Niazgah نیازگاه

سهام عدالتی ها برای دریافت سود چه كنند؟

سهام عدالتی ها برای دریافت سود چه كنند؟

به گزارش نیازگاه درحالی کم کم به زمان واریز سود مشمولان سهام عدالت نزدیک می شویم که طبق آخرین اخبار، سهام دارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، باید برای دریافت سود حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند؛ فرایندی که با گذراندن ۱۳ مرحله صورت خواهد گرفت.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، افرادی که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود برگزیده بودند سهامدار شرکتهای سرمایه گذاری استانی محسوب می شوند که زمان ثبت نام سهام عدالت آن جا ساکن بوده اند. در نتیجه شرکتهای همان استان مدیریت سهامشان را برعهده دارد. در ماه های گذشته این شرکت ها در بورس پذیرفته شده و سهامشان قابل معامله است.
براین اساس، افراد مذکور لازم است هر چه سریع تر در سامانه سجام به نشانی sejam. Ir ثبت نام کرده و کد بورسی خویش را دریافت کند.
متقاضیان می توانند عبارت سامانه سجام را در صفحه مرورگر خود جست و جو کرده یا از راه آدرس http: //sejam.ir وارد صفحه اصلی شده و به بخش ثبت نام در سامانه رجوع کنند.
در مرحله دوم، شماره تلفن همراهی که تحت مالکیت متقاضی قرار دارد، ثبت می شود. بعد از این مرحله، یک کد تایید به شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ارسال می شود. پس از ارسال کد، متقاضی با وارد کردن آن باید اطلاعات در ارتباط با کد ملی و نوع شخصیت را در سامانه وارد کند.
مرحله پنجم به انتخاب اصیل یا نماینده قانونی اختصاص دارد. بعد از این مرحله، هزینه ثبت نام در سامانه برای متقاضی نمایش داده می شود.
مرحله هفتم، پرداخت هزینه از راه درگاه بانکی است. بعد از عبور از هفت مرحله نخست، مشتری در مرحله هشتم به تکمیل اطلاعات خود می پردازد.
در این مرحله، شش فرم باید تکمیل شود. این شش مرحله شامل ثبت اطلاعات هویتی و ارتباطی، درج کد بورسی، ثبت اطلاعات شغلی و مالی و در آخر ثبت حساب های بانکی می شود.
بعد از این، در مرحله نهم سامانه وارد استعلام اطلاعات وارد شده از جانب مشتری می شود. پاسخ استعلام مرحله جدیدی از فرایند ثبت نام است. در صورتیکه استعلام موفق باشد از راه پیامک کد رهگیری ارسال می شود در غیر این صورت مشکل موجود به مشتری به صورت پیامکی اطلاع داده می شود. در واقع در مرحله دهم استعلام موفق ورود به مرحله بعد را ممکن می سازد.
در مرحله یازدهم، انتخاب مرکز احراز هویت از جانب مشتری باید صورت گیرد. در این مرحله مشتری دو گزینه پیش رو دارد. احراز هویت به صورت حضوری یا احراز هویت به صورت غیرحضوری. با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، وارد مرحله دوازدهم شده است. در صورتیکه رجوع حضوری باشد از راه رفتن به مراکز مربوطه می تواند به تکمیل این مرحله و دریافت کد ۱۰ رقمی اقدام نماید و در صورتیکه الکترونیکی باشد از راه وب و تلفن همراه می تواند نسبت به دریافت کد ۱۰ رقمی اقدام نماید.
انتخاب هر کدام از این گزینه ها به تکمیل عملیات نهایی منجر می شود. در این مرحله تصویر چهره و امضا ثبت می شود و کد بورسی به مشتری تحویل داده خواهد شد.
سهامداران سهام عدالت در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.
منبع:

1399/09/22
12:07:23
5.0 / 5
973
تگهای خبر: بانك , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی