Niazgah نیازگاه

روند صعودی بیكاری در اروپا

روند صعودی بیكاری در اروپا

به گزارش نیازگاه نرخ بیكاری هم در سطح اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو افزایش پیدا كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا آخر ژوین ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۷.۸ درصد و ۷.۱ درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا آخر ماه ژوین ۱۵ میلیون و ۲۳ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه می، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۲۸۱ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۲۰۳ هزار نفر افزایش یافته است.
همینطور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا ۶۸۱ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۲۳ هزار نفر افزوده شده است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۵.۶ درصد بوده است و بعد از این کشور، لتونی با ۱۰.۱ درصد و قبرس با ۹.۸ درصد قرار دارند. از طرفی کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۶ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، لهستان با سه درصد، آلمان با ۴.۲ درصد، هلند با ۴.۳ درصد و مالت با ۴.۴ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۵ درصد و فرانسه ۷.۷ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند هم نرخ بیکاری در ایسلند ۴.۵ درصد و در نروژ ۴.۳ درصد اندازه گیری شده است.
همینطور تا آخر ماه ژوین دو میلیون و ۹۶۲ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۳۶۰ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۶ و در سطح منطقه یورو ۰.۵ درصد افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۵.۶ درصد بوده است و بعد از این کشور هم جمهوری چک با ۸.۲ درصد و بلغارستان با ۱۰.۱ درصد قرار دارند. از سوی دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با ۴۰.۸ درصد، سوید با ۲۸.۷ درصد و ایتالیا با ۲۷.۶ درصد بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/05/10
13:56:28
5.0 / 5
2284
تگهای خبر: افزایش , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی