Niazgah نیازگاه

وام مسكنبعلاوهجعاله ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

وام مسكنبعلاوهجعاله ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

نیازگاه: هم اكنون قیمت هر ورق از اوراق تسسهیلات مسكن حدود ۶۴ تا ۶۵ هزار تومان است. در نتیجه قیمت وام مسكن به علاوه جعاله برای زوج های تهرانی ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می گردد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در ایام ابتدایی سال ۱۳۹۷ با افزایش قیمت دلار، قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن به كمتر از ۶۰ هزار تومان رسید و در بعضی از نمادهایی كه رو به باطل شدن بود تا ۵۳ هزار تومان هم پایین رفت اما در ایام كنونی از زمای كه دولت وعده دلار ۴۲۰۰ تومانی داده قیمت هر ورق از اوراق تا بیش از ۶۵ هزار تومان بالا رفته است.
در آخرین روز معاملاتی فرابورس ایران در این هفته امتیاز اوراق تسهیلات مسكن خرداد ماه ۱۳۹۵ به ۶۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسید و اوراق تسه فروردین ۱۳۹۷ به عدد ۶۵ هزار و ۳۳۰ تومان رسید.
اگر قیمت اوراق ۶۵ هزار تومانی را مبنا قرار دهیم با عنایت به اینكه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، باید ۱۳ میلیون تومان صرف خرید این ۲۰۰ برگ كنند. این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابتش باید ۴۰ برگ بهادار ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی خریداری كرد، در مجموع برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن به علاوه جعاله حدود ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می گردد.
همینطور زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند كه با این حساب باید ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی باید ۱۳ میلیون تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند كه برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله باید ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بپردازند. این زوج ها در مجموع برای دریافت وام ۷۰ میلیون تومانی باید ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت كنند.
مجردهای تهرانی هم می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج هایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت كنند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند. با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.
اوراق تسهیلات مسكن توسط بانك مسكن منتشر می گردد. علاوه بر این بانك ملی هم اخیرا آغاز به انتشار این اوراق كرده است. این اوراق قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداكثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با عنایت به اینكه چقدر تا زمان اعتبارش باقی مانده دارای قیمت متفاوتی است. در صورتی كه مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نكند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.1397/02/12
19:15:54
5.0 / 5
5403
تگهای خبر: اوراق , بانك , قیمت , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی