Niazgah نیازگاه
رئیس امور مالیاتی استان تهران:

آماده ستاندن مالیات از خانه های خالی هستیم

آماده ستاندن مالیات از خانه های خالی هستیم

به گزارش نیازگاه رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با تاكید بر این كه وزارت مسكن تابحال اطلاعات خانه های خالی تهران را به صورت كامل و جامع در اختیار ما قرار نداده است، اظهار داشت: به محض اینكه اطلاعات در اختیار ما قرار بگیرد آماده اجرای قانون و ستاندن مالیات از این خانه ها هستیم.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، محمدرضا نوری در نشستی که امروز (دوشنبه) انجام شد با اشاره به این که کشور در شرایط تحریمی قرار دارد، اظهار نمود: این مساله موجب می شود اتکا به مالیات بیش از پیش خودرا نشان دهد و تمرکز تامین منابع مالی با مالیات بیشتر شده است.
وی با بیان این که مالیات باید بر پایه درآمد یا ثروت و یا مصرف باشد، اظهار داشت: مودیان باید اطلاعات واقعی را به نظام مالیاتی عرضه کنند و اطلاعات در یک سامانه جمع آوری خواهد شد و بعد برمبنای قانون با واقعیت تطبیق داده می شود.
رئیس امور مالیاتی شهر واستان تهران با تاکید بر این که سازمان امور مالیاتی به دنبال مالیات واقعی، عادلانه و مطابق با قوانین و مقررات است، عنوان کرد: در واقع مالیاتی عادلانه که برمبنای مبانی و داده های واقعی باشد. در این راستا در امتداد مالیات هوشمند اقدامات خوبی انجام شده است.
نوری با تاکید بر این که یکی از بحث های جدی مبارزه با فرار مالیاتی است، اظهار داشت: افرادی که از پرداخت مالیات فرار کنند مورد پیگیری قرار می گیرند.

بیش از ۵۰ درصد مالیات کشور در استان تهران وصول می شود
نوری با بیان این که بیش از ۵۰ درصد مالیات کشور در شهر و استان تهران وصول می شود، اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی که برای تهران در سال قبل پیش بینی شده بود، وصول شد.
وی درادامه در پاسخ به سوال ایسنا، در مورد ستاندن مالیات از خانه های خالی توضیح داد: مالیات از خانه های خالی از سال ۱۳۹۵ باید اجرا می شد و تکلیفی بر عهده وزارت مسکن بود که سامانه ای راه اندازی کند و اطلاعات خانه های خالی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. تا این سازمان بر طبق این اطلاعات اقدام نماید.
نوری افزود: سامانه مذکور بموقع راه اندازی نشد و مجلس بتازگی باردیگر این مساله را مورد تاکید قرار داده است. ما باتوجه به احکام جدید و اطلاعاتی که وزارت مسکن در اختیارمان قرار خواهد داد امادگی ستاندن مالیات داریم و به محض ابلاغ قانون مطالبه مالیات می نماییم تا کنون اطلاعات به صورت کامل و جامع در اختیار ما قرار نگرفته است.

تعویق در زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی
ایشان سپس با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار نمود: برمبنای مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اظهار نامه مشاغل که قرار بود تا اختتام خرداد ماه تسلیم شود تا اختتام مرداد به تعویق افتاد. همین طور اظهار نامه املاک و شرکت ها نیز تا شهریور ماه به تعویق افتاد.
بنابر این انتظار می رود مودیان به این مساله توجه کرده و تا موعد مقرر اظهار نامه خودرا ارسال نمایند.

آخرین وضعیت تحقق وصول مالیات در تهران
نوری در مورد تحقق درامدهای مالیاتی در تهران اظهار داشت: سال قبل ۱۴۱ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور وصول شده است که ۸۰هزار میلیارد تومان آن یعنی بیش از ۵۵ درصد در تهران بوده است. امسال پیش بینی می شود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور وصول شود که بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آن به تهران اختصاص دارد.
وی با بیان این که ساماندهی جدی مالیات برای کسب و کارهای اینترنتی شروع شده است اظهار داشت: این مساله شامل استارت آپ ها و شرکت های مهم زنجیره ای می شود که بطور ویژه مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات کسب و کارهای اینترنتی از سازمان تجارت الکترونیک به سازمان امور مالیاتی داده می شود و پروسه وصول مالیات از انها آغاز خواهد شد. برنامه حسابرسی ویژه ای برای این مودیان داریم.

نحوه استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون
نوری در ادامه با تاکید بر این که صاحبان مشاغل ۳ گروه هستند که برمبنای جمع فروش و درآمد طبقه بندی می شوند، اظهار داشت: بر این اساس صاحبان مشاغلی که جمع فروش و درآمد آنها در سال ۹۸ معادل ۹۹۰ میلیون تومان بوده می توانند برمبنای شرایط سازمان امور مالیاتی در چارچوب تبصره ماده ۱۰۰ رفتار کنند در واقع آنهایی که مالیات قطعی آنها در سال ۹۷ معادل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد برای سال ۹۸ نیز به همین میزان است.
وی افزود: افرادی که مالیات قطعی آنها در سال ۹۷، دو میلیون و ۵۰۰ تا پنج میلیون تومان باشد مالیات قطعی آنها در سال ۹۸ نیز چهار درصد رشد خواهد داشت. افرادی که مالیات قطعی شده آنها در سال ۹۷ معادل پنج تا ۱۰ میلیون و بالای ۱۰ میلیون باشد در سال ۹۸ به ترتیب هشت و ۱۲ درصد رشد خواهد داشت.
منبع:

1399/05/20
14:08:40
5.0 / 5
2133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی