Niazgah نیازگاه
معرفی 23 و ۸۱۸ واحد مسكونی به بانك عامل؛

اعطای تسهیلات نوسازی به بیشتر از ۱۰ هزار واحد مسكونی

اعطای تسهیلات نوسازی به بیشتر از ۱۰ هزار واحد مسكونی

به گزارش نیازگاه مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شركت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: تابحال ۲۳ و ۸۱۸ واحد مسكونی برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانك عامل معرفی شده و ۱۰ هزار و ۶۰۲ متقاضی هم موفق به دریافت تسهیلات شده اند.


به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی «یوسف غفوری» اضافه كرد: تسهیلات نوسازی در بافت های ناكارآمد شهری در سایر كلانشهرها به ۱۶۰ میلیون تومان بالا رفته است، این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر نیز به ۱۴۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسكونی، افزایش یافته است.
وی افزود: سود تسهیلات ساخت در بافت های ناكارآمد شهری در امتداد انگیزه دادن و تشویق انبوه سازان و ساكنان در این مناطق، بسیار مناسب در نظر گرفته شده است. برای تسهیلات ساخت ۱۷۰ میلیون تومانی به ترتیب ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد، ۶۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد و بقیه آن با نرخ ۱۶ درصد محاسبه و پرداخت خواهد شد. همین طور برای پرداخت تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان نیز به ترتیب ۴۰ میلیون تومان آن با نرخ سود ۹ درصد، ۶۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد و ۴۰ میلیون دیگر آن با نرخ ۱۶ درصد محاسبه و به متقاضیان پرداخت می شود.
مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شركت بازآفرینی شهری ایران، اشاره كرد: تسهیلات نوسازی به میزان ۱۶۰ میلیون تومان نیز به ترتیب برای ۵۰ میلیون تومان از محل قرارداد عاملیت، ۵۰ میلیون تومان بدون سپرده و ۶۰ میلیون تومان از محل اوراق به ترتیب با نرخ سود ۹، ۱۸ و ۱۶ خواهد بود.
غفوری اظهار داشت: سامانه های مختلفی بمنظور تسریع در بازآفرینی تعریف شده كه خوشبختانه نتایج خوبی را بهمراه داشته است.
وی افزود: سامانه ثبت درخواست تسهیلات نوسازی در محدوده و محلات هدف بازآفرینی شهری، اولین سامانه در ارتباط با تسهیلات نوسازی در حوزه بازآفرینی شهری است كه برمبنای آن، متقاضیان می توانند كدپستی یا كد درج شده در سند تك برگی خانه(كدجام) را در این سامانه وارد كنند و از قرار گرفتن ملك خود در بافت فرسوده باخبر شوند و اگر ملك در بافت فرسوده قرار گرفته باشد، می توانند برای دریافت وام مراجعه كنند.
مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شركت بازآفرینی شهری ایران اضافه كرد: سامانه تسهیلات ساخت نوسازی در بافت های ناكارآمد شهری، سامانه ای یكپارچه در سطح كشور است، متقاضیان با ورود به این سامانه و ثبت اطلاعات خود، كد رهگیری دریافت می كنند.
غفوری خاطرنشان ساخت: تسهیلات نوسازی هم اكنون در بهترین شرایط به متقاضیان پرداخت می شود، به ازای هر واحد مسكونی ۱۷۰میلیون تومان تسهیلات ساخت در محدوده و محلات هدف بازآفرینی در كلانشهر تهران در چارچوب قرارداد عاملیت، توام با تسهیلات بدون سپرده و اوراق گواهی حق تقدم به انبوه سازان حرفه ای و سازندگانی كه از تكنولوژی های جدید استفاده كنند، پرداخت می شود.
وی درباره سامانه نحوه احراز صلاحیت مدیریت فنی، مالی و اجرایی اشخاص حقیقی و حقوقی بمنظور واگذاری قسمتی از اختیارات مجریان طرح های احیاء، بهسازی و نوسازی (وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها) اظهار داشت: در امتداد اجرای ماده چهار قانون پشتیبانی از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری، مصوب مجلس شورای اسلامی ایران مورخ ۱۰ اسفند ۹۸ نحوه احراز صلاحیت مدیریت فنی، مالی و اجرایی اشخاص حقیقی و حقوقی بمنظور واگذاری قسمتی از اختیارات مجریان طرح های احیاء، بهسازی و نوسازی (وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها)، سامانه ای جهت تشخیص صلاحیت توسعه گران، تسهیل گران و كارگزاران در حوزه بازآفرینی در سایت شركت بازآفرینی شهری به آدرس (udrc.ir) به راه افتاده است.
مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شركت بازآفرینی شهری ایران تصریح كرد؛ تابحال از ۷۰۰ مورد ثبت نامی در این سامانه ۱۷۸ گواهینامه تشخیص صلاحیت فعالیت در حوزه بازآفرینی شهری به اشخاص حقیقی و حقوقی اعطاء شده است.
غفوری با اشاره به اینكه باید مشخصات و اطلاعات پروژه های بازآفرینی شهری در سامانه برنامه ریزی و كنترل پروژه به صورت روزانه ثبت گردد، عنوان كرد: سازمان برنامه و بودجه كشور، اعتبارات پروژه های بازآفرینی را بر طبق اطلاعات مندرج بر سامانه برنامه ریزی و كنترل پروژه اختصاص می دهد.
وی با بیان این كه پروژه های زیربنایی و روبنایی، نوسازی واحدهای مسكونی، فضای شهری و غیره در حوزه بازآفرینی شهری در سامانه برنامه ریزی و كنترل پروژه باید ثبت شوند، گفت: كلیه پروژه های بازآفرینی توسط سازمان برنامه و بودجه كشور رصد و كنترل می شود و سهم هریك از دستگاه ها و نهادها در اجرای پروژه های بازافرینی مشخص می شود.
مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بازآفرینی شركت بازآفرینی شهری ایران درباب سامانه كنترل پروژه های بازآفرینی شهری اظهار داشت: در امتداد یكپارچه سازی سامانه ها، به زودی كلیه سامانه های جزیره ای به صورت یكپارچه و متمركز باز طراحی خواهند شد.


1399/01/14
14:20:20
5.0 / 5
3255
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی