Niazgah نیازگاه

افزایش قیمت های مصرف کننده در روسیه

افزایش قیمت های مصرف کننده در روسیه

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، داده ها نشان داد که قیمت های مصرف کننده هفتگی در روسیه باردیگر افزوده شد اما کندتر از هفته قبل بود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سرویس آمار فدرال دولت روسیه اعلام نمود که شاخص قیمت مصرف کننده روسیه در هفته منتهی به ۱۲ دسامبر ۰.۱۹ درصد افزایش پیدا کرده که در مقایسه با ۰.۵۸ درصد افزایش یک هفته پیش از آن است. از آغاز سال، قیمتها ۱۱.۸۶ درصد در مقایسه با ۸.۳۹ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرده است.
قیمت میوه و سبزی سریع تر از اغلب اقلام و به صورت متوسط ۲.۷ درصد افزایش پیدا کرد. سرویس آمار فدرال دولت روسیه اعلام نمود که قیمت خیار در هفته گذشته ۸.۲ درصد افزایش پیدا کرده است. هزینه بلیت هواپیما کلاس اکونومی بعد از افزایش ۵.۷ درصدی در هفته گذشته، ۸.۶ درصد نسبت به هفته گذشته افزوده شد.
وزارت اقتصاد روسیه در مجموعه ای جداگانه از داده ها اعلام نمود که نرخ تورم سالانه ۱۲.۶۵ درصد تا ۱۲ دسامبر بود که از ۱۲.۵ درصد یک هفته قبل افزایش داشت.
۲۳ تحلیلگر و اقتصاددان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که بانک روسیه با ادامه روند کاهشی تورم و به منظور ارزیابی تاثیر اقتصادی احتمالی سقف قیمت نفت و تحریم، در نشست پایانی سال خود در روز جمعه، نرخ بهره را ۷.۵ درصد نگه دارد. بانک مرکزی تورم را ۴ درصد هدف گذاری کرده است که هدف آن تا سال ۲۰۲۴ است. این بانک پیشبینی کرده است که تورم در سال آینده به ۵ تا ۷ درصد کاهش پیدا کند.
تورم بالا برای سال ها نگرانی خانوارهای روسی بوده است چونکه قدرت مخارج آنها و استانداردهای زندگی را می کاهد. نرخ فقر در روسیه نسبتاً بالاست و بررسی ها نشان داده است که بیشتر از نیمی از خانوارها پس انداز ندارند.1401/09/24
13:40:04
5.0 / 5
353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی