Niazgah نیازگاه
رحمانی:

بیش از ۲۰۰ هزار تن كالای اساسی برای ماه مبارك رمضان توزیع می شود

بیش از ۲۰۰ هزار تن كالای اساسی برای ماه مبارك رمضان توزیع می شود

نیازگاه: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان توزیع بیش از 200 هزار تن كالای اساسی برای تنظیم بازار ماه مبارك رمضان از ابلاغ دستور اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی در سطح كشور به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان آگاهی داد.


به گزارش دوشنبه شب وزارت صنعت، معدن و تجارت، رحمانی اضافه كرد: باتوجه به افزایش تقاضای برخی اقلام كالایی در ماه مبارك رمضان، حدود ۲۰۰ هزار تن كالا از محل ذخایر و واردات كالاهای اساسی و ضروری با ارز ۴۲۰۰ تومانی به استانها تخصیص یافته است.
رحمانی افزود: در طول ماه مبارك رمضان بیش از ۵۰ هزار تن برنج، ۵۰ هزار تن شكر، ۵۰ هزار تن روغن نباتی، ۱۵ هزار تن گوشت مرغ منجمد، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز منجمد و خرما به میزان كافی و با قیمت تنظیم بازاری در سطح كشور توزیع خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به نامه ارسالی به سازمان های صمت استانها برای كنترل بازار در ماه مبارك رمضان، اشاره كرد: برای جلوگیری از نوسان نامتعارف قیمت ها به خصوص در اقلام كالایی پروتئینی، برنج، روغن، قند و شكر، خرما، انواع میوه، شیرینی پر مصرف و محصولات لبنی؛ دستور اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی در سطح كشور به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان ابلاغ گردیده است.
رحمانی اظهار داشت: این طرح توسط بازرسان سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، بازرسان سازمان های صمت استانها و اتاق اصناف، با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به كالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب و نظارت بر عملكرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و همین طور برخورد با تخلفات احتمالی با همكاری اتاق های اصناف و دستگاه مرتبط در دستور كار است.
وی اشاره كرد: در طرح تشدید نظارت و بازرسی ویژه ماه مبارك رمضان، نظارت بر حسن اجرای تامین و توزیع بموقع كالاهای مورد نیاز شامل سهمیه اختصاص یافته استانی در چارچوب اقلام تنظیم بازاری و دیگر كالاهای پرمصرف صورت خواهد گرفت و برای حصول اطمینان از صحت جذب و عرضه سهمیه های تخصیص یافته در شبكه تعریف شده با قیمت مصوب و حسب مورد برخورد موثر و بازدارنده با تخلفات، به صورت ویژه دنبال می شود.منبع:

1399/02/02
16:44:31
5.0 / 5
2878
تگهای خبر: افزایش , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی