Niazgah نیازگاه
معاون وزیر تعاون:

اعتبار مورد نیاز صندوق های بازنشستگی ۸۰ هزار میلیارد تومان است

اعتبار مورد نیاز صندوق های بازنشستگی ۸۰ هزار میلیارد تومان است

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعتبار مورد نیاز صندوق های بازنشستگی را سالانه 80 هزار میلیارد تومان برآورد كرد و اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان در سه صندوق تأمین اجتماعی، بازنشستگی كشوری و صندوق بازنشستگی كاركنان فولاد با وجود هزینه بالا برای دولت اجرایی شد.


حجت الله میرزائی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان رضوی به پیگیری وزیر تعاون در همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: تنها برای تأمین اجتماعی ۶۰ هزار میلیارد تومان و برای صندوق بازنشستگی کشوری ۲۰ هزار میلیارد تومان مورد نیاز است.
وی افزود: تنها محل اتکای این صندوق ها و صندوق بازنشستگی فولاد دریافت مطالباتشان از دولت می باشد و تابحال هم دولت فقط ۳۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی و ۱۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری را پرداخت کرده است.
وی افزود: حدود ۸۰ درصد از جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش صندوقهای بیمه و دستگاههای خدمت رسان وزارت تعاون قرار دارند بنابراین عملکرد این مدیران در استان نقش مهمی در ایجاد رضایتمندی مردم استان دارد.
در دوره سخت کنونی کشور با دو بحران کرونا و تحریم روبرو شده است
معاون وزیر تعاون با اشاره به اینکه کشور با دو بحران کرونا و تحریم مواجه می باشد، اضافه کرد: اگر هر کشور با یکی از این بحرانها روبرو شود مشکلات فراوانی برایش ایجاد می شود با این وجود مردم و بنگاه های اقتصادی ایران با صبوری و شکیبایی از چهار سال قبل شدیدترین تحریم ها را تحمل کردند.
وی افزود: از حدود یکسال قبل هم بحران کرونا خیلی از مشاغل و کسب و کارها را تعطیل کرده بنابراین وظایف ما بعنوان دستگاههای حاکمیتی و دولتی نسبت به گذشته ۱۰۰ چندان و پیچیده تر شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حالا هیچ مسوولیتی مهم تر از کمک به رفع آلام مردم و رفع مشکلات آنان نداریم، اگر در شرایط عادی راهی برای مردم نمی گشودیم، مردم خود راهی را باز میکردند اما شاید امروز دیگر راهی برای مردم باقی نمانده باشد بنابراین در این شرایط مدیران توانمند باید در شرایط سخت کنونی راهگشا باشند.
وی اضافه کرد: در شرایط کنونی گرفتار قوانین و مقرراتی هستیم که کار را محدود کرده است باید با جسارت راهگشا بود و اگربه عنوان مثال بنگاهی در استان احتیاج به تسهیلاتی دارد باید تأمین نماییم و با تساهل و تسامح راه را برای خدمت به مردم هموار نماییم، اگر بانکی با وجود قوانین یکسان وام تخصیص می دهد اما بانک دیگر سختگیری می کند نشان دهنده آن است که این سختگیری ها از جانب شخص است.
میرزائی خواهان هم افزایی شرکتهای تابعه این وزارتخانه شد و افزود: شرکتهای پگاه، هما، آسمان و فولاد خراسان و امثال آن با عنایت به درآمدزایی و اشتغال آفرینی گسترده، ثروت ملی هستند اگر نتوانند کار کنند و کارگران آنها بیکار شوند مردم با هزینه بیشتر کالای مصرفی خویش را تأمین کرده و مشکلات ناشی از بیکاری هم بیشتر می شود، ازاین رو برای یک مدیر قابل تقدیر است که با تدابیر مناسب کاری کند که کارگری اخراج نشود ولو با سود کمتر موسسه خویش را اداره نماید.
وی اظهار داشت: رویکرد امروز وزارتخانه و سازمان تأمین اجتماعی تعامل با اتاق بازرگانی و انجمن کارفرمایان برای رفع مشکلات کسب و کار است که با اتخاذ تدابیری برای اصلاح فرآیند بازرسی و حسابرسی بنگاهها و اصلاح قوانین و بخشنامه ها اقدام نموده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بر این اساس مرتفع ساختن گلوگاه هایی که منجر به شکایات بسیار از تأمین اجتماعی می شد از این دست اقدامات اصلاحی بوده است.
هم افزایی دستگاههای تابعه وزارت تعاون در استان
دستیار ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اظهار داشت: جلسات مختلف بین دستگاههای تابعه وزارت تعاون در استان برای هم افزایی بیشتر و استفاده از ظرفیت بین دستگاهی برگزار شده است.
حسین امینی اضافه کرد: مقرر شد ادارات کل و شرکتهای تابعه از محصولات شرکت شیر پگاه استفاده کنند، در حالی شرکت پگاه در مشهد است اما شاهدیم برای مصرف عمومی شیر و دیگر محصولات لبنی در شرکتهای تابعه از سایر محصولات دیگر استانها استفاده می شود.
وی افزود: با عنایت به این که ۶۰ درصد سفرهای ریلی کشور توسط شرکت رجا انجام می شود بنابراین اعلام گردید شرکتهای تابعه وزارتخانه در سفرها و ترددها از قطارهای رجا یا پروازهای آسمان و هما استفاده کنند و هم چنین در سفرها سفارش شد مدیران شرکتها در مسافرت به مشهد در هتلهای تابعه همچون هتل هما اقامت کنند.
دستیار ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در جلسات مشترک بین دستگاه ها تاکید شد از امکانات بانک رفاه استفاده گردد تا کارکنان از تسهیلات بانک و موسسات با عنایت به سرمایه در گردش خود بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: به علت اینکه برخی شرکتها و فعالان اقتصادی از قوانین کارگری و تأمین اجتماعی بی خبر بودند، قرار شد تأمین اجتماعی طی جلسه یک روزه برای نمایندگان شرکتها قوانین جاری تأمین اجتماعی را تببین کند.منبع:

1399/08/24
23:10:36
5.0 / 5
1259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی