Niazgah نیازگاه
به مناسبت دهه فجر،

۲۰ هزار خانه تحویل می شود

۲۰ هزار خانه تحویل می شود

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در دهه فجر پروژه های مختلفی شامل مدرسه، مسجد، درمانگاه، تاسیسات شهری و ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید همچون پردیس، پرند و هشتگرد افتتاح می نماییم.


علیرضا جعفری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: طرح های مختلفی را برای دهه مبارک فجر در دستور کار داریم که شامل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی می شود. راه اندازی تعدادی تصفیه خانه، آماده سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن، افتتاح مدرسه، مسجد، درمانگاه و تاسیسات شهری همچون این طرح هاست.
وی ادامه داد: تعداد ۲۰ هزار واحد مسکن مهر هم افتتاح می گردد که عموما در شهرهای پردیس، پرند، هشتگرد، گلبهار و صدرا قرار دارند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن اشاره به آغاز گام سوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید اظهار داشت: در این مرحله آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد را خواهیم داشت که بزودی محقق می شود. اراضی این زمینها تأمین شده و آماده سازی و فعال سازی آنها صورت می گیرد.
جعفری خاطرنشان کرد: یک رویداد فرهنگی هم تحت عنوان «طرح شهربانو» در چارچوب همایش بانوان نخبه شهرهای جدید پیش رو داریم که روز ۱۱ بهمن در تهران برگزار می گردد. در این برنامه استفاده از ظرفیت بانوان نخبه و معرفی آنها صورت می گیرد. با عنایت به تقارن این رویداد با ۱۲ بهمن نشستی با محوریت نقش بانوان در انقلاب اسلامی، ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهرهای جدید در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری برگزار می گردد.
ازاین رو گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات راه اندازی ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران شروع شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش پیدا کرد. طبق آخرین آمار تابحال حدود ۷۰ هزار واحد تحویل شده است.
شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن اواخر سال ۱۳۹۹ کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز ۱۲ هم در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.1401/11/07
18:23:01
5.0 / 5
193
تگهای خبر: افزایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی