Niazgah نیازگاه
راغفر خطاب به دولت آینده

دلار باید به زیر ۱۰ هزار تومان برگردد

دلار باید به زیر ۱۰ هزار تومان برگردد

یک کارشناس اقتصادی درباره تحقق شعار سالجاری با اشاره به اینکه برای ارتقای تولید باید نظام بانکی و مالیاتی اصلاح گردد، اظهار داشت: نخستین اقدامی که دولت بعدی باید انجام دهد رساندن دلار به ۱۰ هزار تومان است.


حسین راغفر در گفتگو با ایسنا، درباره نامگذاری سال ۱۴۰۰ به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: سال قبل بدترین سال اقتصادی برای کشور بود که دلیل ناکامی های اقتصادی هم این است که اقلیتی برای منافع خود برنامه ریزی و تصمیم گیری می کنند. شرایط کنونی کشور حساس است و لزوم دارد اقدامات اساسی در زمینه تولید به نفع مردم صورت گیرد، چونکه ناکامی در این امر بحران های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به دنبال دارد.
وی ادامه داد: نخستین اجبار تحقق اقتصاد مردمی و ارتقای تولید داخل، عزم سیاسی است. در کنار شعارها باید الزامات آنرا هم محقق نماییم که متاسفانه در سالهای گذشته اهتمام جدی برای تحقق شعارها صورت نگرفت.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه فساد در تخصیص منابع و ارز شکل می گیرد، افزود: بزرگترین مانع تولید در کشور تأمین مالی است و بنگاه های اقتصادی پول ریالی ندارند. بانک ها در این حوزه در خدمت واردکنندگان هستند نه تولیدکنندگان که یک عزم جدی باید شکل بگیرد تا نظام بانکی اصلاح گردد. نظام مالیاتی در خدمت منافع قدرت و ثروت است؛ یعنی کسانی که باید مالیات بپردازند، پاداش هم دریافت می کنند. تا زمانی که اصلاحات جدی در نظام مالیاتی و بانکی صورت نگیرد و موانع تولید رفع نشود، با مشکل اشتغال، بیکاری و تورم مواجه هستیم.
راغفر بیان نمود: بخش زیادی از ارز کشور برای واردات کالاهایی که در داخل امکان تولید دارند، خرج می شود. یکی از اصلاحات مهم تقویت پول ملی است. نخستین کار دولت بعدی باید این باشد که دلار را به ۱۰ هزار تومان برساند و بیش از این میزان هم کم کند. برای فعال شدن تولید منابع و اعتبارات بانکی باید به سمت تولید حرکت نماید و بانک هایی که در تحقق این امر همراهی نمی کنند، باید جریمه شوند.1400/01/04
17:05:43
5.0 / 5
1041
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی