Niazgah نیازگاه

چگونگی پرداخت ۲۰۰ هزار تومان كمك جبرانی دولت به كاركنان

چگونگی پرداخت ۲۰۰ هزار تومان كمك جبرانی دولت به كاركنان

به گزارش نیازگاه با وجود اخبار متفاوتی كه در ارتباط با شروع واریز رقم ۲۰۰ هزار تومانی در قالب بسته حمایتی به حساب كاركنان وجود دارد، اینگونه نیست كه پرداخت به تمامی كاركنان در یك زمان مشخص صورت گیرد، بلكه سازمان هایی كه طبق بخشنامه سازمان برنامه و بودجه اطلاعات مربوط به كاركنان را در اختیار این دستگاه قرار داده اند واریزی به حساب افراد مشمول آنها با استفاده از سازمان هدفمندی یارانه ها صورت خواهد گرفت.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بسته حمایتی دولت كه در دو بخش نقدی و كالایی توزیع می گردد از آبان ماه در دستور كار قرار گرفت، به نحوی كه اقشار كم درآمد وخانوارهای هدف همچون تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد مشمول سبد كالایی شدند كه با ساز و كار خاص خود برای آنها در چند مرحله توزیع می گردد. اما برای كاركنان دولت كمك به طریق نقدی است به صورتی كه قرار شد كاركنانی كه حقوق ماهانه آنها به كمتر از سه میلیون تومان می رسد هر كدام ۲۰۰ هزار تومان دریافت نمایند.

در حالی برخی خبرها از این حكایت دارد كه بسته حقوقی دولت از امروز (یكشنبه) پرداخت می گردد و كاركنان هر یك ۲۰۰ هزار تومان را دریافت می كنند كه پیگیری از منابع آگاه از این حكایت دارد كه پرداخت نقدی به كاركنان دولت به صورت یكجا صورت نمی گیرد و ساز و كار خاص خویش را دارد.

این در حالی است كه در اواخر آبان ماه سال جاری بخشنامه ای از جانب نوبخت -رئیس سازمان برنامه و بودجه- به دستگاه های اجرایی ملی و استانی كه حقوق و فوق العاده های آنها از محل بودجه عمومی دولت پرداخت می گردد ابلاغ و در آن تاكید گردیده است كه در جهت اجرای مصوبه دولت در ارتباط با كمك جبرانی به كاركنان رسمی، پیمانی، قراردادی و شركتی كه مجموع پرداختی ماهیانه به هر یك از آنها كمتر از سه میلیون تومان است، تا مبلغ ۲۰۰ هزار تومان با استفاده از حساب های بانكی در رابطه با حقوق و مزایای كاركنان مشمول واریز شود.

با این تاكید كه دریافتی زیر سه میلیون تومان منظور حقوق ثابت و فوق العاده های مندرج در حكم كارگزینی برای كاركنان رسمی و پیمانی و مبلغ ماهانه قرارداد منعقده برای كاركنان قراردادی و شركتی در سال ۱۳۹۷ است.

در بخشنامه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام شده بود كه دستگاه های اجرایی ملی و استانی كه حقوق و فوق العاده های كاركنان آنها از محل منابع عمومی بودجه سال ۱۳۹۷ پرداخت می گردد مكلفند اطلاعات مربوط به مشمولین این مصوبه را تا آخر وقت اداری روز شنبه ۲۶ آبان ماه جهت انجام اقدامات لازم به سازمان برنامه و بودجه ارائه نمایند.

اطلاعات دریافتی از آن حكایت می كند كه سازمان برنامه و بودجه منابع لازم برای پرداخت این رقم ۲۰۰ هزار تومانی به حساب كاركنان مشمول را تامین و تخصیص داده است و هر زمان كه دستگاه های اجرایی اطلاعات مربوطه به كاركنان مشمول را در اختیار سازمان برنامه قرار دهند این سازمان با بیان به سازمان هدفمندی یارانه ها مبالغ مربوطه را به حساب سرپرستان خانوار واریز می كند.

اما اینگونه نیست كه فقط كاركنانی كه سرپرست خانوار هستند مشمول دریافت این رقم ۲۰۰ هزار تومانی باشند و هر یك از كاركنان حتی افراد مجردی كه تشكیل خانواده نداده اند در صورتی كه مشمول مصوبه هیات وزیران در ارتباط با بسته جبرانی باشند مبلغ مربوطه را دریافت خواهند كرد.

گفتنی است طبق بخشنامه ای كه از جانب جهانگیری-معاون اول رئیس جمهوری - به دستگاه های ذیربط برای بسته حمایتی ابلاغ نمود، سازمان برنامه و بودجه مجاز شد برای كاركنان رسمی و پیمانی كشوری و لشكری، كاركنان قراردادی و شركتی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی، لشكری و حمایت و بازنشستگی كاركنان فولاد و سایر صندوق ها كه مجموع پرداختی ماهیانه آنها به كمتر از سه میلیون تومان می رسد كمك جبرانی با استفاده از حساب های بانكی در رابطه با حقوق و دستمزد آنها واریز نمایند.

این در حالی است كه پس از واریز حقوق كاركنان در آبان ماه، برخی بازنشسته ها و مستمری بگیران جبرانی ۲۰۰ هزار تومان را دریافت كرده بودند، ولی وضعیت كاركنان مشخص نبود.

بخشنامه سازمان برنامه و بودجه برای اعلام كاركنان مشمول دریافت ۲۰۰ هزار تومان


1397/09/11
16:05:14
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: بانك , بودجه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی