Niazgah نیازگاه
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است

ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است

نیازگاه: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه برپایه گزارش صندوق بین المللی پول، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، اظهار داشت: برپایه گزارش این صندوق رشد ۴ درصدی، تقلیل بیكاری و كاهش نرخ تورم از دیگر شاخص های توسعه ایران در سالهای اخیر بوده است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا - منطقه گیلان، محمدباقر نوبخت در مراسم تكریم و تقدیر از اساتید دانشگاه پیام نور استان گیلان با اشاره به اینكه از دهه ۱۹۷۰ درآمد سرانه بعنوان معیار رفاه مردم در نظر گرفته شده و رشد اقتصادی، محور اصلی توسعه ملت ها قرار گرفت، خاطرنشان كرد: سرمایه انسانی عامل اساسی در رشد و توسعه اقتصادی جوامع است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، رشد اقتصادی، سلامت جامعه و آموزش را از مولفه های اصلی توسعه انسانی عنوان نمود و اضافه كرد: میزان امید به زندگی در كشور افزایش یافته و به ۷۴ سال رسیده است، در صورتی كه ابتدای پیروزی انقلاب سن امید به زندگی ۵۴ سال بود.

وی با اشاره به سند چشم انداز ۲۰ ساله كه از جانب مقام معظم رهبری به تایید رسیده، اظهار داشت: نخستین هدف راهبردی این سند، توسعه یافتگی و قرارگیری در جایگاه نخست علم و فناوری منطقه است.

نوبخت با اشاره به اینكه برپایه گزارش صندوق بین المللی پول، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، خاطرنشان كرد: برپایه گزارش این صندوق رشد ۴ درصدی، تقلیل بیكاری و كاهش نرخ تورم از دیگر شاخص های توسعه ایران در سالهای اخیر بوده است.

او با اشاره به اینكه سازمان برنامه و بودجه مسئولیت راهبردی، رصد و توسعه كشور را عهده دار است، اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره متناسب با زمان و با اتخاذ سیاست های صحیح، توانسته توطئه های دشمنان را خنثی كند.

وی فعالیت های دانشگاه پیام نور را قابل تقدیر و موثر دانست و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور دانشگاه دولتی و قابل توجه ای است و هر آنچه كه دستمان برسد برای این دانشگاه انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاكید بر اینكه دانشگاه پیام نور باید در جذب دانشجویان اقتضائی تر عمل كند، خاطرنشان كرد: با الگوگیری از تجارب جهانی می توان به توسعه رسید.
1397/02/13
20:04:19
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی