Niazgah نیازگاه
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست روحانی؛

قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، ۴ هزار تومان

قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، ۴ هزار تومان

به گزارش نیازگاه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بعد از عرضه گزارش دستگاه های مرتبط در مورد تأمین گندم كشور و اقدامات صورت گرفته برای تداوم خودكفایی و عرضه به صرفه تر نان به مردم، قیمت خرید تضمینی گندم كه پیش از این در شورای اقتصاد مورد تایید قرار گرفته بود، برای سال زراعی آینده، ۴ هزار تومان تعیین شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، هدایت و مدیریت نقدینگی را بعنوان اولویت اول اقتصاد کشور مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: همه بخش های دولت از تمامی روش ها و ظرفیت ها در این مورد برای کنترل تورم و هدایت منابع به سمت تولید استفاده کنند.
رئیس جمهور به مبحث تأمین ارز برای کالاهای ضروری و معیشتی مردم و مواد اولیه کارخانجات، در جهت استمرار جریان تولید اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به اقدامات انجام شده در جهت تحقق اهداف صادراتی و بازگشت ارز حاصل از آن به چرخه اقتصاد کشور، همکاری نزدیک تر با همسایگان و بازارهای هدف صادراتی، در جهت تأمین نیازهای ارزی تولیدکنندگان مورد توجه قرار گرفته است.
روحانی همینطور ایجاد توازن در بودجه، بدون خلق نقدینگی و پولی کردن کسری را یکی از سیاست های مهم دولت برشمرد و با اشاره به هدف دشمنان برای بر هم زدن توازن بودجه از راه فشار حداکثری و کاهش درآمدهای نفتی تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده، خصوصا فروش اوراق خزانه بعنوان یک روش منطقی و مقبول در اقتصادهای جهان اجازه ندادیم کسری بودجه سبب افزایش نقدینگی و تورم بر جامعه امسال شود.
در این جلسه همینطور گزارش وزارت صمت در مورد تولید فولاد در کشور عرضه و مقرر شد بر مبنای تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی، کلیه محصولات تولیدکنندگان در بورس کالا عرضه و فولاد مورد نیاز کارخانجات بزرگ نظیر خودروسازان به قیمت بورس کالا تامین گردد. در عین حال وزارت صمت موظف شد با هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط در دولت زنجیره تولید، توزیع و قیمت فولاد را مدیریت کند.1399/07/01
14:56:57
5.0 / 5
1510
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی