Niazgah نیازگاه

ریسك در مسیر اقتصاد جهانی

ریسك در مسیر اقتصاد جهانی

به گزارش نیازگاه سازمان توسعه همكاری های اقتصادی اعلام نمود اقتصاد جهان در حال تجربه سطوح بالایی از رشد است اما ریسك ها هم افزایش یافته اند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، این سازمان اعلام نمود رشد اقتصادی در جهان مدیون تقویت تجارت جهانی، افزایش سرمایه گذاری ها و اشتغال زایی بیشتر بوده است كه به كمك سیاست های پولی انبساطی و گشایش های مالی حمایت می شوند.

انتظار می رود متوسط نرخ رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۸ معادل ۴ درصد باشد كه نزدیك به میانگین بلندمدت است. با این حال ریسك های موثری چون تنش های تجاری، نوسانات بازارهای سهام و افزایش بهای نفت می توانند در بین مدت بر روی كیفیت رشد اقتصادی و استانداردهای زندگی مردم جهان اثرگذار باشند.

آنخل گوریا- دبیر كل سازمان توسعه همكاریهای اقتصادی- اظهار داشت: انتظار می رود روند توسعه اقتصادی جهان برای دو سال پیش رو هم ادامه داشته باشد و چشم انداز اقتصادی در كوتاه مدت بسیار مطلوب تر از چشم انداز سالیان اخیر است. با این حال نباید فراموش نماییم كه این رشد عموما ناشی از سیاست های انبساطی و محرك مالی بوده اند و این بدان معناست كه ما هنوز به یك رشد پایدار در دراز مدت نرسیده ایم.

وی اضافه كرد: سیاست گذاران باید بر روی سیاست های ساختاری متمركز شوند كه باعث تقویت مهارت ها و بهبود بهره وری برای دستیابی به یك رشد پایدار و انحصاری می گردد.

هم چنین عادی سازی نرخ بهره دربسیاری از كشور ها من جمله آمریكا، ریسك بزرگی باقی مانده است و در صورتی كه تمهیدی برای حل این مشكل در نظر گرفته نشود، افزایش سطوح بدهی و بروز تلاطم در بازارهای مالی این كشورها دور از ذهن نخواهد بود.

به گفته سازمان توسعه همكاری اقتصادی، كشورهای در حال توسعه و نوظهور بیش از سایر كشورها در معرض ریسك بحران های اقتصادی هستند و باید توجه بیشتری به اعمال اصلاحات ساختاری داشته باشند. 

1397/03/19
21:33:18
5.0 / 5
5471
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی