Niazgah نیازگاه
روحانی:

تا اختتام دولت 9 پروژه بزرگ حمل و نقل افتتاح می شود

تا اختتام دولت 9 پروژه بزرگ حمل و نقل افتتاح می شود

به گزارش نیازگاه رئیس جمهوری اظهار داشت: تا اختتام دولت 9 پروژه بزرگ در زمینه راه و حمل و نقل افتتاح می شود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در سی و سومین آیین گشایش بهره برداری از۱۳ پروژه آزادراهی و فرودگاهی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، عنوان کرد: سال جاری سال جهش تولید است و یکی از پایه های جهش تولید هم حمل و نقل است.
وی اضافه کرد: اگر حمل و نقل نباشد، تولید، توزیع، مصرف، واردات و صادرات مشکل می شود و همه اینها وابسته به حمل و نقل است.
رییس جمهوری افزود: بخشهای مختلف حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای از ارکان بسیار مهم برای توسعه و برای تولید در کشور و همینطور برای رابطه با جهان است.
روحانی ضمن اشاره به نقش بسیار مهم حمل و نقل در گردشگری و مشکلات این صنعت در اثر انتشار کرونا اظهار داشت: دنیا دیر یا زود از شر کرونا خلاص خواهد شد و در آینده دارو و واکسن خواهد آمد و در آن شرایط گردشگری برای ما بسیار مهم می باشد که صنعت حمل و نقل در این حوزه بسیار اثرگذار است.
رییس دولت دوازدهم تصریح کرد: مسئله حمل و نقل در روابط خارجی بسیار مهم می باشد و بحث ترانزیت و مخصوصاً ژئوپلیتیک ایران و جایگاهی که ایران دارد، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و ایران برای اتصال شمال منطقه به جنوب و شرق به غرب این منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و می تواند خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند را به بخش های شمالی و مرکزی متصل می کند.
وی افزود: ایران می تواند این مناطق را به روسیه و اروپای شمالی و شرق و غرب آسیا را به هم متصل کند و بحمدالله در زمینه راه و راه آهن اقدامات بسیار خوبی شده است.
رییس دولت تدبیر و امید اظهار داشت: در هفته های آینده راه آهن خواف_ هرات افتتاح می شود که برای نخستین بار راه آهن ایران وارد افغانستان می شود.
وی همینطور از افتتاح طرح های دیگر بسیار با اهمیت اطلاع داد و افزود: امیدوارم بخشی از این طرحها را تا آخر دولت به افتتاح نهایی برسانیم و بخش اعظم آنها را انجام بدهیم.
روحانی اظهار داشت: ترانزیت از شمال به جنوب و از شرق به غرب هم برای اقتصاد و سیاست و روابط خارجی ما مهم می باشد و هم می تواند یک تحول بزرگی در منطقه به وجود بیاورد.
وی ضمن اشاره به شقاوت آمریکایی ها در سالهای گذشته اظهار داشت: یکی از توطئه هایی که آمریکایی ها ضد ملت ایران داشتند، این بود که راه های اصلی ترانزیت منطقه از ایران عبور نکند. در این حوزه تلاشهای زیادی انجام دادند البته موفقیت شان زیاد نبوده است.
روحانی ضمن اشاره به جایگاه و ظرفیتهای ترانزیتی ایران اظهار داشت: بر اساس گزارش های به دست آمده، روزانه یک هزار و ۴۰۰ پرواز از روی آسمان ایران انجام می گیرد. ازاین رو جایگاهی که ایران برای خطوط هوایی، خطوط ریلی، جاده ای و بنادر دارد نقش بسیار ارزشمندی است.
رییس دولت تدبیر و امید ضمن اشاره به پروژه هایی که امروز افتتاح شد، اظهار داشت: ارزش پروژه هایی که امروز افتتاحشد، سه هزار و ۱۴۳میلیارد تومان بود. این پروژه ها برای محیط زیست، حمل و نقل و تأمین سلامت مردم مهم می باشد. وقتی یک جاده اصلی را به بزرگراه ارتقا می دهیم، نخستین اثر آن سلامت جان مردم و ذخیره کردن وقت آنان است. مسیری که باید ۲ ساعت طی شود، در یک ساعت یا کمتر میرود.
وی افزود: خیلی از تصادفات در جاده های اصلی روی میدهد که دو طرفه رفت و آمد می کنند.
روحانی خاطرنشان کرد: یکی از تلاشهای دولت یازدهم و دوازدهم این بود در حمل و نقل از تکنولوژی های جدید و استارتاپی استفاده نماید و برای انجام این کار قدم های بسیار خوبی برداشته شده است. وقتی کامیون به بندر می رفت بار می برد و از آن طرف خالی برمی گشت، امروز با استفاده از همین سیستم استارتاپی، بار برگشت این کامیون مشخص است.
وی اضافه کرد: بحمدالله این مسئله برای اقتصاد و کشاورزی ما بسیار حائز اهمیت می باشد و یکی از مسائل بسیار مهم دولت تا روز پایانی، دولت الکترونیک، دیجیتال کردن اقتصاد و فعال کردن شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای استارتاپی است که تحول بزرگی را در کشور ما به وجود آورده است و این تحول را ادامه خواهیم داد.
رییس جمهوری ضمن اشاره به اقدامات دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل اظهار داشت: ما یک حرکت بسیار خوبی در نوسازی هوایی شروع کردیم. پس از توافق هسته ای و در همان ماه های اولیه توانستیم قراردادهای بسیار مهمی منعقد نماییم و ۱۶ هواپیمای نو وارد کشور شد.
وی افزود: همه می دانند که ما در چه شرایطی برای خرید هواپیما بودیم ناچار بودیم از هواپیماهای دست دوم استفاده بکنیم. در همان ماه های اولیه ۱۶ فروند هواپیما نو وارد کشور شد و اگر این دولت خبیث اخیر آمریکا نبود حالا ده ها فروند دیگر آمده بود و ناوگان هوایی کاملا نوسازی شده بود.
رییس دولت تدبیر و امید افزود: در زمینه ریل کار بسیار بزرگی در دولت یازدهم و دوازهم انجام شد. در خیلی از زمینه ها در ساخت واگن ها وحتی بخش بزرگی از لوکوموتیوها همه به خودکفایی رسیدیم و روی پای خود ایستادیم.
وی تصریح کرد: قصد ما این بود که تمام ناوگان حمل و نقل را نوسازی نماییم و برای این طراحی نموده بودیم و بنا بود درسال پایانی دوات یازدهم و اوایل دولت دوازدهم تمام کامیون ها را نوسازی نماییم. طرح آن ریخته شده بود، خریدهای خارجی آن مشخص شده بود کارخانه های داخلی معلوم بود که باز هم خباثت دولت اخیر آمریکا سبب شد که این طرح با مشکلاتی روبرو شده و کند شود. البته از راه دیگر نوسازی انجام می گیرد اما نه با آن سرعتی که مطلوب و مورد نظر ما بود.
رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: مردم عزیز بدانند که برای ما مسئله حمل و نقل مهم می باشد. دولت در زمینه ترانزیت، ریل، نوسازی ناوگان هوایی قدم های بسیار مهمی برداشته است و در همین آماری که امروز اعلام گردید که ۹ طرح بزرگ آزادراهی سال جاری و سال آینده در دستور کار دولت می باشد و البته بخشی امکان دارد به دولت بعد برسد.
وی خاطرنشان کرد: همه تلاش خود برای افتتاح ۹ طرح و سایر طرح های مهمی که در زمینه حمل و نقل وجود دارد، انجام خواهیم داد و امیدواریم تحول در حمل و نقل سبب توسعه تولید و توسعه صادرات و رفاه مردم و صرفه جویی های فراوان در زمینه انرژی و سوخت برای کشور باشد.منبع:

1399/08/29
11:58:34
5.0 / 5
1257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی