Niazgah نیازگاه

نرخ بیكاری كشورهای اروپایی در پایین ترین سطح تاریخ

نرخ بیكاری كشورهای اروپایی در پایین ترین سطح تاریخ

نیازگاه: متوسط نرخ بیكاری كشورهای عضو منطقه یورو كم شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ بیكاری تعدیل شده ۱۹ كشور عضو منطقه یورو در ژوئن ۲۰۱۹ به ۷.۵ درصد رسید كه ۰.۱ درصد كمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل و ۰.۷ درصد كمتر از رقم ثبت شده مدت مشابه سال قبل است. این نرخ بیكاری هم چنین كمترین نرخ بیكاری ثبت شده در منطقه یورو از ژوئیه ۲۰۰۸ تابحال نیز شمرده می شود.
بنابر اعلام مركز آمار اروپا، متوسط نرخ بیكاری در این مدت در ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا ۶.۳ درصد بوده است كه ۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش یافته است. این نرخ بیكاری از زمان انتشار آمار مربوط به بیكاری در سطح اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۰ بی سابقه بوده است.
تا اختتام ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ حدود ۱۵ میلیون و ۶۷۴ هزار نفر در سطح اتحادیه اروپا بی كار بوده اند كه از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۳۷۷ هزار نفر ساكن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ژوئن سال ۲۰۱۸، شمار بیكاران در سطح اتحادیه اروپا ۱ میلیون و ۲۰۵ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۱ میلیون و ۳۲ هزار نفر كاهش پیدا كرده است.
در میان كشورهای عضو، جمهوری چك با نرخ بیكاری ۱.۹ درصدی كماكان پایین ترین نرخ بیكاری را در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا دارد و بعد از این كشور، آلمان با ۳.۱ درصد و مجارستان و مالت هر دو با ۳.۴ درصد قرار دارند. از جانب دیگر بیشترین نرخ بیكاری متعلق به یونان با ۱۷.۶ درصد بوده است و بعد از این كشور، اسپانیا با ۱۴ درصد و ایتالیا با ۹.۷ درصد بیشترین نرخ بیكاری را دارا هستند.
در میان دیگر كشورهای عضو، نرخ بیكاری در هلند ۳.۴ درصد، انگلیس ۳.۷ درصد، اتریش ۴.۵ درصد، دانمارك ۴.۷ درصد، سوئد ۶.۴ درصد و فرانسه ۸.۷ درصد اندازه گیری شده است.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/05/17
18:47:23
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی