Niazgah نیازگاه
معاون استاندار كرمانشاه:

استقلال، توسعه و توانمندی كشور بدون امنیت امكان پذیر نیست

استقلال، توسعه و توانمندی كشور بدون امنیت امكان پذیر نیست

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ضمن اشاره به ارتباط تنگاتنگ و متقابل میان مقوله های توسعه و امنیت اظهار داشت: استقلال، توسعه و توانمندی کشورمان با عنایت به موقعیت جغرافیای سیاسی آن در منطقه بدون امنیت پایدار امکان پذیر نیست.


«هدایت حاتمی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه دنیای امروز پیچیده است و مثل گذشته نیست که هر استان و کشوری فقط در محدوده خودش بخواهد برنامه ریزی کند، اضافه کرد: بسیاری از موضوعات کشورهای دوردست، روی سرنوشت، تحلیل، حرکت و میزان اعتماد مردم به حاکمیت بخصوص با گسترش ارتباطات و اطلاعاتی که در عرصه دنیا وجود دارد، تأثیر گذارند.
او اظهار داشت: طبیعتا مدیریت و حکمرانی در دنیا امروز مقوله پیچیده ای است به خصوص برای کشور ما که دوست و دشمن داریم، به هر حال به خاطر منافع دوستانی داریم و چون هم می خواهیم یک کشور مستقل باشیم که خودمان برای خودمان برنامه ریزی نماییم و سرنوشت مان را تعیین نماییم دشمنانی داریم و یک سری آرمان ها داریم که طبعیتا استقلال خواهی و توانمند بودن ما را یک سری ها برنمی تابند.
حاتمی یاد آور شد: موقعیت کشور ما یک موقعیت کاملا ژئوپلیتیک است و بر همین مبنا دشمنان ما بی رحم، هوشمند، دارای قدرت بالای تبلیغاتی، اقتصادی و نظامی هستند و به همین خاطر ما اگر بخواهیم مستقل باشیم باید خیلی توانمند باشیم.
وی اضافه کرد: به همین خاطر کسب اطلاعات، نظم و امنیت برای کشور ما مقوله خیلی پیچیده تر از کشوری هایی می شود که نمی خواهند سری تو سرها داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، ضمن اشاره به نامگذاری های چند سال گذشته و سال جاری رهبر معظم انقلاب در مورد رونق و جهش تولید اظهار داشت: وقتی می گوییم تولید داشته باشیم یعنی می خواهیم در عرصه دنیا سهم داشته باشیم و سهم داشتن در دنیا یعنی از آن ۱۰۰ درصد دنیا یک سهمی می خواهیم یعنی اینکه می خواهیم تن بزنیم به بقیه، می خواهیم جای خودمان را باز بکنیم و این را دنیا بر نمی تابد.
حاتمی افزود: دنیای امروز دنیای پر رقابتی است که رقابت ها گاها به خاطر کسی بخواهد برنده بشود، سر از دشمنی در می آورد و این این در عرصه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، جغرافیای و امنیتی هست، به همین خاطر مهم می باشد ما بتوانیم با تحلیل و با تشخیص درست برنامه ریزی نماییم.
او تشریح کرد: نقش عناصر اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در این حوزه خیلی خیلی حساس است که بتوانند مجموعه مدیریت کشور را سرشار و مشحون از اطلاعات کنند؛ تحیلی درست داشته باشند تا بتوانند تنظیم درست سیاست داشته باشیم، مدیران خوب مدیران آگاه هستند، مدیرانی که سیستم های اطلاعاتی؛ اطلاعات درست به آنها بدهد.
رشد اقتصادی در بستر امنیت شکل می گیرد
این مقام مسوول در بخش دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به ارتباط خیلی حساس و در هم تنیده اطلاعات با امنیت اظهار داشت: مبارزه با انواع باندهای فساد، اشرار و گروهک ها، انواع و اقسام شکل و شیوه جاسوسی دشمنان که می خواهند فاصله بین مردم و حاکمیت ایجاد کنند، استقلال ما را به مخاطره بندازند، نقش اطلاعات را خیلی خیلی حساس می کنند به خصوص اطلاعات با امنیت خیلی درهم تنیده است.
حاتمی ایران را به معنای واقعی لنگرها امنیت منطقه اعلام نمود و اضافه کرد: مردم شبانه روزی در تلویزیون و اخبار و فضای مجازی می بینند در کشورهای اطراف ما چی می گذرد و ایران چقدر امن است باید قدر آنرا بدانیم و این حاصل یک کار جمعی است.
او با اشاره به اینکه امنیت کالا و یا خدمتی نیست که بشود خیلی راحت از کنار آن گذشت و عنوان کرد: درسته از عرصه توسعه هم به امنیت می رسیم اما یکی از موضوعات بسیار مهم شکل گیری توسعه، پایه امنیتی آن است چونکه در عرصه اقتصاد امنیت فوق العاده موثر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، امنیت را پایه توسعه دانست و افزود: رشد اقتصادی در بستر امنیت شکل می گیرد؛ امنیت به مفهوم عام و امنیت اقتصادی به مفهوم خاص خیلی می توانند در جذب سرمایه رشد و بالندگی اقتصادی و ایجاد اشتغال موثر باشد.
حاتمی خاطرنشان کرد: بدون وجود رکن امنیت نمی توانیم برنامه های توسعه ای را با خیال راحت پیش ببریم. اصولا مدیر، سرمایه گذار و کارآفرینی که ترس از امنیت داشته باشد اصلا دل و دست او برای کار نمی رود به همین خاطر باید قدردان زحمات همه خادمان به نظم، امنیت و اطلاعات باشیم و همه عناصر با نام، گمنام دارای شناخت و بدون شناخت هفته امنیت را به آنها تبریک می گوییم.منبع:

1400/01/15
11:16:03
5.0 / 5
980
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی