Niazgah نیازگاه

بورس تحت تاثیر بازار ارز

بورس تحت تاثیر بازار ارز

نیازگاه: در حالیكه بازار ارز شرایط خاصی را سپری می كند، بازار سرمایه به افزایش قیمت ها چندان واكنشی نمی دهد؛ گویی فعالان بازار سهام از شناسایی سود در شركت هایی كه سودآوری شان به دلار وابسته است مطمئن نیستند.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بورس تهران همچنان تحت تاثیر بازارهای موازی همچون بازار ارز و پول نوسان دارد. در این روزها قیمت دلار روند صعودی پیش گرفته و تعدادی انتظار دارند كه شركت هایی كه محصولات اولیه شان با دلار تامین می شود، سود شناسایی كنند ولی عملا این اتفاق رخ نمی دهد. گویی بازار پرالتهاب ارز در این روزها نگرانی ها از ریسك های سیستماتیك را افزایش داده است.

از طرفی كاهش قیمت ها در شركت هایی كه سودآوری شان به ارز بستگی ندارد، می تواند شرایط بازار را تا حدی با ركود مواجه كند كه درنتیجه آن شاهد افت قیمت خیلی از نمادها باشیم. البته رشد اندك قیمت ها امروز در بورس می تواند تحت تاثیر بازار ارز باشد.
همچنین حدود دو ماه دیگر آمریكا درباره ادامه یا تعلیق تحریم های ایران تصمیم گیری خواهد نمود و این در شرایطی است كه دونالد ترامپ در ماه های گذشته گفته بود كه برای آخرین بار تعلیق تحریم ها را تمدید كرده است. این مورد می تواند برای فعالان بازار سرمایه و تصمیمات خرید و فروششان تاثیر داشته باشد.

امروز پس از مدت ها شاخص كل بازده نقدی و قیمتی رشد ۱۶۵ واحد را تجربه نمود و به رقم ۹۶ هزار و ۱۹۴ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم با حدود ۸ واحد رشد عدد ۱۷ هزار و ۱۵۹ را تجربه نمود. شاخص آزاد شناور ۱۷۶ واحد رشد كرد و به رقم ۱۰۲ هزار ۸۸۹ رسید. شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۱۵۶ و ۱۴۹ واحد رشد داشت.

فولاد مباركه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس و توسعه معادن و فلزات هر یك به ترتیب ۳۹، ۳۰، ۲۲ و ۱۹ واحد تاثیر مثبت روی شاخص ها داشتند. امروز همینطور پس از مدت ها گروه فلزات اساسی با رشد در قیمت های آخرین معامله مواجه گردید و فرآورده های نفتی هم در تعداد خیلی از نمادها رشد قیمت داشتند. البته در هر دو گروه تعداد از نمادها با افت در قیمت آخرین معامله مواجه گشتند.

گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری ملی ایران به ترتیب هر یك ۱۷، ۱۶ و ۷ واحد تاثیر كاهنده برروی دماسنج بازار سرمایه داشتند. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۷۹ میلیارد و ۹۰۵ میلیون تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از یك میلیارد سهم بود.

آیفكس هم امروز با ۱.۶ واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۱۰۸۲ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۳۲۳ میلیارد تومان را رد كرد و حجم معاملات به ۲۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
1396/12/21
15:09:00
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی