Niazgah نیازگاه

كسری بودجه كشورهای اروپایی چه قدر است؟

كسری بودجه كشورهای اروپایی چه قدر است؟

نیازگاه: دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام نمود كسری بودجه منطقه یورو و اتحادیه اروپا به ترتیب به ۰.۹ درصد و یك درصد از تولید ناخالص داخلی آن ها رسیده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۷ بدهی و كسری بودجه دولت های اروپایی در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۶ كاهش یافته است. كسری بودجه منطقه یورو در سال ۲۰۱۶ به نسبت تولید ناخالص داخلی آن ۱.۵ درصد بود.
در سال ۲۰۱۷ كشور مالت با ۳.۹ درصد مازاد بودجه، بیشترین مازاد بودجه را داشته است و بعد از این كشور، قبرس با ۱.۸ درصد، جمهوری چك با ۱.۶ درصد، لوكزامبورگ با ۱.۵ درصد، سوئد و آلمان هر دو با ۱.۳ درصد و هلند با یك درصد مازاد بودجه قرار دارند. كشورهای دانمارك، بلغارستان، یونان، كرواسی، لیتوانی واسلوونی هم دیگر كشورهایی بوده اند كه مازاد بودجه داشته اند. از جانب دیگر اسپانیا با كسری بودجه منفی ۳.۱ درصدی و پرتغال با كسری بودجه منفی سه درصدی، بیشتر از سایر كشورها كسری داشته اند.
تا آخر سال ۲۰۱۷، كمترین نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی مربوط به استونی با ۹ درصد بوده است و بعد از این كشور، لوكزامبورگ با ۲۳ درصد، بلغارستان با ۲۵.۴ درصد، جمهوری چك با ۳۴.۶ درصد، رومانی با ۳۵ درصد و دانمارك با ۳۶.۴ درصد قرار دارند.
۱۵ كشور اروپایی بیش از ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی خود بدهی دارند كه بالاترین بدهی متعلق به یونان با ۱۷۸.۶ درصد است و بعد از این كشور ایتالیا با ۱۳۱.۸ درصد، پرتغال با ۱۲۵.۷ درصد و بلژیك با ۱۰۳.۱ درصد قرار دارند.
تا آخر سال ۲۰۱۷، مخارج دولتی كشورهای منطقه یورو معادل ۴۷.۱ درصد از تولید ناخالص داخلی بوده است. هم در منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا، میزان مخارج دولتی به نسبت سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ كاهش یافته است.1397/02/08
13:22:52
5.0 / 5
5075
تگهای خبر: بودجه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی