Niazgah نیازگاه
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی:

رشد تسهیلات صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها در سال ۹۹ ادامه دارد

رشد تسهیلات صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها در سال ۹۹ ادامه دارد

به گزارش نیازگاه رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری با اشاره به اینكه ارائه تسهیلات مالی این صندوق به دانش بنیان ها پارسال نسبت به سال های قبل ۱۰ برابر رشد داشته، اظهار داشت: جهش تسهیلات مالی برای دانش بنیان ها در سال ۹۹ هم ادامه خواهد داشت.


علی وحدت روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در مورد برنامه های این صندوق امسال اضافه کرد: صندوق نوآوری وشکوفایی برنامه ویژه جهش تولید برای سال جاری در نظر گرفته است که اجرایی می شود و آثار آن دیده خواهد شد.
وی بیان نمود: صندوق نوآوری وشکوفایی جهش تسهیلات مالی را از سال قبل آغاز کرد. مجموع خدمات صندوق به بازیگران زیست بوم نوآوری در سال ۹۸ بیشتر از ۱۰ برابر سال های قبل بود. سال جاری هم همین رشد را در سال ۹۹ خواهیم داشت.
وحدت اظهار داشت: بیشتر از ۳.۸ برابر کل سنوات گذشته در دوره جدید مدیریت صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات عرضه شده است که این تسهیلات به صورت مستقیم، از راه خط اعتباری با صندوق های پژوهش و فناوری و از راه شبکه بانکی با اهرم قرار دادن منابع صندوق در نزد بانک ها پرداخت شده است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸ این مجموعه به تنهایی بیشتر از ۲۸۰۰ میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹ با وجود شرایط کرونا تابحال ۵۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پرداخت کرده است.
وحدت با اشاره به اینکه تأمین مالی شاخص اصلی توسعه است، افزود: وقتی تأمین مالی ۱۰ برابر شده است، انتظار داریم، سال جاری رشد ۱۰ برابری شرکت ها را امسال ببینیم.
صندوق در سرمایه گذاری با نسبت یک به چهار در کنار طرح های پژوهشی است
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، خدمت سرمایه گذاری در صندوق را یک روش مترقی عنوان نمود و اظهار داشت: در سرمایه گذاری با نسبت یک به چهار در کنار طرح های پژوهشی هستیم و به جذب سایر صاحبان سرمایه مانند سرمایه گذارهای خصوصی و صندوق های جسورانه بورسی به این اکوسیستم کمک می نماییم. این یک سرویس جدید است؛ چونکه در گذشته صندوق به صورت مستقیم در طرح ها سرمایه گذاری می کرد. در روش جدید با کمک صندوق های پژوهش و فناوری در صورت تأمین ۲۰ درصدی آنها، ما ۸۰ درصد باقی را تأمین می نماییم.
وحدت اظهار داشت: امسال سرویس سرمایه گذاری صندوق به سرویس اصلی مبدل خواهد شد و بخش زیادی از تأمین مالی از این طریق صورت خواهد گرفت. یعنی بدون دخالت نهاد حاکمیتی روی موضوعات و اعتماد به آورده بخش خصوصی، صندوق تنها هم سرمایه گذاری انجام خواهد داد.منبع:

1399/03/29
23:50:54
5.0 / 5
2444
تگهای خبر: آموزش , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی