Niazgah نیازگاه
وزیر راه و شهرسازی:

مجوز تأمین منابع راه آهن و آزادراه شیراز–بوشهر از بازار سرمایه دریافت شد

مجوز تأمین منابع راه آهن و آزادراه شیراز–بوشهر از بازار سرمایه دریافت شد

به گزارش نیازگاه ایرنا- وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مجوز تأمین مالی ۲ پروژه مهم راه آهن و آزادراه شیراز - بوشهر از محل بازار سرمایه دریافت شد.


به گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، محمد اسلامی، در جریان بازدید از بزرگراه فیروزآباد – جم، با اشاره به اینکه پروژه های آزاد راهی احتیاج به سرمایه گذار بخش خصوصی و غیر دولتی دارد اضافه کرد: ظرف یک و نیم سال گذشته، تأمین مالی افزون بر ۲۱ پروژه از بازار سرمایه را پیگیری کردیم که راه آهن و آزادراه شیراز – بوشهر از آن جمله هستند.
وی، بزرگراه فیروزآباد - جم را از پروژه های مهم استان فارس، بوشهر و منطقه ویژه انرژی (عسلویه) دانست و گفت: با توجه به این که مطالعات بخش زیادی از این محور تکمیل نشده، برای شروع عملیات اجرایی بزرگراهی آماده نیست و حداقل بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بخش هایی از این پروژه به طول حدود ۴۵ کیلومتر هم اینک در دست اجراست که بخش زیادی از آن تا آخر سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید و مابقی آنرا تا آخر دولت به بهره برداری خواهیم رساند.
وی اظهار داشت: با توجه به این که ایمن سازی این محور در اولویت است با حضور استانداران استان های فارس و بوشهر مقرر شد سه اقدام را دنبال نماییم که مقرر شد در ابتدا ایمن سازی بخش هایی از این محور که به سبب وضعیت زمین شناسی و بارش های شدید اخیر، صدمه های جدی به آنها وارد شده، صورت گیرد به همین سبب الان این محور توسط پیمانکار در دست ترمیم است.
اسلامی اضافه کرد: نکته دوم ایجاد باند سبقت در گردنه های موجود است تا بتوانیم ایمنی این گردنه ها را به حداکثر برسانیم.
وی افزود: در یک و نیم سال قبل هم با همکاری استانداران و نمایندگان استان های فارس و بوشهر اقداماتی انجام شده تا منابع مالی مورد نیاز این پروژه به جز منابع عمرانی را با تضمین دولت و از راه دریافت وام تامین گردد تا بتوانیم قرارداد جدید منعقد نماییم.
وزیر راه و شهرسازی، همینطور در بازدید از محور فراشبند هم اظهار داشت: این محور مطالبه بحق مردم است که ۳۴ کیلومتر آن راه اندازی شده و ۲۰ کیلومتر هم احتیاج به لایه دوم آسفالت دارد که در صورتیکه پروژه در حال آماده شدن بود باتوجه به ایجاد ۲ حفره عظیم که پدیده ای خیلی کم نظیر در ایران و جهان است، مطالعات دراین زمینه باردیگر انجام گرفته است.
اسلامی بیان داشت: به دنبال این هستیم که بتوانیم با ابزارهای دقیق حرکت حفره را اندازه گیری و رفتار مصالح سنگی این نقطه را با یک مانیتورینگ (نظارت تصویری) ۲۴ ساعته بررسی نماییم.
وی افزود: اگر با تمهیداتی که انجام شده باردیگر فرو نشست اتفاق بیفتد از مطالعاتی که پیش تر در محور دیگری انجام شده و پُر هزینه است استفاده خواهیم کرد تا مردم از طریق ایمن بهره مند شوند.منبع:

1399/10/12
23:23:18
0.0 / 5
983
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی