Niazgah نیازگاه

وزیر دارایی عراق برای پرداخت مطالبات مالی ایران اعلام آمادگی كرد

وزیر دارایی عراق برای پرداخت مطالبات مالی ایران اعلام آمادگی كرد

به گزارش نیازگاه وزیر دارایی عراق روز چهارشنبه در دیدار با رئیس كل بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران برای پرداخت مطالبات مالی ایران اعلام آمادگی كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «عبدالناصر همتی» پس از آخر دیدار خود با «علی عبدالامیر علاوی» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که وزیر دارایی عراق برای پرداخت تمامی مطالبات مالی ایران اعلام آمادگی کرده است.
وی اضافه کرد که در این دیدار درباره توافقات صورت گرفته بین بانکهای مرکزی دو کشور و راهکارهای اجرایی کردن آنها بحث و تبادل نظر شد.
همتی بخش مهم دیگر گفت وگوها را در رابطه با مطالبات مالی ایران در نتیجه فروش انرژی (گاز و برق) به عراق دانست و افزود که وزیر دارایی عراق در این خصوص آمادگی خویش را برای پرداخت این مطالبات اعلام نمود.
رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزیر دارایی عراق در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد هم حضور داشت، بر گسترش همکاریهای اقتصادی بین دو کشور تاکید نمودند.
عبدالناصر همتی همینطور از «علی عبدالامیر علاوی» برای سفر به ایران دعوت کرد و وزیر دارایی عراق با قدردانی از این دعوت قول داد در اولین فرصت به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.
طرفین همینطور در مورد کاهش قیمت جهانی نفت و درآمدهای اعضای اوپک و راهکارهای غلبه بر کسری بودجه اعضا بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر دارایی عراقی با اشاره به مشکلات زیادی که کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد کشورش داشته، خواستار استفاده از تجربیات ایران بخصوص در بحث اقتصاد مقاومتی شد.
علی عبدالامیر علاوی از اینکه جمهوری اسلامی ایران در طول دو سال قبل با وجود تحریم های سخت ظالمانه آمریکا و کاهش صادرات نفت، به سلامت توانسته است از بحران ها و چالش های اقتصادی عبور کند، ابراز شگفتی کرد.
رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه در راس هیاتی برای توسعه مناسبات مالی و بانکی با عراق وارد بغداد شده است


1399/03/28
22:29:37
5.0 / 5
2328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی