله می گردد منحصرا تولید ایران و سوریه باشد تا كالای سایر كشورها بعنوان كالای ایرانی از مزایای تعرفه ترجیحی برخوردار نشود و این امر تنها با استفاده از همكاری های گمركی امكانپذیر خواهد بود.
وزیر اقتصاد كشورمان همینطور با تبریك مقاومت و پیروزی های مردم و دولت سوریه در مقابل دشمنان و تروریست ها، از آمادگی ایران برای بازسازی زیرساختهای این كشور توسط پیمانكاران و بخش خصوصی ایرانی اطلاع داد.
كرباسیان با اشاره به اینكه كمیسیون مشترك دو كشور از جانب ایران بر عهده وزارت راه و شهرسازی است اظهار داشت: در زمینه بازسازی و توسعه راهها، وزارت اقتصاد می تواند نقش موثری داشته باشد.
وی همینطور تصریح كرد: شركتهای مهندسی و پیمانكاری ایرانی از توانمندی خوبی برخوردار می باشند كه از آمریكای لاتین تا آفریقا، آسیا و قفقاز حضور دارند و آماده همكاری در زمینه های فنی و مهندسی با سوریه هستند.
در ادامه این دیدار، «محمد سامر الخلیل»، وزیر اقتصاد و تجارت سوریه هم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، از حمایت های دولت و ملت ایران نسبت به كشورش قدردانی كرد.
وی با اشاره به تخریب بخش زیادی از سوریه در جنگهای اخیر و ضرورت بازسازی آن اظهار داشت: روند بازسازی با همكاری و حضور ایران در سوریه در اولویت قرار دارد.
وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با اشاره به وجود زمینه های زیاد همكاری میان دو كشور بویژه در حوزه گمرك، خواهان حضور ایران در منطقه آزاد سوریه شد.

1397/03/30
14:19:50
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی