Niazgah نیازگاه

تصویب موادی از لایحه بودجه سال 1399 كل كشور در هیأت دولت

تصویب موادی از لایحه بودجه سال 1399 كل كشور در هیأت دولت

نیازگاه: در جلسه امروز (یكشنبه دهم آذر ۱۳۹۸) هیأت دولت كه در دو نوبت بامداد و عصر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد، برخی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، در این جلسات هیأت وزیران موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور را بررسی كردند و به تصویب رساندند و ادامه رسیدگی به این لایحه را به جلسات آتی موكول كردند.

** تصویب آئین نامه تشكیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور برای معلولان
اعضای دولت هم چنین، در جهت تكلیف مندرج در قانون پشتیبانی از معلولان، آئین نامه اجرایی تشكیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند.
هدف از تشكیل ستاد مذكور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب سازی و دسترس پذیری كشور برای معلولان است و كلیه دستگاه های مشمول موظفند از زمان تصویب و ابلاغ این آئین نامه، ضمن نظارت بر امر مناسب سازی ساختمان ها و اماكن عمومی، بگونه ای عمل نمایند كه مناسب سازی ساختمان های مربوط، حداكثر ظرف سه سال بعد از ابلاغ این آئین نامه به صورت كامل آخر پذیرد.
دولت هم چنین، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف به تدوین استانداردهای طراحی درگاه ها و وب گاه های الكترونیكی (سامانه های عرضه خدمات الكترونیكی) كلیه دستگاه های مشمول جهت مناسب سازی و دسترس پذیری افراد دارای معلولیت، ظرف سه ماه بعد از ابلاغ این آئین نامه، كرد.
وزارت صمت(صنعت، معدن و تجارت) هم مكلف شد تمهیدات لازم را برای تأمین خودرو های موردنیاز معلولان و خدمات بعد از فروش آن از راه شركت های خودروساز داخلی یا شركت های كاربری ساز (مناسب سازی خودرو) و یا واردات، به عمل آورد.
تولید برنامه های آموزشی و آگاه سازی در رابطه با مناسب سازی و پخش مجانی حداقل یك ساعت در هفته، از دیگر اقداماتی است كه سازمان صدا و سیما با همكاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی كشور موظف به انجام آن هستند.
شهرداری ها و دهیاری های سراسر كشور هم موظفند در جهت مناسب سازی و دسترس پذیری محیط، معابر، اماكن و وسایل حمل و نقل عمومی و مبلمان شهری، اقدامات لازم را به عمل آورند.
لحاظ نمودن مبحث مناسب سازی در متون درسی از جانب وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و هم رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولان در هنگام بررسی، تصویب و نظارت بر طرح های توسعه و عمران شهری و روستایی توسط وزارت راه و شهرسازی، از دیگر اقدامات مندرج در آئین نامه مورد اشاره است.
هیأت وزیران در ادامه جلسه، تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی را بعد از بحث و بررسی، به تصویب رساند.1398/09/11
23:02:19
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی