Niazgah نیازگاه

كدام بانكهای ایتالیایی برای حساب های ایرانی ها محدودیت بوجود آورده اند؟

كدام بانكهای ایتالیایی برای حساب های ایرانی ها محدودیت بوجود آورده اند؟

به گزارش نیازگاه بعضی از بانكهای ایتالیایی در ایام اخیر محدودیت هایی برای ایرانی ها مقیم این كشور بوجود آورده اند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بعد از اعمال محدودیتهای بانكی بر حساب های ایرانی ها مقیم مالزی، این دفعه خبرهای مشابهی از ایتالیا به گوش می رسد. البته آن طور كه شبكه خبری یورونیوز گزارش داده است، این محدودیت ها به خاطر تحریم های آمریكا وضع شده اند و هیچ بانكی در نامه خود به مبحث FATF اشاره نكرده است.
۱- بانك ING
این بانك كه مقر اصلی آن در شهر آمستردام هلند قرار دارد، در شعب ایتالیایی خود محدودیت هایی روی حساب های ایرانی ها مقیم ایتالیا وضع كرده است. البته طبق گفته منابع آگاه، این بانك از چند ماه قبل با ارسال نامه ای به مشتریان ایرانی خود از آنها خواسته است كه مدارك لازم در مورد منابع درآمدی خود و هم چنین تراكنش های بانكی را عرضه كنند.
۲- بانك اینتنسا سان پائولو
این بانك در سال ۲۰۱۴ و از ادغام دو بانك " بانكا اینتسا" و " سان پائولو آی ام آی" بوجود آمد و مقر اصلی آن در شهر تورین ایتالیا قرار دارد. خیلی از دانشجویان و شاغلین ایرانی دارای كارت اقامت كاری ایتالیا در این بانك كه كه بزرگ ترین بانك ایتالیایی از نظر سرمایه و دومین بانك بزرگ این كشور از نظر دارایی است حساب دارند. این بانك هم از مشتریان ایرانی خود خواسته است اسناد مربوط به شغل و منبع درآمدی خویش را عرضه كنند.
حسین، یكی از ایرانی ها مقیم میلان در همین رابطه به یورونیوز اظهار داشت: چند روز پیش یك نامه از سوی بانك به دستم رسید كه اعلام نموده بود دو روز برای بستن حسابم مهلت دارم. وی گفته است این بانك هیچ اشاره ای به علت تصمیم خود نكرده اما احیانا ملیت وی در این خصوص اثرگذار بوده است. وی حالا به دنبال كمك گرفتن از سفارت ایران است.
نینا یك ایرانی دیگر مقیم ایتالیا هم اظهار داشت: وقتی به بانك رفتم تا دلیل این تصمیبم را بدانم بدون معطلی به من گفتند كه به خاطر ملیت من است و این تصمیم را بانك مركزی ایتالیا گرفته است.
۳- بانك فینه كو
این بانك كه در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شده یكی از زیرمجموعه های بانك "یونی كردیت" است و در حوزه خدمات بانكداری آنلاین تخصص دارد. به قول مریم، یك ایرانی كه ۱۵ سال است در ایتالیا زندگی می كند، فینه كو هم یكی دیگر از بانك هایی است كه برای ایرانی ها محدودیت بوجود آورده است و امكان باز كردن حساب به آنها را نمی دهد.
۴- كاریگ بانك
یكی از قدیمی ترین بانكهای ایتالیا و جهان كه در سال ۱۴۸۳ در جنوا تاسیس شد و الان بیشتر از ۵۰۰ شعبه در ایتالیا دارد. به قول یك شهروند ایرانی ۳۳ ساله به نام سپهر، این بانك به وی اطلاع داده كه مجبور شده است بنا بر دستور مقامات بالا دستور بستن حساب های بانكی وی را مسدود كنند.
خیلی از بانكهای اروپا در سال های اخیر به علت آن چه توسط واشنگتن نقض تحریم های ایران دانسته شده، جریمه شده اند. در سال ۲۰۱۲ بانك " آی ان جی" هلند به علت نقض تحریم های كوبا و ایران ۶۱۹ میلیون دلار جریمه شد. بانك " بی ان پی پاری با" فرانسه هم در سال ۲۰۱۴ به علت مشابه ۶.۵ میلیارد یورو جریمه شد كه یكی از سنگین ترین جریمه های تاریخ یك بانك توسط آمریكا به حساب می آید.
منبع:

1398/11/26
21:19:11
5.0 / 5
4016
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی