Niazgah نیازگاه

كرونا بزرگترین خطوط هوایی آمریكا را زمین گیر كرد

كرونا بزرگترین خطوط هوایی آمریكا را زمین گیر كرد

به گزارش نیازگاه انتشار ویروس كرونا در جهان دامنگیر خیلی از بخش های اقتصاد جهان همچون صنعت خطوط هوایی هم شده و الان دو شركت بزرگ هواپیمایی آمریكا اعلام نمودند كه ناگزیر به توقف فعالیت خیلی از ناوگان هوایی خود شده اند.


شبكه سی ان ان روز چهارشنبه گزارش داد، ویروس كرونا ضربه دیگری به اقتصاد و این دفعه به صنایع هواپیمایی آمریكا وارد كرد، آنچنان كه خطوط هوایی « امریكن ایرلاینز - AAL » یكی از بزرگترین خطوط هوایی جهان، اعلام نموده است به علت انتشار ویروس كرونا ناگزیر به حذف ۱۰ درصد از ظرفیت پروازهای بین الملل در تابستان سال جاری و ۷.۵ درصد از پروازهای داخلی در ماه آوریل(فروردین- اردیبهشت) را در نظر گرفته است.
از دیگر خطوط بزرگ هوایی آمریكا، « دلتا ایرلاینز » هم اعلام نموده است بین ۲۰ تا ۲۵درصد از پروازهای بین المللی و ۱۰ تا ۱۵ درصد از پروازهای داخلی خویش را زمین گیر خواهد نمود.
به گزارش سی ان ان، « اد باستین - Ed Bastian » مدیر اجرایی خطوط هوایی دلتا درباره بحران فراگیر شدن ویروس كرونا گفت، درصورت بدتر شدن اوضاع، این شركت آماده كاستن هرچه بیشتر پروازها خواهد بود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، خطوط هوایی دلتا درحالی اقدام به زمین گیر كردن حدود ۲۵ درصد از پروازهای بین المللی خود می كند كه این شركت بزرگ هواپیمایی آمریكایی با در اختیار داشتن ناوگانی بیشتر از ۹۰۰ فروند هواپیمای مسافربری به ۳۲۵ مقصد داخلی و خارجی، درآمد این شركت در سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر از ۴۷ میلیارد دلار اعلام شده بود.
خطوط هوایی امریكن ایرلاینز هم كه قدمتی ۹۳ ساله دارد و زیرمجموعه « گروه امریكن ایرلاینز - American Airlines Group » بوده و با در اختیار داشتن نزدیك به ۱۲۹ هزار پرسنل، در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیشتر از ۴۴.۵ میلیارد دلار درآمد داشته است.
كرونا و بوئینگ
صنعت هوانوردی آمریكا با لطمه دیگری با شیوع این ویروس روبرو شده و ویروس كرونا و تداوم مشكلات فنی بوئینگ ۷۳۷ مكس، غول هواپیماسازی آمریكا را با مشكل بزرگ مالی و احتمال از دست دادن بازار فروش روبرو كرده است.
رسانه های آمریكا از ابتلای كاركنان خطوط تولید بوئینگ در شهر سیاتل آمریكا به ویروس كرونا خبر می دهند، كه این وضعیت دورنمای این شركت غول هواپیماسازی جهان را هرچه بیشتر در ابهام فرو برده است.
اكنون علاوه بر مبتلا شدن كاركنان آن به ویروس كرونا، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس كه جزو پرفروش ترین ها بود از مارس گذشته تابحال به دنبال ۲ سقوط مرگبار این هواپیما در اندونزی و اتیوپی كه به كشته شدن ۳۴۶ نفر منجر گردید، زمینگیر شده است و اجازه پرواز ندارد.
برپایه گزارش رسانه های آمریكایی، بروز چنین وضعیت بغرنجی، این غول هواپیماسازی آمریكایی را به مرز ورشكستگی كشانده است.
ابتلا ۱۲۰ هزار نفر به كرونا
برپایه آخرین خبرها، نزدیك به ۱۲۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس كرونا مبتلا شده اند كه از این تعداد چهار هزار و ۳۰۰ نفر جان باخته و بیشتر از ۶۶ هزار و ۵۰۰ نفر هم بهبود یافته اند.
شمار مبتلایان به ویروس كرونا هم با وجود آنكه رئیس جمهوری آمریكا شیوع این ویروس در داخل این كشور را بسیار اندك می شمرد، از مرز یك هزار نفر گذشته و تابحال ۳۱ هم جان باخته اند.
رئیس جمهوری آمریكا باوجود شیوع سریع این بیماری در آمریكا و انتقال آن به افراد، سفارش های پزشكی همچون مركز درمان و پیشگیری بیماری های فدرال آمریكا در خصوص پرهیز از دست دادن را نادیده گرفته و با حضور در مكان های شلواغ همچنان به دست دادن با دیگران ادامه می دهد.
مایك پنس معاون رئیس جمهوری آمریكا روز گذشته (سه شنبه ۲۰ اسفند) در كاخ سفید به خبرنگاران اظهار داشت: همانطور كه رئیس جمهوری گفته، برپایه اصول كاری ما، اگر كسی دستش را دراز كند، آنرا خواهیم فشرد. تصور می كنم كه رئیس جمهوری چنین كند و من هم همچنان چنین خواهم كرد.
**۱۳۰۲** 2023


1398/12/21
15:18:13
5.0 / 5
3306
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی