Niazgah نیازگاه
شركت هواپیمایی ماهان:

ادعای مطرح شده درمورد شركت هواپیمایی ماهان جعلی است

ادعای مطرح شده درمورد شركت هواپیمایی ماهان جعلی است

نیازگاه: شركت هواپیمایی ماهان در اطلاعیه ای، ادعای مطرح شده در مورد این شركت را جعلی و راستای حمله به شركت هواپیمایی ماهان و خدمات آن دانست.


روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان امروز جمعه ۳۰ خرداد در کانال تلگرامی خود نوشت: به دنبال انتشار خبری در فضای مجازی که اخیرا دست مایه رسانه های خبری بیگانه شده است تا بدین وسیله هواپیمایی ماهان و خدمات این شرکت را مورد حمله و تاخت و تاز قرار دهند، شرکت هواپیمایی ماهان ضمن تکذیب آن و به جهت تنویر افکار عمومی توجه مخاطبان محترم را به موارد ذیل جلب می نماید:
۱ - شرکت هواپیمایی ماهان شرکتی خصوصی است و هیچ سهمی از درآمد عمومی یا منابع دولتی و غیره ندارد و بدین جهت تمام اهتمام و توانش بر این استوار است که با سخت کوشی، علاوه بر تامین معیشت حدود ۱۰ هزار نفر پرسنل شاغل مستقیم و غیر مستقیم خود، سایر هزینه های سنگین صنعت گران قیمت هوایی را نیز تهیه و تامین نماید؛ بدین جهت نه فقط کلیه پروتکل ها و قوانین صنعت هوایی داخلی مطابق تأیید سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت می کند، بلکه تحت عالی ترین استانداردهای ICAO و IATA و IOSA عمل می نماید. این شرکت هواپیمایی از معدود شرکت های داخلی است که می تواند خیلی از خدمات حمل و نقل هوایی را در بهترین شکل ممکن انجام دهد و بدین جهت همیشه مورد جدی ترین تهدیدها و تحریم های ظالمانه دشمنان داخلی و خارجی کشورمان قرار گرفته است.
اقبال همیشگی ملت شریف ایران به این شرکت هواپیمایی گواه همه خدمات صادقانه این شرکت در طول حدود سه دهه فعالیت آن می باشد.
۲ - این شرکت از سال ۲۰۱۱ میلادی، یعنی از ۹ سال قبل، تحت شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها قرار گرفته است و تمام حرکات و رفتارهای آن تحت نظر خدمات امنیتی دشمنان ایران عزیز قرار دارد. بدیهی است در این جنگ رو در رو اگر می توانستند کوچکترین بهانه ای برای ضربه زدن و زمین گیر نمودن این شرکت هواپیمایی به دست آورند هیچ گاه این فرصت را از دست نمی دادند و بهترین بهره را از آن می بردند.
تا امروز حتی یک مورد تخلف ضد هواپیمایی ماهان در هیچ نقطه ای از جهان ثبت و اعلام نشده است بلکه با کلی گویی و انتساب اتهامات واهی اهتمام بر تحریم و تخریب نموده اند.
۳ - حالا که پرسنل خدوم، مؤمن و میهن دوست شرکت هواپیمایی ماهان راه های جدیدی را برای کم اثر نمودن فشار تحریم ها و حتی در بعضی موارد خنثی نمودن آن کشف کرده اند و دشمنان از این امر به ستوه آمده اند و غرورشان جریحه دار شده است، پی از ناکارآمدی تحریم ها در زمین گیر کردن این شرکت، وارد فاز جدیدی شده اند که آن وضع تحریم های جدید و تخریب اعتماد عمومی است تا با ایجاد جوسازی رسانه ای و تبلیغات منفی به خیال خود بتوانند این شرکت را در رسیدن به اهداف بلندخود متوقف نماید.
۴ - امروز که سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرین خود رسیده است، بعید نیست که عده ای بخواهند با جعل حکایت و طرح داستان های خیالی برای خود شهرتی دست و پا کنند و آن شهید عزیز را مدیون جانفشانی خود قلمداد کنند؛ غافل از این که دروغ نمی تواند برای کسی عزت آفرین باشد برای اینکه رسوایی برملاشدنش نه فقط عزت را از بین می برد بلکه مختصر آبروی گذشته را نیز به باد خواهد داد.
این قرائت خوش بینانه از نقل چنین حکایتهای کذبی است؛ وا اسفا اگر درهم راستایی و هم داستانی با دشمنان کشور و بمنظور مستند سازی تخلف شرکت هواپیمایی ماهان باشد تا برای تحریم های جدید مورد بهره برداری قرار گیرد یا ماهان را شرکتی نظامی معرفی نماید و اعتماد عمومی را خدشه دار کند.
۵ - سپاه پاسداران انقالب اسلامی بعنوان یکی از ارکان مستحکم نظامی ایران همراه ارتش سرافراز جمهوری اسلامی و سایر قوای مسلح و نیروهای امنیتی و نظامی، رسالت پاسداری و صیانت از ایران عزیز اسلامی را عهده دار است.
بنابر آنچه در سالهای گذشته در عملکرد این نیروهای نظامی و در عمق راهبردی دشمن مشاهده شده است، به قدر کافی از توان عملیاتی و لجستیکی مناسب برخوردار بوده است تا آنجا که طومار داعش را در عراق و سوریه پیچیده، در خلیج فارس مقتدرانه حضور داشته، آسمان ایران را برای سیستم هوایی امریکا ناامن و پرخطر کرده و سبب سرافکندگی ارتش امریکا در پایگاه های نظامی خودش شده و به زانو درآورده است.
چنین نیروهای پرتوان و قدرتمندی با چنین اهداف بلند و متعالی هیچ وقت نیازمند کمک یک شرکت هواپیمایی خصوصی برای رسیدن به اهداف خود نیستند. بدیهی است طرح اینگونه مسائل ناشی از عدم شناخت کافی قدرت نظامی جمهوری اسلامی و در امتداد کوچک شمردن اقدامات بزرگ نیروهای نظامی و امنیتی برای حفظ و گسترش امنیت در منطقه بشمار می رود.
۶ - هواپیمایی ماهان همانگونه که در عمل اثبات کرده است، بعنوان عضوی کوچک، همه توان و پتانسیل خودرا برای جانفشانی در راه اهداف بلند جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد بست و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.
۷ - شرکت ماهان اعلام آمادگی می نماید تا چنانچه هر یک از رسانه های معاند، سند یا مدرکی دال بر ادعای مطرح شده در مورد این پرواز شامل تاریخ پرواز، شماره پرواز یا هر ادعای دیگری دارند با ذکر جزئیات آن بیان نمایند تا مورد بررسی قرار دهد.
خاطر نشان می سازد بطور معمول در چنین پروازی حدود دوازده نفر پرسنل پروازی شامل مهمانداران، مهندس پرواز، کمک خلبان حضور دارند و باتوجه به عدم گزارش چنین موردی یا حتی مواردی مشابه، بدون تردید نقل چنین داستانی وهم آلود زاییده ذهنی خلاق و داستان پرداز است و نمی تواند به هیچ روی دستاویزی برای دشمنی های آتی معاندین گردد.
۸ - شرکت هواپیمایی ماهان مجدداً ضمن تکذیب ادعای مطرح شده و پیگیری موضوع بوسیله محاکم قضائی و با تاکید بر رسالت ذاتی خود در خصوص ارائه خدمات ایمن مسافرت هوایی و رعایت دقیق قوانین و مقررات کشوری و بین المللی، خودرا متعهد به انجام رسالت خویش در شایسته ترین شکل خود می داند و در ضمن سالیان گذشته نیز این مهم را در عمل به اثبات ر سانده است.
بدیهی است در صورت تکرار و نشر و بسط این خبر از طرف رسانه های مختلف، حق پیگیری قضایی آن برای این شرکت هواپیمایی محفوظ است.
منبع:

1399/03/30
21:12:51
5.0 / 5
2490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی