Niazgah نیازگاه
معاون استاندار سمنان:

پیشرفت فیزیكی ادامه آزادراه حرم تا حرم قابل قبول نیست

پیشرفت فیزیكی ادامه آزادراه حرم تا حرم قابل قبول نیست

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار داشت: پیشرفت فیزیكی ادامه ساخت آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار- سمنان طبق گزارش های ارائه شده از طرف پیمانكار چندان قابل قبول نیست.


منوچهر فخری روز یكشنبه در نشست بررسی مشكلات طرح آزادراه حرم تا حرم (قطعه گرمسار- سمنان) در سالن جلسات ساختمان شماره ۲ استانداری سمنان اضافه كرد: پیمانكار نسبت به اجرای تعهدات در ساخت آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار-سمنان به صورت مستمر در تلاش باشد و با هم افزایی دستگاه های اجرایی مربوط و پیمانكار، این طرح مهم و ملی در زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.
وی اشاره كرد: روند عملیات ساخت این آزادراه، مشكلاتی را برای شهرستان آرادان ایجاد كرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: اجرای طرح های عمرانی در چارچوب های مختلف برای رفع نقاط حادثه خیز و نقصها در كمترین زمان ممكن توسط پیمانكار اقدام گردد.
فخری اضافه كرد: عملیات ساخت آزادراه حرم تا حرم، طرحی ملی است و تمام دستگاه های اجرایی برای ساخت این طرح باید هماهنگ باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: سالانه افزون بر ۲۰ میلیون نفر از مسافران حرم رضوی از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می كنند كه تكمیل آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار- سمنان علاوه بر افزایش ترددها سبب رونق و آبادانی در بخش های مختلف در استان می شود.
فرماندار آرادان نیز در این جلسه اظهار داشت: اجرای طرح عمرانی آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار- سمنان با كمترین بارش باران، سیلاب هایی در محدوده شهرستان آرادان را سبب می شود.
مجتبی بوربور اضافه كرد: پیمانكار متعهد شده است در هر مكانی از اجرای این طرح، نیاز به اجرای طرح های عمرانی برای رفع مشكلات پیش رو باشد و در كمترین زمان ممكن برای رفع آنها اقدام نماید.
وی بیان كرد: مسئولیت ایجاد مشكلات احتمالی در بخش های مختلف در اجرای طرح های عمرانی برعهده پیمانكار است.
بور بور افزود: شهرداری و فرمانداری آرادان برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشكلات احتمالی در زمان ساخت آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار- سمنان پای كار هستند.
فرماندار آرادان تصریح كرد: برای رفع مشكلاتی كنونی در محدوده این شهرستان كه بواسطه ساخت آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار-سمنان به وجود آمده، باید رویكردهای همه جانبه صورت گیرد و اقدام های انجام شده در زمان حاضر به صورت كوتاه مدت است.
با توجه به اینكه قبل از این شبكه ارتباطی مركز و جنوب كشور به شمال شرق محروم از شبكه آزادراهی بود و مشهد مقدس بعنوان بزرگترین مركز جذب زائر و توریست داخلی و خارجی در این راه قرار دارد، این مساله موجب شد تا امكان سنجی راه اندازی آزادراهی در این بخش از كشور برای اتصال به شبكه های آزادراهی مورد بررسی قرار گرفته و طرح عظیم حرم تا حرم در فاز اجرا قرار گیرد.
این آزادراه واقع در كریدور بین المللی حمل نقل شرق به غرب و كریدور آسیایی است كه سبب اتصال چهار استان قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی و از آن مهمتر تكمیل شبكه آزادراهی كشور می شود.
این آزادراه علاوه بر اتصال مرزهای شرقی و غربی كشور، با ارتقاء ضریب ایمنی رانندگی، كاهش مصرف سوخت، آلاینده های زیست محیطی و زمان سفر را نیز به دنبال دارد.
این طرح در حد فاصل شهرهای مقدس قم و مشهد تعریف شده و در چهارقطعه اجرا می شود.
آزادراه قم - گرمسار توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به مدت ۲ سال با هزینه بیش از ۶۹۰ میلیارد تومان راه اندازی شده و زیر بار ترافیك است.منبع:

1399/01/24
15:44:44
5.0 / 5
3143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی