Niazgah نیازگاه
پاسخ محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت؛

آیا می توان پول را ضدعفونی كرد؟

آیا می توان پول را ضدعفونی كرد؟

به گزارش نیازگاه محققان می گویند با عنایت به قطعی بودن آلودگی اسكناس ها به طیف وسیعی از میكروارگانیسم ها به نظر می آید عدم تماس با پول روشی بسیار ساده تر و منطقی تر از ضدعفونی كردن آن است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران برپایه مستندات و مقالات انتشار یافته در این خصوص به این پرسش پاسخ داد که آیا می توان پول را ضدعفونی کرد؟
در پاسخ آنها به این پرسش آمده است: «براساس مطالعه ای در آمریکا، موادی همچون DNA حیوانات خانگی، کوکائین و انواعی از ویروس ها و باکتری ها روی اسکناس دلار یافت شده است.»
در بخش دیگری از این مطلب، محققان مدعی شده اند: «دولت چین به دنبال افزایش شدید آمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا خیلی از اسکناس های رایج را نابود کرد. دلیل این امر را برخی غیر ممکن بودن ضدعفونی کردن پول بیان نمودند. همینطور تمامی بانک ها موظف شدند تمام پول های صندوق ها را با اشعه ی ماورای بنفش و دمای بالا ضدعفونی کرده، سپس در اتاقی به مدت ۱۴ روز نگهداری کنند و پس از آن در اختیار مشتریان خود قرار دهند. برپایه شواهد موجود، دلیل علمی برای این فرایند وجود ندارد.»
پژوهشگران می گویند: «بسیاری از متخصصان تاکید کرده اند که در دوران همه گیری این بیماری، از وجه نقد استفاده نشود و انتقال وجه به صورت اینترنتی صورت گیرد چونکه عدم تماس با اسکناس، روش بسیار بهتری نسبت به کوشش برای ضدعفونی کردن آن است.»
براساس آن چه در صفحه اطلاعات مربوط به کرونای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه ملی تحقیقات سلامت آمده است، به علت این که امکان ضدعفونی کردن پول در خانه امکان پذیر نیست و از سویی این ویروس نهایتا تا ۹ روز می تواند روی سطوحی مانند پول زنده بماند، سفارش شده در مواردی که پول، آلوده یا مشکوک بود، حداقل به مدت ۹ روز در پاکتی جداگانه نگهداری شود.
1399/02/07
18:26:07
5.0 / 5
2731
تگهای خبر: افزایش , اینترنت , بانك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی