Niazgah نیازگاه
ادیانی در اخطاری مطرح كرد

روسای قوای مجریه و قضائیه برای بررسی تحولات بازار ارز به مجلس دعوت شوند

روسای قوای مجریه و قضائیه برای بررسی تحولات بازار ارز به مجلس دعوت شوند

نیازگاه: یك نماینده اصولگرای مجلس با تاكید بر ضرورت دعوت روسای قوای قضاییه و مجریه برای بررسی تحولات بازار ارز به مجلس، اظهار داشت: باید رویه دعوت از روسای قوا و مدیران ارشد به مجلس صورت گیرد.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، علی ادیانی در اخطاری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با اشاره به مبحث نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت ارز، اظهار داشت: مجلس روز گذشته جلسه ای برای بررسی این مورد برگزار كرد كه بنده نسبت به روند تشكیل آن نقد دارم.

وی توضیح داد: انتظار می رفت بحث مهمی مثل ارز كه اركان اقتصادی و معاونت های مختلف و مبحث پشتیبانی از كالای ایرانی را نشانه گرفته با دعوت از رییس جمهور و حداقل آقای جهانگیری مورد بررسی قرار می گرفت چون این حاكمیت ارزی، اركان اقتصاد مقاومتی را مخدوش كرده است.

نماینده قائم شهر در مجلس افزود: البته آقای سیف، حضور پیدا كردند ولی او فرمان بر است و باید از فرماندگان دعوت می كردیم. ما مقرر است به حوزه های انتخابیه مان برگردیم و نمی دانیم كه پاسخ مردم را به این سوال چه بدهیم كه چرا قیمت دلار در بودجه سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده اما اكنون صحبت از دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی است.

وی با تاكید بر اینكه بنای ما همكاری با دولت می باشد، اظهار داشت: نمایندگان باید قانع و نه توجیه شوند. نمی توان قیمت ارز را به صورت دستوری ثابت نگه داشت. بهتر بود كه از روسای قوای قضاییه و مجریه برای حضور در مجلس دعوت می شد تا گزارش می دادند.

نماینده قائمشهر تصریح كرد كه باید رویه دعوت از روسای قوا و مدیران ارشد در مجلس كلید خورد.

ادیانی راد همینطور در تذكری با اشاره به برگزاری جلسات غیرعلنی در مجلس، اظهار داشت: جایگاه مجلس آن است كه مطالبی در جلسات غیرعلنی مطرح شود كه امكان بیان آن در جلسات علنی نیست. نه اینكه ما همان مطالب و صحبت هایی را كه آقایان در مصاحبه با صداوسیما و رسانه ها می گویند را اینجا دوباره بشنویم. همه می دانیم كه رعایت شأن و جایگاه مجلس از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، علی مطهری رییس جلسه در پاسخ به این اخطار، اظهار داشت: نظر خیلی از نمایندگان هم این است كه باید كیفیت جلسات غیرعلنی بیشتر شده و مسائل محرمانه تری بیان شود.

نایب رییس مجلس ادامه داد: بطور قطع با افزایش قیمت دلار، درآمدهای دولت هم افزوده می شود. مجلس به این مورد وارد می گردد كه دولت چطور می خواهد این هزینه ها را بررسی كند.

وی همینطور تصریح كرد: با عنایت به مشكلات داخلی و خارجی كه داریم باید بدانیم كه این مشكلات جز با وحدت ملی حل نمی گردد. انتقادها را از یكدیگر كم كرده و دلسوزانه كار نماییم تا ان شاءالله از بحران خارج شویم.
1397/01/22
15:09:20
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی