Niazgah نیازگاه

رشد اقتصادی كانادا صفر شد

رشد اقتصادی كانادا صفر شد

نیازگاه: اقتصاد كانادا در ماه فوریه نتوانست رشدی را به ثبت برساند.


به گزارش نیازگاه به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا به طرز کم سابقه ای صفر شد. بعضی از کارشناسان، تعطیلی گسترده کسب و کارها در نتیجه شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی را همچون دلیلهای مهم ثبت رشد صفر درصدی اقتصادی کانادا در ماه فوریه می دانند. این رشد که ۰.۲ درصد کمتر از رشد ماه قبل و رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان بود، در شرایطی رخ داد که سه ماه قبل نیز اقتصاد کانادا یک رشد منفی را به ثبت رسانده بود.
در میان بخش های مختلف، رشد بخش حمل و نقل منفی ۱.۱ درصد بوده است و صنعت نیز با رشد منفی ۰.۳ درصد در رده بعدی قرار دارد.
دفتر پارلمانی بودجه کانادا پیش بینی کرده است در سناریو بدبینانه، اقتصاد کانادا امسال ۱۲ درصد کوچک شود که بدترین وضعیت مربوط به سه ماهه دوم سال با رشد منفی ۲۰ درصدی خواهد بود. حتی در سناریو خوش بینانه نیز اقتصاد این کشور حدود پنج درصد کوچک خواهد شد که در هر دو صورتف بدترین عملکرد آن از زمانثبت گزارش ها در سال ۱۹۶۱تاکنون بوده است.
این دفتر هم چنین نسبت به رسیدن کسری بودجه دولت به رقم بی سابقه ۱۸۱ میلیارد دلار آگهی داده است که معادل ۱۲.۷ درصد کل اندازه اقتصاد کانادا است.
هم اکنون بزرگ ترین مراکز اقتصاد کانادا یعنی استان های انتاریو و کبک به سبب شیوع ویروس کرونا در قرنطینه نسبی هستند و بخش بزرگی از کسب کارها به حال تعطیل درآمده اند. با این وجود در استان های کوچک ترنظیر پرنس ادوارد روند بازگشایی اقتصاد شروع شده است.
لازم به ذکر است که متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۲۰۰۳ با ۱.۲ درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۲۰۰۸ با منفی ۱.۴ درصد بوده است.
منبع:

1399/02/16
14:13:04
5.0 / 5
2557
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی