Niazgah نیازگاه
دژپسند:

استان های شمالی از تخصیص منابع محروم هستند

استان های شمالی از تخصیص منابع محروم هستند

نیازگاه: گلستان وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: سه استان شمالی گلستان، مازندران و گیلان از مواهب خدادادی برخوردار می باشند اما از دید های تخصیص منابع محروم هستند.فرهاد دژپسند ظهر امروز در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار نمود: اگر به درستی گردشگری در منطقه شمال کشور توسعه پیدا می کرد، خیلی می توانست برای مدیریت منابع ارزی کشور مفید باشد.

وی بیان کرد: اگر به این منطقه رسیدگی نماییم، وابستگی کشور به خارج در خیلی از زمینه ها کم می شود و این منطقه می تواند به اهرمی برای توسعه صادرات و حضور بادوام در اقتصاد منطقه تبدیل گردد.

دژپسند اضافه کرد: درآمد سرانه استان گلستان خیلی پایین است و این مسئله به آثار عدم توجهات به این استان بر می گردد. مسئولان استان برای حل این مشکل از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری استفاده کنند.

وزیر اقتصاد در ادامه بیان کرد: با وجود شرایط فشار حداکثری، در هفت ماه اول امسال 4.9 میلیارد دلار جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور داشتیم. طرح ها به تصویب رسیده و در مرحله اجرا قرار دارد.

دژپسند با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در گلستان به خوبی توسعه نیافته است، اظهار داشت: می توان با ایجاد برخی زیرساخت ها و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی در گلستان، این استان را به قطب گردشگری سلامت تبدیل کرد.

وی اشاره کرد: برخی معتقدند به خاطر طبیعت خدادادی عالی، نمی توان در شمال کشور صنایع را گسترش داد درحالی که اینطور نیست و می توان صنایع پاک را در این استانها توسعه داد. امروز که به سمت اقتصاد هوشمند و دیجیتال می رویم، منطقه شمال کشور را به قطب صنعت آی تی تبدیل نماییم.

وزیر اقتصاد اشاره کرد: دولت و بخش خصوصی باید بعنوان دو بال انقلاب اقتصادی عمل کنند.

منبع:

1399/11/21
20:34:30
0.0 / 5
1256
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , صادرات , وام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی