Niazgah نیازگاه
در طرح بوم واره انجام می شود:

۹۰ میلیون تومان خدمت رایگان برای استارتاپ ها

۹۰ میلیون تومان خدمت رایگان برای استارتاپ ها

نیازگاه: استارتاپ ها می توانند با ثبت نام در طرح بوم واره بین 60 تا 90 میلیون تومان خدمات رایگان دریافت نمایند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «بوم واره» طرحی است که برمبنای آن استارتاپ ها می توانند بین ۶۰ تا ۹۰ میلیون تومان خدمات رایگان از شرکت های مختلف دریافت نمایند و برای دریافت این خدمات کافی است کسب وکار خودرا در سامانه نوآفرین وزارت ارتباطات به ثبت برسانند.
«بوم واره» یکی از زیرخدمت های سامانه «ایران نوآفرین» است، در این پلتفرم، بستری فراهم شده تا شرکت های بزرگ و متوسط ارائه دهنده خدمات، محصولات خودرا به صورت رایگان و نیم بها به کسب و کارهای نوپا عرضه کنند. این طرح خردادماه امسال با افتتاحیه رئیس جمهوری آغاز به کار کرده و ۶ ماه از آغاز فعالیت آن می گذرد.
تجربیات سیاست گذاری جهانی نشان میدهد بسته های تشویقی – حمایتی موفق دو خاصیت کلیدی دارند. خاصیت اول شان این است که غیر مالی هستند و به استارتاپ ها پول و تسهیلاتی ارائه نمی گردد.
مساله بعدی، غیرمستقیم بودن این کمک هاست؛ بدین سان ارائه دهندگان خدمات می توانند درخواست ارائه خدمت داشته باشند و استارتاپ های می توانند آنرا دریافت نمایند. که این در واقع بازاری برای خدمات B۲B (مدل تجارت به تجارت) به وجود می آورد. تا کنون حدود ۵.۶۰۰ میلیون تومان خدمت در قالب طرح بوم واره به کسب وکارها ارائه شده است.
براساس طرح بوم واره، شرکت های بزرگ تر با استارتاپ های نوآمده روابط کاری را نیز آغاز می کنند و گاه شاید برای اولین بار از خدماتی که قبل از این سرویس دهندگان خارجی دریافت می کردند، برخوردار شوند.
تا کنون دوهزار و ۶۳۳ ثبت نام در بخش بوم واره نوآفرین ثبت نام کرده اند که استان تهران با ۲۶ شرکت در رتبه نخست قرار دارد.
سامانه ایران نوآفرین
این سامانه برمبنای ماده ۱۱ مصوبه پشتیبانی از شرکت های نوپا بعنوان درگاه واحد ارائه خدمات به زیست بوم نوآوری کشور خردادماه سال قبل کار خودرا شروع کرد. چشم اندازی که توسط وزارت ارتباطات برای این طرح در نظر گرفته شده، اینکه به پنجره واحدی برای ارائه خدمات به حوزه نوآفرینی کشور تبدیل گردد. ایجاد پایگاه داده یکپارچه و جامع برای نگهداری و تحلیل اطلاعات برای سیاست گذاری صحیح و کلان نیز از دیگر انتظاراتی است که از سامانه نوآفرین می رود.
مهیا کردن زیرساخت ارائه تسهیلات غیرنقدی برای کسب وکارها در قالب خدمت بوم واره، تخصیص کدپستی مجزا برای شرکت های مستقر در فضای کار اشتراکی، ایجاد معافیت های مالیاتی برای پشتیبانی از کسب وکارها، صدور کارت نوآفرین، درگاه پرداختی سداد همچون خدماتی است که از طرف نوآفرین در اختیار کسب وکارها قرار می گیرد.
نوآفرین با ۶۲۷ طرح، صدور ۶۵۰ کارت نوآفرین، ارائه ۱۸۹ وام اضطراری، ۱۲۶ بسته حمایتی دولت از لطمه دیدگان کرونا، تعریف ۶۱۶ کدپستی فضای کار اشتراکی خدماتی است که سامانه نوآفرین آنها را برای کسب وکارها تعریف کرده است.منبع:

1399/08/26
20:10:08
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: بازار , خدمات , دولت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی