Niazgah نیازگاه

امینی فرد: ستاد جنگ آمریكا در وزارت خزانه داری آن است

امینی فرد: ستاد جنگ آمریكا در وزارت خزانه داری آن است

نیازگاه: نماینده مردم ایرانشهر با تاكید بر اینكه بعد از خروج آمریكا از برجام، باید برای اهتمام به منافع ملی، حول هدایت های مقام معظم رهبری و وحدت نیروهای انقلابی قدم برداریم، اظهار داشت: باید توجه كرد ستاد جنگ آمریكا در وزارت خزانه داری آن است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم ایرانشهر در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، اظهار داشت: انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن نقطه عطفی در مبارزات ضداستكباری ملل جهان است كه ریشه در فرهنگ باشكوه ایرانی اسلامی ایرانیانی دارد كه همیشه یكی از ملل تمدن ساز و جریان ساز جهان بوده اند.

وی اضافه كرد: سنت دیرینه گفت وگو و تعامل از مشخصه های بنیادین این فرهنگ است. پیرو این فرهنگ گفت وگو و هدایت های رهبری معظم انقلاب در چند سال قبل برای خنثی كردن توطئه هایی كه برای نشان دادن چهره ای خشونت بار از انقلاب در حال ترسیم بودند، وارد گفت وگو با جهان شدیم كه خروجی آن برجام بود. اكنون كه آمریكا از برجام خارج شد، این خروج ضمن اینكه شاهدی بر بدعهدی آمریكای مستكبر است در عین حال الزاماتی را برای ما در صحنه داخلی و بین المللی به دنبال دارد.

امینی فرد خاطرنشان كرد: بطور قطع در صحنه داخلی با نصب العین قرار دادن هدایت های رهبری باید حول منافع ملی، وحدت نیروهای انقلابی را داشته باشیم و در عین حال معضلات اقتصادی را كه امروز جلسه غیرعلنی مجلس به آن پرداخت، دولت محترم و دولت تدبیر و امید باید عزم جدی تری را برای پیگیری داشته باشد چون كه ستاد جنگ آمریكا در وزارت خزانه داری آن مستقر شده است.

نماینده مردم ایرانشهر با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه خود، اظهار داشت: آقای روحانی بخش بزرگی از مردم سیستان و بلوچستان به علت خشكسالی و در بین سكوت مدیران دولتی و رسانه های رسمی زندگی خیلی سخت و غیرقابل تحملی دارند. اغلب روستاها در حال خالی شدن هستند و مردم فوج فوج به شهرهای استان كه فاقد زیرساخت های صنعت و اشتغال هستند روی آورده اند. بخش قابل توجهی از جمعیت استان به استان های دیگر مهاجرت كردند، تا كی سخن از توسعه متوازن می كنید اما گام جدی برای رشد شاخصه های زندگی مردم محروم بلوچستان در عمل بر نمی دارید؟

امینی فرد ادامه داد: بعنوان وكیل مردم و با اتكا به آرمان های بلند انقلاب اسلامی از جنابعالی می خواهم با اختصاص كمك های بلاعوض به كشاورزان استان و استقرار صنایع بسته بندی و فرآوری محصولات كشاورزی بخصوص خرما اجازه ندهید روستاها كه جایگاه اصلی تولید هستند در سال پشتیبانی از كالای ایرانی از بین بروند. آقای رییس جمهور مطابق با آنچه كه در روزهای كارزار انتخاباتی و منشور حقوق شهروندی به درستی مطرح كردید، ایرانی ها بلوچ نظیر سایر ملیت های ایرانی چشم انتظار محقق شدن اصل ۱۵ قانون اساسی هستند، آنان می خواهند فرزندان شان در فضاهای آموزشی رسمی زبان مادریشان را یاد بگیرند، چنین امری نه بودجه آنچنانی می خواهد و نه پیامدی جز تقویت فرهنگ برای زبان ایرانی خواهد داشت.

وی خاطرنشان كرد: تقاضا داریم اهتمام تان به تمام اصول قانون اساسی در عمل و نه حرف نشان و با دستور وزیر علوم در دفترچه كنكور سال جاری رشته زبان و ادبیات بلوچی را در دو دانشگاه ولایت و دانشگاه سیستان و بلوچستان بگنجانید. آقای روحانی نظام اداری كشور و به خصوص نظام اداری استان سیستان و بلوچستان به شدت دچار روزمرگی و كسالت هستند. سیستم اداری موجود فعالیت سیاستگذاری و برنامه ریزی توسعه و غلبه بر توسعه نامتوازن و عقب ماندگی های تاریخی استان را ندارد.

نماینده مردم ایرانشهر اضافه كرد: به شدت نیازمند به نوسازی هستیم كه با شكستن حلقه بسته مدیران و جذب نیروهای جوان و متخصص این مورد برطرف می گردد. ضروری می باشد مدیریت عالی استان را از انفعال خارج كنید تا برنامه های مترقی را تعریف كنند كه یكی از مهم ترین آنها عبور هیات های گزینش از دیدگاه جذبی نگر و تبعیض آمیز گذشته و اجازه ورود نیروهای جوان و متخصص به حلقه مدیران است.

امینی فرد خطاب به وزیر كشور، اظهار داشت: آقای رحمانی فضلی در شرایطی كه به علت خشكسالی آمار بیكاری سیستان و بلوچستان به بالاترین حد خود رسیده، فرصت های اقتصادی مرزهای زمینی و دریایی را از مردم گرفته اید، مردمی كه قرن های متمادی هم امنیت مرز را حفظ می كردند و هم با تجارت با كشورهای همسایه قوت لایموتی به دست می آورند. خواست مردم این است كه با تشكیل كارگروه، سیاست امنیتی مسدود كردن مرزهای شرق كشور مورد صدمه شناسی جدی قرار گیرد و با اصلاح آن امكان داد و ستد مردم معمولی فراهم گردد. آقای دكتر اردكانیان بحران آب و آب شرب كشاورزی، مركز و جنوب استان را تا مرز نابودی پیش برده است. ۳۱۰۰ روستای بدون شبكه آبیاری، ۱۲۰۰ روستایی كه فقط با تانكر آبرسانی می شوند. ضروری می باشد دستور دهید كه حتما كارگروه ویژه ای در این ارتباط تشكیل گردد و تدبیر جدی را به عمل آورد.

نماینده مردم ایرانشهر خطاب به وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: آقای بطحایی وضعیت آموزش و پرورش استان اسفبار است. عدم توازن شدید منطقه ای هم به لحاظ فضاهای آموزشی و هم نیروی انسانی كه حاصل دستپخت سیاست های نامتعادل مدیران تبعیض گرای شماست و نتیجه آن میزان فاجعه بار افت آموزشی و باز ماندگان از تحصیل به روایت آمارهای رسمی خود شماست. واقعا برای این بی عدالتی و عدم توازنی كه در شمال و جنوب استان برقرار است چه پاسخی دارید.

امینی فرد خطاب به وزیر صنعت و معدن، اظهار داشت: آقای شریعتمداری پیرو تاكیدات مكرر رهبر معظم انقلاب در مورد احیای كارخانجات بافت بلوچ بعنوان پیشانی توسعه صنعتی استان متاسفانه حركت فعلی و لاك پشتی تخصیص اعتبار برای نوسازی بافت بلوچ راه به جایی نخواهد برد، عزم جدی تری از آقای نوبخت انتظار داریم.

وی خطاب به وزیر بهداشت و درمان، بیان كرد: آقای قاضی زاده هاشمی ضمن تشكر از اقدامات اساسی كه شما در حوزه بهداشت و درمان كشور و استان به عمل آوردید، از شما می خواهم با ارتقای دانشكده علوم پزشكی ایرانشهر به دانشگاه علوم پزشكی گام اساسی در جهت تولید عدالت درمانی و آموزشی در حوزه مركز و جنوب استان فراهم آورید.

نماینده مردم ایرانشهر خطاب به معاون اول رییس جمهور، اظهار داشت: آقای جهانگیری اینك كه با تاكیدات مقام معظم رهبری توسعه سواحل مكران در دستور كار دولت قرار گرفته، اگر بسترهای قانونی و سازمانی لازم برای بهره مندی مردم بومی از منافع حاصل تعریف نشده باشد، چیزی گیر مردم نخواهد آمد و همچون تجربه عسلویه عموما در حد نیروهای خدماتی و كارگری باقی خواهند ماند. برای جلوگیری از این معضل كه نتایج مخرب سیاسی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت، مدت زمان را از دست ندهید و با دایر نمودن مراكز فنی و حرفه ای به تربیت نیروهای فنی و كیفی بپردازد و دانشگاه ولایت را قطب رشته های فنی و مهندسی و راهبردی بنماید. همینطور خواهش داریم از نخبگان بومی در طرح های توسعه سواحل مكران حتما به جد استفاده گردد.
1397/03/06
13:55:32
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی