Niazgah نیازگاه
وزیر راه و شهرسازی:

ایران آماده آغاز ترانزیت جاده ای با كشورهای آسیای مركزی است

ایران آماده آغاز ترانزیت جاده ای با كشورهای آسیای مركزی است

به گزارش نیازگاه وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه ایران آماده بررسی چگونگی آغاز عملیات ترانزیت جاده ای با كشورهای آسیای مركزی است، اظهار داشت: برای عبور روزانه یك هزار دستگاه كامیون از پل مرزی جدید با تركمنستان هدف گذاری شده است.


«محمد اسلامی» روز دوشنبه در مراسم افتتاح پل مرزی سرخس که امروز ۱۹ مرداد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: بهره برداری از این طرح کلیدی، همزمان با توسعه مناسبات در چارچوب طرح های زیربنایی و توسعه ای سازمان اکو (ECO)، اقدام در قالب موافقت نامه ترانزیتی عشق آباد و همچین موافقت نامه کشورهای ساحلی حوزه دریای خزر و جاده ابریشم، بستری را برای تقویت همکاریهای ترانزیتی در منطقه و میان دو کشور ترسیم می کند.
وی افزود: تاکید جمهوری اسلامی ایران بر قطع زنجیره شیوع ویروس کووید-۱۹، همزمان با توسعه و تسهیل جریان روان تجارت و حمل و نقل میان دو کشور و منطقه است.
اسلامی اظهار داشت: با این هدف کلیه تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی در دروازه های مشترک میان دو کشور شامل پایانه های مرزی ریلی و جاده ای، استقرار یافته است.
وزیر راه خبر داد: ما شاهد اهتمام دو کشور برای بازگشایی مرزهای مشترک و از سرگیری جریان تجارت و ترانزیت منطقه ای در ایام آتی خواهیم بود.

وی اظهار داشت: افزایش حجم تردد سریع، روان و قابل توجهی را در آینده ای نزدیک از این پل شاهد خواهیم بود و این سهولت و روان بودن تردد، علاوه بر کاهش هزینه های مبادله بر جذابیت های این گذرگاه خواهد افزود.
به گفته اسلامی در حوزه حمل و نقل و ترانزیت، برنامه عبور روزانه تا ۱۰۰۰ دستگاه کامیون را هدف گذاری و به ما ابلاغ کردند که با شروع به کار پل مشترک سرخس در آینده نزدیک خواهیم توانست برنامه های عملیاتی تحقق چنین هدفی را انجام دهیم.
اسلامی اظهار داشت: امیدواریم عملیات حمل و نقل جاده ای و ریلی در معابر سه گانه سرخس، لطف آباد و اینچه برون هر چه سریعتر آغاز شود.
وزیر راه اضافه کرد: همین طور آمادگی کامل جهت بررسی چگونگی آغاز عملیات ترانزیت جاده ای با سایر کشورهای آسیای مرکزی به ویژه جمهوری های ازبکستان و قزاقستان را اعلام می نماییم.
وی افزود: انتظار می رود ترکمنستان نیز تسهیلات مرزی لازم را در مرزهای خود با سایر کشورها، برای تسریع در عملیات عبور مرزی و ترانزیت فراهم آورد، تا متعاقب آن، رونق هرچه بیشتر مسیرهای ترانزیتی، در منطقه و میان دو کشور را شاهد باشیم.


1399/03/19
23:22:51
5.0 / 5
2440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی