Niazgah نیازگاه
رئیس جمهور در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت:

دولت تمام قد در كنار بازار است، عقب نشینی نكرده و نمی نماییم

دولت تمام قد در كنار بازار است، عقب نشینی نكرده و نمی نماییم

نیازگاه: رئیس جمهور همگان را به وحدت و پرهیز از دامن زدن به اختلافات فرا خواند و با اشاره به اینكه در شرایط فعلی و دشمنی ها، راه ما مقاومت با كمترین هزینه است، اظهار داشت: اگر سختی باشد، با هم تحمل می نماییم و تسلیم نخواهیم شد، عزت تاریخی را حفظ می نماییم و در مبارزه اراده ها، آمریكا را شكست می دهیم.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه (۶ تیر) در دومین نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت كه در سالن اجلاس سران برگزار گردید با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اظهار نمود: شاید در تاریخ ایران كمتر مظلومی به مظلومیت شهید بهشتی دیده باشیم. همگان دیدند كه از سال ۵۸ تا ۶۰ به بهشتی و یارانش چه فشاری وارد شد و چه زخم زبان هایی كه زده شد.
وی با اشاره به شخصیت شهید بهشتی و ۷۲ تن شهدای هفتم تیر اظهار داشت: وقتی ایستادگی و صبر یارانش را مورد نظر قرار می دهیم روحیه جدیدی برای مقاومت ایستادگی و تحمل در برابر ما قرار می گیرد. امروز روز صبر ملت ایران در مقابل بدخواهان و دشمنان است.
رئیس جمهوری با اشاره به اینكه ملت ایران در سال های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ تصمیم بزرگی اتخاذ نمود و به دنیا اظهار داشت كه ما محكم و قاطع بر آرمان هایمان ایستاده ایم اما در عین حال حاضرین با منطق و استدلال با همان هایی كه سال هاست بر ما فشارهایی وارد آوردند بنشینیم و سخن بگوییم و اگر حسن نیتی باشد حاضرین با آنها به توافق برسیم.
روحانی ادامه داد: این كار بزرگ تاریخی در طول حدود ۳۰ ماه تلاش و فداكاری انجام شد؛ تحمل این موفقیت برای دشمنان ایران و بدخواهان كشور خیلی سخت بود. صهیونیست ها، تندروهای آمریكا و برخی كشورهای منطقه نمی توانستند تحمل كنند چون آنها ۱۲ سال آرزوی به زانو درآوردن ملت ایران را داشتند اما ملت ایران با موفقیت و به شهادت همه دنیا حتی بدترین دشمنان ما پیروزی بزرگی كسب كردند و دشمنان با زبان واضح تری گفتند كه ملت ایران پیروزی بزرگی به دست آورده و به قول آنها ایران بدترین توافق تاریخ را بر آنها تحمیل كرده است. گرچه از دید ما توافق برجام یك توافق برد ـ برد بود.
وی اظهار داشت: شرایطی فرا رسید كه همان افراطیون و كسانی كه از روز اول با برجام مخالف بودند روی كار آمدند و از روز اول به دنبال كوشش برای جلوگیری از اجرای توافق بودند.
رئیس جمهوری با اشاره به اینكه واضح ترین موضع گیری در آمریكا درباره برجام ۲۱ مهرماه سال قبل عنوان شد، تصریح كرد: در این روز ترامپ به صورت رسمی در یك سخنرانی سیاست های جدید دولتش را اعلام نمود و دیدیم كه با چه لحنی ضد ملت ایران و نظام و ارزش های ایران اسلامی حرف زد. بعد از آن هم مكرراً اظهار داشت كه توافق برجام باید بهم بخورد اما تا امروز و این لحظه این دشمنان ناموفق بودند و توافق برجام همچنان باقی مانده است.
روحانی با تاكید بر اینكه آنها هیچگاه تصور نمی كردند كه پس از خروج آمریكا چند ساعت بعد ایران بگوید كه من از برجام خارج نشده ام، ادامه داد: من با مدرك می گویم كه سیستم اطلاعاتی آنها هم اینچنین تصور نمی كرد و پیش بینی دیگری داشت؛ صهیونیست ها هم مانند آنها پیش بینی می كردند و حتی بدخواهان ما در منطقه هم چنین گمانی نمی كردند. زمانی كه ما اعلام كردیم به درخواست دوستان خود، اروپا، چین و روسیه در این زمینه فرصتی قائل می شویم، آنها خشكشان زد. آنچنان ضربه ای بر پیكره آنها وارد شد كه به نظر من فكر نمی كردند كه تدبیر ملت و نظام ایران عصبانی نمی گردد، احساساتی تصمیم نمی گیرد و با تأمل مساله را مورد بازبینی قرار می دهد.
رئیس جمهوری اظهار داشت: كاری كه ملت ایران از ۱۸ اردیبهشت تا به امروز، ۵۱ روز است انجام می دهد در تاریخ خواهد ماند. در این ۵۱ روز دنیا هنوز در شگفتی است كه اولا ایران می خواهد چه كند و تصمیم آینده اش چیست و در ثانی تمام دنیا به استثنا چند كشور ترامپ و كاخ سفید را محكوم كرده و همچنان هم آنها را محكوم می كند. در این روزها هیچ كس نگفت كه ایران عقب نشینی كرده یا اینكه ایران در برابر تحریم ها ترسیده بلكه همه از عقل و تدبیر ایران بزرگ حرف زدند.
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینكه در شرایط فعلی سه راه پیش روی ملت ایران قرار دارد، اظهار نمود: دولت بعنوان نماینده مردم و رئیس جمهوری بعنوان نماینده مردم، نماینده ای كه روز گذشته می گفت متكی به ۲۴ میلیون رای هستم و امروز می گویم من متكی به ۸۱ میلیون رای هستم، با اتكا به ملت ایران و با عنایت به ارشادات رهبری معظم دقیقا آنچه كه منافع و مصالح ملی تقاضا می كند را با هماهنگی با قوای دیگر مورد توجه قرار داده و حركت می نماییم.
روحانی اولین راه پیش روی كشور را، تسلیم شدن در برابر آمریكا عنوان نمود و اظهار داشت: نخستین راه پیش روی كشور آن است كه بگوییم ترامپ تصمیم به برهم زدن توافق برجام گرفته و ما هم در برابر او می گوییم كه هر چه تو می گویی درست است. از برجام كم و اضافه می كنیم؛ این راه را هیچ عاقل، وطن دوست، وطن پرست و هیچ ایرانی ای نمی پسندد و نمی پذیرد كه در برابر فشار، ظلم، سخن نابجا و توهین، سر فرود آوریم چراكه اگر در برابر دیگری سر فرود آوریم، به معنای آخر عزت تاریخی ملت بزرگ ایران خواهد بود.
رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: فكر نمی كنم یك نفر از این ۸۱ میلیون نفر رای اش این باشد كه ما در برابر متجاوز، دروغگو و توهین كننده به ملت ایران سر خم نماییم و حرف او را قبول نماییم.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری در ادامه صحبت های خود ایستادن در برابر آمریكا و ادامه دادن به دعواها و اختلافات درونی را دومین راه پیشروی كشور در شرایط فعلی عنوان نمود و اظهار داشت: راه دوم این است كه در برابر آمریكا بایستیم اما در داخل یكی بگوید برجام خیلی خوب بود و دیگری بگوید كه برجام بسیار بد بود؛ یكی بگوید برجام هیچ بود و دیگری چیز دیگری بگوید؛ می گردد این كار را كرد و ما در داخل روبه روی هم بایستیم و با هم دعوا نماییم. همینطور می گردد عده ای مطالبات مردم را هر روز بالا برند. همینطور می توان اظهار داشت كه امروز شرایط بسیار عالی است و از قیمت ارز، سكه و سایر مسائل انتقاد نمود.
روحانی ادامه داد: در شرایط امروز می توانیم دعواهای داخلی را بیشتر و به دولت توهین نماییم و خدای نكرده دولت به دیگران توهین كند. اما نتیجه این كار آن می گردد كه مقاومت ما با بالاترین هزینه برای مردم ایران به خصوص برای فقرا و اقشار كم درآمد مواجه می شود، اما ما باید در تاریخ جواب دهیم كه آیا می توانیم اینگونه عمل نماییم و با این روش زندگی می گذرد؛ با انتخاب روش دوم، در خیابان و روزنامه ها روبه روی یكدیگر می ایستیم و بعد می گوییم در مصاحبه تلویزیونی به هم كنایه می زنیم و در فضای مجازی در برابر یكدیگر می ایستیم.
وی تصریح كرد: با انتخاب راه دوم وضع كشور و اتحاد ما بدتر می گردد و شكاف و اختلاف میان ملت افزایش می یابد.
رئیس جمهوری با اشاره به راه سوم اظهار داشت: راه سومی كه در شرایط امروز كشور با آن مواجه می باشد، آن است كه در برابر آمریكا تسلیم نمی شویم، عزت ملی و تاریخی خویش را حفظ می نماییم و آمریكا را به زانو درمی آوریم. این راه مبارزه اراده ها است و با انتخاب آن ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان و قلدرمآبان خواهند فهمید كه راهی اشتباه را انتخاب كرده اند.
روحانی اضافه كرد: در راه سوم ما با كمترین هزینه مقاومت و ایستادگی می نماییم. در این راه باید توقعات خویش را پایین بیاوریم و واقعیت امروز كشور را مورد نظر قرار دهیم.
رئیس جمهوری اظهار نمود: امروز دولت و رئیس جمهوری در برابر همه جناح ها و مردم و حتی آنهایی كه بدترین اهانت ها را به دولت كرده اند خم می گردد و دست آنها را می بوسد چراكه امروز روز به احتزاز درآوردن پرچم عزت و عظمت ملت ایران است و ما باید به دنیا نشان دهیم كه سختی و مشكلات را تحمل می نماییم اما استقلال، آزادی، مردم سالاری، جمهوریت و اسلامیت نظام و دین و فرهنگ خویش را معامله نمی نماییم.
وی با تاكید بر اینكه امروز دولت در خط مقدم این مسیر قرار گرفته است، اظهار داشت: همه دولتمردان باید احساس كنند كه در خط اول مبارزه قرار دارند. ما باید بدانیم كه كسی كه در خط اول قرار دارد زیر پایش مین هم وجود دارد و باید آتش تفنگ و تیر مستقیم را ببیند.
روحانی اظهار نمود: بعضی می گویند این روزها، روزهای سختی است اما من به آنها می گویم كه از 18 اردیبهشت هر روز ما روز و شب قدر بوده، ما امروز در خط مقدم مرزهای كشور یعنی مرز اقتصاد، عزت و آبروی ایران ایستاده ایم. ما در این مرز می ایستیم و جان خویش را با افتخار فدا می نماییم. در این مسیر آبروی خویش را می دهیم. اگر كسی فكر می كند كه دولت می ترسد، استعفا می كند یا كنار می رود، اشتباه می كند چراكه دولت می ایستد. همه دولتمردان در كنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهد خود وفا می كنیم؛ به مردم وعده دادیم و امانتدار آنها هستیم و تا پای جان، آبرو و حیثیت با افتخار می ایستیم و هیچ حراسی نداریم اما شرط این كار آن است كه ما دولتی ها اول خود فشار را تحمل نماییم. اگر تا به امروز هشت سال كار می كردیم و فردا هم هشت سال و به سبك مدیریت سابق كار نماییم موفق نخواهیم شد.
وی با اشاره به اینكه شرایط امروز با قبل متفاوت می باشد، ادامه داد: امروز باید به فكر مشاورین و كارشناسان جدید باشیم و از افكار همه استفاده نماییم. امروز وزیر، معاون وزیر و مدیر كل باید احساس كند و در عمل هم نشان دهد كه شرایط امروز با قبل متفاوت می باشد و اگر مردم باید صرفه جویی كنند، دولت باید این كار را آغاز كند. در این زمینه از روسای سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی می خواهم كه آیین نامه ای برای صرفه جویی در هزینه ها تدوین كنند. نمی گردد به سفرهای خارجی دولتی ها و شركت های دولتی در سال 97 با سال قبل یكسان باشد. اگر سال قبل هیاتی 5 نفره به خارج می رفت، امروز باید هیات دو نفره به خارج برود. همینطور اگر تا روز گذشته با بلیت صرف كلاس به مسافرت می رفتیم، امروز باید با بلیت اكونومی به سفر برویم. امروز باید دولتمردان كار را از خود آغاز كنند.
روحانی با تاكید بر اینكه مسئولان و دولتمردان باید برنامه های خویش را برای مردم توضیح دهند، اظهار داشت: ما بدون مردم پیروز نمی شویم و باید هر كاری كه می نماییم برای آنها توضیح دهیم و آنها را قانع نماییم. اگر ما این حركت را از خود آغاز نماییم مردم هم حتما از ما حمایت خواهند كرد.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت مورد توجه قرار دادن اشتغال، مبارزه با فقر، تنظیم بازار و تولید در شرایط امروز كشور تاكید و تصریح كرد: اگر در این چهار ركن به درستی عمل نماییم بطور قطع موفق خواهیم شد.
روحانی با اشاره به معضلات ناشی از بیكاری در جامعه ادامه داد: در شرایط سخت فشار بیكاری مضاعف است. در این شرایط باید با تلاش و توان بیشتر معضل بیكاری را حل نماییم. در این مسیر وزارت كار باید با همه قدرت به صحنه بیاید و اشتغال تولید كند. اگر می خواهیم كشور را با سبك سال قبل اداره نماییم باید بدانیم كه بطور قطع موفق نخواهیم شد.
وی با درخواست از وزرای كار و مسكن برای عرضه گزارش عملكرد خود در زمینه اشتغالزایی اظهار داشت: دولت می تواند در بخش صنعت ساختمان با طرح های جدید اشتغال تولید كند و امروز هیچ دستگاهی حق ندارد اگر زمینی مورد نیازش نیست، در اختیار وزارت مسكن قرار ندهد. این یك اجبار است و من آن را پیگیری خواهم كرد و اگر ببینم بخشی زمینی بدون استفاده را به وزارت مسكن واگذار نكرده است حتما این زمین را از آن دستگاه خواهم كرد.
رئیس جمهوری در ادامه با تاكید بر اینكه سازمان برنامه و بودجه، وزرای اقتصادی و ستاد اقتصادی دولت باید به میدان بیایند، اظهار نمود: دولتی ها اگر می خواهند نقدینگی سرگردان در دست ملت را درست اداره كنند باید سهام های خویش را در بورس ارائه نمایند و در خط مقدم در راه خدا با جان و مال خود مبارزه كنند؛ سهام كارخانه ها و بنگاه های سودده باید به بورس بیاید. این یك اجبار و ابلاغ به دستگاه ها است كه سهام خویش را در بورس عرضه كنند. تمام وزارتخانه ها و دستگاه هایی كه می توانند اوراق منتشر كنند باید به میدان بیایند و اموال خویش را در اختیار مردم بگذارند و مردم هم باید ببینند كه پولشان در جایی گذاشته می گردد كه هم سود بالاتر دارد و هم در كشور حركتی بزرگ تحقق پیدا می كند.
روحانی با تاكید بر ضرورت به حركت درآوردن تولید در كشور تصریح كرد: به همه تولیدگران، كارآفرینان، بانك ها و واردكنندگان و صادركنندگان می گویم كه امروز می توانیم تولیدمان را به حركت درآوریم با این تعهد كه ارز برای واردات مواد اولیه كارخانجات تولیدی از خارج را با قیمت ارز رسمی تخصیص می دهیم. من از همه تولیدكنندگان و كارآفرینان خواهش می كنم كه در خط مقدم قرار بگیرند و در كنار دولت بایستند دولت هم در كنار آنها خواهد ایستاد.

رئیس جمهوری در ادامه اظهار نمود: باید از بالا بردن مطالبات مردم جلوگیری نماییم و آنهایی كه می خواهند برای انتخابات مجلس در سال آینده كاندیدا شوند و امروز خیلی زود آغاز به تبلیغات كرده اند، نباید مطالبات مردم را در سخنان خود بالا ببرند و در این راستا استانداران و مسئولان دولتی باید حقایق را به مردم بازگو كرده كه كسی نتواند از این فرصت بهره برده و بدانند، اگر راه دیگری را دنبال كنند، مردم با آنها همراهی نخواهند كرد.

روحانی با اشاره به اینكه باید توقعات را پایین آورده و تولید را افزایش دهیم، اظهار داشت: همه باید به تولید داخلی كمك نماییم و امروز یك فرصت خوب برای تولید داخلی فراهم گشته است. هنگامی كه دولت واردات ده ها قلم واردات مصرفی را ممنوع می كند، فرصتی برای تولید داخلی است و باید كوشش برای تولید، بیشتر شود.

رئیس جمهوری در ادامه صحبت های خود اظهار نمود: از قوه قضائیه خواسته ام كه از فضای كسب و كار حمایت كند و ما هر چه لازم باشد در جلسه سران سه قوه دنبال خواهیم كرد.

روحانی همینطور با اشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جلسه ای كه با ایشان داشتیم فرمودند كه مصوبات جلسه سران قوا را همان لحظه ابلاغ كنید.

رئیس جمهوری با اشاره به اینكه مطمئناً به راحتی می توانیم از مشكلات عبور نماییم، به لزوم مبارزه با فقر در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: نباید اجازه دهیم افرادی كه درآمدشان كم است، دچار مشكل شوند و باید از اقشاری كه در فشار هستند، حمایت نماییم.

روحانی تنظیم بازار را در شرایط كنونی، وظیفه بزرگ بر دوش مسئولان دانست و اظهار داشت: باید تلاش نماییم تا قیمت گذاری ها با مركزیت صورت گیرد و این نخستین وظیفه دولتی هاست تا قیمت محصولاتی كه در اختیار مردم قرار می گیرد را به صورت دقیق مورد نظارت قرار دهند تا اجناس گران عرضه نشود.

رئیس جمهوری با اشاره به اینكه باید امور شركت های دولتی مورد بررسی قرار گرفته و اجازه ندهیم مردم در فشار باشند، اظهار داشت: تنظیم بازار امروز یك ركن بزرگ برای كشور به حساب می آید. امروز فرصت خوبی برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شده و در مبارزه با فشارها و تحریم های آمریكا بخش خصوصی باید به كمك دولت بیاید تا با راهكارهای جدید نیازمندی های كشور و مردم را تأمین نماییم.

وی با اشاره به اینكه امروز روز گله گذاری نیست و باید به فكر پشتیبانی از یكدیگر باشیم، تصریح كرد: همه وزرایی كه در زمینه تولید، واردات و صادرات نقش دارند، باید از بخش خصوصی مشورت و چاره بگیرند.

روحانی با اشاره به لزوم صرفه جویی در آب و برق، اظهار نمود: دولت و ادارات آن در فصل تابستان باید در صرفه جویی نسبت به مردم پیشگام باشند و در این راستا وزرا باید مصرف آب و برق در دستگاه ها را در 3 ماهه تابستان بررسی نموده و اگر در دستگاهی نسبت به سه ماهه سال گذشته مصرف بیشتری اتفاق افتاد، باید با مسئول مربوطه برخورد شود.

رئیس جمهوری با اشاره به لزوم تلاش بیشتر مسئولان در شرایط كنونی و افزایش خدمات در دستگاه های دولتی بویژه آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت و درمان، اظهار داشت: باید خدمات را تسهیل و ارزان تر نماییم و اگر بناست قیمتی در خدمات بالاتر برود نباید اجازه دهیم این افزایش قیمت بیشتر از نرخ تورم باشد.

روحانی اضافه كرد: همه فرهیختگان، دانشگاهیان، هنرمندان و كسانی كه مرجعیت اجتماعی دارند، باید حمایت كنند، چون كه امروز روزی نیست كه بخواهیم به دنبال حاشیه سازی باشیم و دستگاه های دولتی باید نسبت به برنامه ها و خدمات خود با مردم صحبت كنند و از آنها مشورت بخواهند، اما نباید به دنبال حاشیه ها و پاسخگویی به برخی رفتارها در فضای مجازی باشیم. اگر كسی به دنبال فرافكنی و تشویش اذهان بود، باید پاسخ دهیم و روابط عمومی ها در این راستا امروز، مسئولیت سنگین تری بر دوش دارند و باید در همان لحظه كه سخن ناروا ضد خدمات دولت ارائه می شود، حقایق را اعلام كنند.

رئیس جمهوری با تاكید بر اینكه حتماً در برابر فشارهای خارجی موفق خواهیم بود، اظهار داشت: اما اگر فشارهای خارجی با بداخلاقی های داخلی توأم شود این یك خطر مهلك برای كشور است و می تواند ضربه ای سنگین وارد كند. باید اختلافات را كنار گذاشته و با شجاعت، كار و تلاش نماییم.

روحانی با اشاره به اینكه مردم ما باید احساس كنند زندگی ضروری و روزمره آنها تحت هر شرایطی تأمین خواهد شد، تصریح كرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید صریحا به مردم بگوید كه چه اقلام و جنس هایی به كشور به وفور وارد می گردد و قیمت آنها تغییر نخواهد كرد و اگر این اقدام نیاز به ارز دارد ما تحت هر شرایطی آن را تأمین خواهیم كرد.

رئیس جمهوری اضافه كرد: بانك مركزی موظف است به مردم توضیح دهد كه برای چه كارهایی ارز رسمی و به چه میزان پرداخت شده است. ما باید از مردم كمك بگیریم و آنها می توانند به دولت كمك كرده و بر امور نظارت داشته باشند و این حق آنهاست كه بدانند چه كسی و به چه میزان و برای چه كاری ارز دریافت كرده و قیمت جهانی محصولی كه با آن ارز وارد شده چقدر است.

روحانی با اشاره به اینكه باید از فضای مجازی بهره برد و به مردم بگوییم در این پنجاه و یك روز، به چه كسی و به چه قیمتی و برای چه جنسی ارز دادیم، اظهار داشت: مردم برای تأمین زندگی روزمره خود و داروها و نیازهای خود نباید دغدغه داشته باشند و این مسئولیتی است كه بردوش ماست.

رئیس جمهوری تاكید كرد: ما در برابر فشارهای خارجی نباید عصبانی شده، عجله كرده و سست شویم، بلكه باید قاطع و محكم ایستادگی نماییم و شك ندارم كه اگر همه با هم باشیم و با تدبیر عمل نماییم، از مشكلات عبور خواهیم كرد.

روحانی با بیان خاطره ای از دوران دفاع مقدس و موفقیت متخصصان كشور برای تأمین یكی از نیازهای نظامی در داخل كشور، اظهار داشت: ما روزهای سخت و دشوار فراوانی داشتیم و ریسك های بزرگی را پذیرفتیم اما با توكل به خدا و ایثار مردم، دانشمندان و متخصصان كشور، توانستیم از مشكلات عبور نماییم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینكه تمام شركت های دانش بنیان باید امروز احساس وظیفه سنگینی بكنند، اظهار داشت: همه باید به صحنه بیاییم تا بتوانیم با فشار دشمنان مقابله نماییم.

روحانی اظهار نمود: به مسئولین كشور و ملت ایران اطمینان می دهم، اگر همه دست به دست هم دهیم و به آینده امیدوار بوده و بر خدا توكل نماییم، موفق خواهیم شد.

رئیس جمهوری با اشاره به آیه ای از قرآن كریم در جهت لزوم توكل به خداوند در مقابله با فشار دشمنان، اظهار داشت: تصور نكنید فردی كه امروز بعنوان رئیس جمهوری آمریكا تمام قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و به همه مسلمانان جهان ظلم می كند، موفق خواهد بود بلكه او پاسخ رفتار ظالمانه خویش را حتماً خواهد دید.

روحانی با اشاره به اینكه ما به رحمت خدا امید داریم و ایمان و باور داریم اگر خدا ما را یاری كند، موفق خواهیم بود، اضافه كرد: زندگی برای ما اگر سخت تر باشد، افتخارات و سربلندی ما هم در تاریخ بیشتر خواهد بود.

رئیس جمهوری تصریح كرد: اگر مسئولان و تولیدكنندگان و همه آنهایی كه مسئولیت بر دوش دارند، احساس كنند كه باید در برابر یك قلدر بایستیم و پیروز شویم، تردید نداشته باشید كه ما از این مقطع تاریخی عبور كرده و با افتخار خواهیم گذشت.1397/04/07
14:09:06
5.0 / 5
5085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی