Niazgah نیازگاه
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

مرحله تكمیلی پرداخت سود سهام عدالت از فردا آغاز می گردد

مرحله تكمیلی پرداخت سود سهام عدالت از فردا آغاز می گردد

نیازگاه: معاون وزیر اقتصاد از آغاز مرحله جدید پرداخت سود سهام عدالت اطلاع داد و اظهار داشت: كارمندان، بازنشستگان لشگری، كشوری وتامین اجتماعی، كارگران فصلی و روستاییان خارج از حمایت كمیته امداد فعلاسود نمی گیرند.به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، نشست خبری میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی به منظور اعلام مرحله جدید واریز سود سهام عدالت، برگزار گردید.
وی در این نشست اظهار داشت: مرحله تكمیلی پرداخت سود سهام عدالت، از فردا آغاز می گردد.
رییس سازمان خصوصی سازی اعلام نمود: مرحله تكمیلی سهام عدالت برای ۱۶ گروه همچون مددجویان كمیته امداد و بهزیستی از ۱۲ بهمن آغاز می گردد.
وی خاطرنشان كرد: مددجویان كمیته امداد و بهزیستی مشمولانی هستند كه سهام یك میلیون تومان را به صورت كامل در اختیار دارند و از سود كامل ۱۵۰ هزار تومانی برخوردار می باشند.
پوری حسینی اضافه كرد: تنها چهار گروه كارمندان، بازنشستگان لشگری، كشوری و تامین اجتماعی، كارگران فصلی و ساختمانی، روستاییان و عشایری كه تحت پوسش كمیته امداد نیستند و كسانی كه قبلا تحت پوشش كمیته امداد بودند، اما اكنون مددجو هستند، چهار گروهی به شمار می آیند كه در دهه فجر، سود آنها پرداخت نمی گردد.
وی اضافه كرد: ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد، حسینیه ها، بقاع متبركه، بیماران خاص، مددجویان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت و تاكسیرانان، همچون گروههایی هستند كه در دهه فجر، باقیمانده سود سهام عدالت آنها پرداخت می گردد.
وی اضافه كرد: از زمان آغاز توزیع سود حدود ۲ میلیون نفر شماره شبای خویش را به سامانه سهام عدالت اعلام نموده اند و هنوز ۱۲ میلیون نفر باقی مانده اند.
پوری حسینی تصریح كرد: سازمان خصوصی سازی در دهه فجر با ۱۶ گروه از مشمولان، به صورت كامل سود سهام عدالت سال ۹۵ را تسویه می كند.
وی اظهار داشت: در این مرحله، سود ۲۲ درصد مشمولان با مبلغی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسویه می گردد و ۸۷ درصد مشمولان باقی می مانند؛ البته در اولین مرحله توزیع سود، هزار میلیارد تومان بین مشمولان توزیع شد.
پوری حسینی با اشاره به اینكه افرادی كه سهام عدالت دارند ولی شماره شبا نداده اند، باید تعیین تكلیف شوند، اظهار داشت: هنوز تصمیم گیری در این زمینه زود است و باید سود سال مالی ۹۵ به صورت كامل به همه داده شود، ازاین رو افراد امیدوار شوند؛ این در شرایطی است كه در دو هفته گذشته، دو میلیون نفر از ۱۶ میلیون نفر افرادی كه شماره شبا نداده اند، شماره خویش را اعلام نموده اند.اما شاید عده ای شاید می خواهند از سهام عدالت انصراف دهند چراكه مخاطب این سهام، كمیته امداد و بهزیستی بوده اند كه نمی خواهند سود دریافت كنند.
رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری سهام بانكها هم با اشاره به اینكه اگر مجامع بانكها برگزار شود، قیمت های ما باطل می گردد و باید قیمت های جدید اعلام نماییم، اظهار داشت: از آبان ماه به بعد صورتهای حسابرسی شده و كارشناسی شده را در هیات واگذاری مصوب می كنیم؛ البته امسال تاخیر صورت گرفت كه به علت تغییر دو عضو وزیر در هیات واگذاری بود.
وی در مورد واگذاری شركتهای بیمه هم اظهار داشت: ما برای شركتهای بورسی، اقدام به كارشناسی نكرده و آیین نامه صراحت دارد كه با قیمت نماد معاملاتی قیمتگذاری صورت گیرد؛ ازاین رو هر سه شركت بیمه هم بر این اساس قیمتگذاری صورت می گیرد یعنی ملاك اصلی، قیمت تابلوی بورس است؛ اما امتیاز خاصی برای این سهم قائل نیستیم، البته درصدی هم به قیمت تابلو اضافه كرده ایم.
پوری حسینی ادامه داد: هر سه سهم احیانا با قیمت خوبی به فروش خواهد رفت.
وی در مورد فروش سهام ایران خودرو در بورس اظهار داشت: این مورد ربطی به سازمان خصوصی سازی ندارد؛ اما اگر قرار باشد كه سهام به صورت بلوكی عرضه شود، باید اهلیت مالی و غیرمالی متقاضیان باید ارزیابی شود؛ به این معنا كه به ترن اور، بدهی بانكی و مواردی از این دست باید رسیدگی شود؛ ازاین رو اگر برخورد چك لیستی صورت گیرد، مشكلی ندارد، ولی اگر بحث اهلیت مستمسكی برای پس زدن عده ای و آوردن عده ای دیگر باشد، ناپسند است.
رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد مدیریت سهام عدالت و آزادسازی خرید و فروش آن هم اظهار داشت: الان ۴۹ میلیون نفر از مردم می دانند كه چقدر سهام دارند و سود سال ۹۵ آنها هم پرداخت شده است، این یك اقدام بزرگ است؛ اما بخشی از كار می ماند كه ورقه سهام در اختیار مشمولان قرار داده شود كه وقتی ورقه سهام داشته باشند، امكان خرید و فروش هم وجود خواهد داشت.
وی تصریح كرد: اخیرا دولت لایحه آزادسازی سهام عدالت را به مجلس داده كه پس از تصویب بودجه ۹۷ این كار رسیدگی می گردد كه امیدواریم این لایحه به شكل تقدیم شده، مصوب كنند و اگر در این دستور وظیفه ای به عهده ما باشد، به نحو احسن انجام خواهیم داد. بحث مدیریت تا زمانی كه آزادسازی انجام نشود، امكان جایگزینی مصوبه سال ۸۹ هیات دولت وجودن ندارد.این خبر تكمیل می گردد...

1396/11/11
16:10:40
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قیمت , گران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی