Niazgah نیازگاه
آذری جهرمی:

فعال سازی رومینگ و تحمیل هزینه به مشترك، شایعه است

فعال سازی رومینگ و تحمیل هزینه به مشترك، شایعه است

به گزارش نیازگاه وزیر ارتباطات اظهار داشت: فعال كردن سرویس رومینگ توسط اپراتورها با كسر مبالغی از حساب شان شایعه است.


«محمدجواد آذری جهرمی» در اینستاگرام خود نوشت: امروز تعداد زیادی پیام از شما دریافت کردم که گفته بودند اپراتورها با فعال کردن سرویس رومینگ به صورت اجباری، مبالغی را از حساب مشترکین کسر کردند.
او در ادامه با طرح چند سوال به این شایعه پاسخ داد.
رومینگ بین الملل چیست؟
زمانی که شما به مسافرت خارج از کشور می روید، سیمکارت شما قابلیت فعال شدن در شبکه تلفن همراه کشور مقصد را دارد. در این حالت رومینگ برای سیمکارت شما فعال می شود. تماس گرفتن یا استفاده از اینترنت در حالت رومینگ بسیار گران قیمت است و کاربرد تجاری دارد.
آیا رومینگ بین الملل بدون برقراری تماس یا استفاده از اینترنت برای مشترک هزینه ای دارد؟
خیر. فعال شدن سیمکارت شما در شبکه کشور مقصد، بدون تماس هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.
آیا سرویس رومینگ بین الملل برای همه به صورت پیش فرض فعال است؟
در حال حاضر بله، اما قبلا این سرویس در صورت نیاز و با درخواست مشترک و با رفتن به دفاتر خدمات ارتباطی انجام می شد. بعد از فراگیر شدن سفر اربعین و برای راحتی مردم، این خدمت به صورت پیش فرض برای مشترکین اپراتورها فعال است.
آیا با فعال بودن خدمات رومینگ بین الملل و عدم خروج از کشور، مشترک باید هزینه بیشتری برای تماس بپردازد؟
خیر، هیچگونه هزینه اضافی در صورت عدم خروج از کشور، برای مردم محاسبه نخواهد شد و این خبر شایعه ای بیش نیست.
آیا با غیر فعال کردن خدمات رومینگ بین الملل با کدهای دستوری معرفی شده، مشکلی برای مشترک به وجود می آید؟
خیر. تا زمانی که مشترک قصد مسافرت به خارج از کشور را نداشته باشد مشکلی به وجود نمی آید. در غیر این صورت باید پیش از سفر به فعال سازی اقدام نماید وگرنه سیمکارت وی در خارج از کشور قابل استفاده نخواهد بود.
آیا غیر فعال سازی خدمات رومینگ بین الملل منفعتی هم دارد؟
به صورت کلی خیر اما به شهروندان نقاط مرزی کشور سفارش می شود به علت آن که ناخواسته در معرض پوشش شبکه موبایل کشورهای همسایه قرار می گیرند، برای پیشگیری از رومینگ الزامی و برقراری تماس به صورت رومینگ بین الملل ناخواسته این سرویس را روی سیمکارت های خود غیرفعال کنند.
عامل پخش این شایعات چه کسانی هستند؟
دو حالت متصور است. یا این که مبحث درمناطق مرزی کشور مطرح و سپس خبر آن در سایر نقاط هم انتشار یافته است. احتمال دوم این است که یک شبکه پخش شایعه در شبکه های اجتماعی با هر هدف ممکن در کشور فعال شده که به اطلاعات اپراورها دسترسی پیدا کرده اند و با پخش شایعه، عکس العمل مردم و در نتیجه قدرت پخش شایعه را با تعداد کدهای دستوری غیرفعالسازی رومینگ بین الملل شماره گیری شده، ارزیابی می کنند.
در صورت صحت گزینه دوم، دستگاه های ذیربط در شناسایی این شبکه ها بایستی یک بررسی دقیق به عمل بیاورند و نسبت به برخورد با عوامل آن اقدام نمایند.
وزیر ارتباطات بعد از پاسخگویی به این سؤالات و روشن کردن ماجرای پیامکی که در مورد پرداخت هزینه برای فعال سازی رومینگ دست به دست می شود، تاکید کرد: اطمینان می دهیم که نسبت به حق الناس حساس هستیم و فعال بودن سرویس رومینگ بین الملل برای سیمکارت شما، مادامی که به مسافرت خارج از کشور نرفته اید و تماسی برقرار نکرده اید و استفاده ای از اینترنت نداشته اید، هیچ هزینه ای برای شما ندارد و این شایعه یک دروغ شاخ دار است.منبع:

1399/06/12
08:26:40
5.0 / 5
1701
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی