Niazgah نیازگاه

گرانی ۴۲۰ تومانی دلار مبادله ای طی ۱۸۰ روز

گرانی ۴۲۰ تومانی دلار مبادله ای طی ۱۸۰ روز

نیازگاه: گر چه در هفته های اخیر تا حدی از سرعت گرانی دلار مبادله ای كاسته شده، اما در مجموع ركورد جدیدی امسال برای افزایش نرخ این ارز به ثبت رسید. این ارز در ۱۸۰ روز گذشته بیش از ۴۲۰ تومان گران شده است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، دلار مبادله ای كه مشمولان خاص خویش را دارد معمولا از ابتدای راه اندازی مركز مبادلات ارزی تابحال و حتی در سال های قبل تر نوسان تند قیمتی نداشته است و به تدریج و غیرمحسوس روند رشد قیمت را طی می كرد تا این كه در یكی دو سال اخیر و بخصوص امسال شدت افزایش قیمت دلار دولتی در دور جدیدی قرار گرفت و با سرعت رشد كرد.

این ارز همزمان با افزایش نرخ دلار در بازار غیررسمی در نیمه دوم سال افزایش داشت و در شش ماه اخیر بیش از ۴۰۰ تومان گران شده است. دلار مبادله ای در مدت مورد بررسی از ۳۳۴۵ به حدود ۳۷۷۰ تومان رسیده كه مبین گرانی ۴۲۴ تومانی آن در این مدت است. البته این سرعت رشد تا حدی در یك ماه اخیر كند شده اما با این حال باز هم حدود ۶۵ تومان افزایش قیمت دارد و از حدود ۳۷۰۵ به ۳۷۷۰ تومان رسید.در سال جاری دلار مبادله ای به مرور در مبادلات تجاری كمرنگ تر شد و بانك مركزی با بازنگری در مقررات ارزی و در جهت اجرای سیاست یكسان سازی نرخ ارز به تدریج اقدام به حذف مشمولان ارز مبادله ای كرد. همچون آنها اختصاص ارز مسافرتی و یا ایرلاین ها بودند.

در كنار ارز دولتی در بازار رسمی اكنون در بازار غیررسمی هم قیمت دلار متفاوت از ابتدای سال در جریان بوده و تا ۴۹۰۰ تومان هم مبادله می گردد. این در شرایطی است كه دلار آزاد از حدود ۳۸۰۰ در انتها شهریورماه تابحال تا مرز ۱۰۰۰ تومان هم نوسان قیمت داشته است. هم اكنون اختلاف نرخ دو ارز رسمی و غیررسمی به حدود ۱۲۰۰ تومان می رسد.

بانك مركزی برای امروز(چهارشنبه) برای دلار۳۷۶۹، پوند۵۲۷۱ و یورو ۴۶۷۵ تومان نرخ گذاری كرده است.
قیمت رسمی ارز در روز چهارشنبه
نوع ارزنرخ امروز (ریال)دلار آمریكا۳۷۶۹۵پوند انگلیس۵۲۷۱۷یورو۴۶۷۵۷فرانك سوئیس۳۹۹۷۲كرون سوئد۴۵۹۳درهم امارات۱۰۲۶۴لیر تركیه۹۷۴۰ریال قطر۱۰۳۵۶روبل روسیه۶۶۲یكصد ین ژاپن۳۵۳۸۶یك هزار وون كره جنوبی۳۵۳۸۲


1396/12/23
15:24:34
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: افزایش , بازار , بانك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی