Niazgah نیازگاه

پرداخت یارانه متولدین جدید، مشروط شد

پرداخت یارانه متولدین جدید، مشروط شد

به گزارش نیازگاه هیات وزیران با تصویب آیین نامه اجرایی هدفمندی یارانه ها، بار دیگر وزارت كار را مكلف كرد كه سه دهك بالای درآمدی را شناسایی و حذف كند؛ همینطور پرداخت یارانه به موالید جدید منوط به تایید وزارت كار خواهد بود.


هیات وزیران در جلسه عصر روز گذشته با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و معطوف کردن پرداخت یارانه به خانوارهای نیازمند، آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۴) قانون بودجه، مبحث منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را تصویب کرد.
براساس این آیین نامه، وزارت کار موظف شد با کمک بانکهای اطلاعاتی، سه دهک بالای درآمدی یارانه بگیر را با عرضه دلیل و مدرک به افراد، شناسایی و به سازمان هدفمندسازی یارانه ها معرفی نماید و این سازمان می بایست یارانه خانوارهای اعلامی را در نخستین نوبت حذف کند.
البته در این آیین نامه عنوان شده که افراد می توانند نسبت به این مورد اعتراض کنند و با بیان رضایت از دسترسی وزارت کار به اطلاعات بانکی خود اجازه بررسی اطلاعات و مستندات را بدهد و چنانچه واجد شرایط باشند، یارانه آنها پرداخت می شود.
شروط پرداخت یارانه به موالید جدید
یکی دیگر از بندهای قابل توجه در مصوبه هیات وزیران، پرداخت یارانه موالید جدید است. به این صورت که پرداخت یارانه نقدی به فرزندان متولد شده خانوارهای یارانه بگیر، مشروط به تایید وزارت کار و وجود منابع است در حالیکه پیش از این با تولد فرزند، یارانه نقدی بدون هیچ شروطی برای وی واریز می شد.
هیات وزیران در ادامه وزارتخانه های نفت و نیرو را مکلف کرد تا از راه شرکت های تابعه ذی ربط تمامی دریافتی های (منابع) مربوطه را از راه حساب های مفتوحه خزانه داری کل کشور نزد بانک مرکزی به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها واریز نمایند. سازمان هدفمندسازی یارانه ها هم مکلف است به ازای هر ردیف از دریافتی های فوق، نسبت به افتتاح حساب نزد بانک مرکزی با هماهنگی خزانه داری اقدام نماید.
همچنین خزانه داری کل کشور هم موظف است سهم عوارض شهرداری ها و دهیاری ها را به حساب سازمان امور مالیاتی نزد خزانه داری واریز نماید تا سازمان امور مالیاتی عوارض مذکور را به حساب وزارت کشور برای پرداخت به شهرداری ها و دهیاری ها واریز نماید.


1399/03/12
12:28:55
5.0 / 5
2438
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , بودجه , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی