Niazgah نیازگاه

كارفرمایان از چهارشنبه برای دریافت وام كرونا ثبت نام كنند

كارفرمایان از چهارشنبه برای دریافت وام كرونا ثبت نام كنند

به گزارش نیازگاه مدیركل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ارسال پیامك به كارفرمایان برای دریافت تسهیلات كرونا امروز (دوشنبه) خاتمه می یابد و متقاضیان می توانند از روز چهارشنبه با ورود به سامانه كارا برای دریافت آن ثبت نام كنند.


«علاء الدین ازوجی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: با شیوع ویروی کرونا از اواسط اسفندماه سال قبل پیشنهاد پرداخت بسته حمایتی جامع برای پشتیبانی از واحدهای کسب و کار صدمه دیده از این شیوع این بیماری را به دولت دادیم.
وی اضافه کرد: فهرست کسب و کارهای مشمول دریافت این تسهیلات و برنامه هایی که در سطح ملی قابلیت اجرایی داشته باشد را عرضه کردیم که از میان 14 رسته پیشنهادی 13 رسته تصویب و مبنای حمایت های دولت قرار گرفت.
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار اظهار داشت: بانک مرکزی با همکاری شبکه بانکی که در اختیار دارد مبلغ 50 هزار میلیارد تومان برای واحدهای صدمه دیده در نظر گرفته است که در فاز نخست 40 هزار میلیارد تومان منابع با همکاری 20 موسسه و بانک مرکزی برای حمایت های اقتصادی صدمه دیده از کرونا در اختیار همه بنگاه ها به صورت کارفرمایی و خویش فرمایی قرار می گیرد.
وی اظهارداشت: کارفرماها و خویش فرماهایی که در چارچوب کد کارگاه تأمین اجتماعی فعالیت می نمایند و به شکلی با سازمان تأمین اجتماعی ارتباط دارند می توانند تسهیلات دریافت نمایند و کارفرمایی که مجوز فعالیت دارد اما ارتباط بیمه ای با این سازمان ندارد در این مرحله نمی توانند تسهیلات دریافت کند. البته دولت تلاش می کند تا شمولیت دریافت تسهیلات گسترده تر شود.
ازوجی اظهار داشت: اطلاعات دریافتی از سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت تسهیلات شامل یک میلیون کارگاه با اشتغال نزدیک به سه میلیون نفر است.
وی بیان کرد: ارسال پیامک به کارفرماها که کد کارگاهی دارند از پنجشنبه گذشته شروع شده است و امروز (دوشنبه) به پایان می رسد و از چهارشنبه ثبت نام کارفرمایان و متقاضیان دریافت تسهیلات در سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir آغاز می شود.
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار اضافه کرد: متقاضیان بعد از ورود به سامانه باید در بخش تسهیلات کرونا کدملی را وارد و مراحل ثبت نام را شروع کنند.
وی با تاکید براینکه این سامانه از روز چهارشنبه فعالیت خویش را آغاز می کند، اظهار داشت: تنها افرادی می توانند در این سامانه ثبت نام کنند که قبل از این پیامک دریافت کرده باشند.
ازوجی افزود: بعد از ثبت نام متقاضی، اطلاعات افراد با داده های تأمین اجتماعی تطابق داده می شود و بعد از تایید دستگاه های اجرایی مربوط به شهرستان های مختلف اطلاعات بعد از سه روز کاری در اختیار بانکهای عامل قرار می گیرد.
وی دربره شروط پرداخت تسهیلات اشاره کرد: بنگاه حتما باید فعال باشد، نیروی کار را حفظ کند، شاغل بیمه شده داشته باشد؛ بدین سبب اگر یک بنگاه نیروی کار خویش را تعدیل کرده باشد و نیروی کار جهت دریافت بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری مراجعه نموده باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.
این مقام مسوول اشاره کرد: به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده که در بنگاه فعال باشد ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.


1399/02/22
17:45:01
5.0 / 5
2392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی