Niazgah نیازگاه

چین چقدر سرمایه خارجی جذب كرد؟

چین چقدر سرمایه خارجی جذب كرد؟

نیازگاه: اقتصاد چین در سال قبل بیشتر از 136 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از رویترز، با وجود رویكرد سرسختانه چین نسبت به سایر كشورهای همسایه در جذب سرمایه خارجی، میزان سرمایه ورودی خارجی به این كشور به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۷ رسیده و آن طور كه وزارت بازرگانی چین اعلام نموده است، این كشور در سال ۲۰۱۹ موفق شد ۹۴۱.۵ میلیارد یوان ( ۱۳۶.۷۱ میلیارد دلار) سرمایه خارجی مستقیم جذب نماید كه این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ افزایش ۵.۸ درصدی داشته است.
كیان كه مینگ، معاون وزیر بزارگانی چین با اشاره به این كه چین دومین مقصد محبوب سرمایه گذاری خارجی در جهان است، اضافه كرد: در سال ۲۰۱۹ میزان سرمایه خارج شده از چین ۱۱۰.۶ میلیارد دلار بوده كه در مقایسه با سال قبل ۸.۲ درصد كاهش داشته است؛ بدین ترتیب خالص جریان سرمایه ای چین در سال ۲۰۱۹ مثبت بوده است.
بگفته مینگ، ۱۵ میلیارد دلار ( معدل ۱۳.۶ درصد) از كل سرمایه گذاری های خارجی انجام شده توسط چین در سال ۲۰۱۹ مربوط به پروژه جاده و كمربند بوده است كه مقرر است یك مسیر بازرگانی و تجاری عظیم بین چین و كشورهای آسیایی و اروپایی برقرار كند.
در میان مناطق مختلف چین، بیشترین افزایش سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال قبل مربوط به ماكائو بوده است كه در آن ۵۶.۲ درصد بیشتر از سال قبل سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است. مناطق آزاد تجاری چین نیز شاهد افزایش ۲۳.۹ درصدی حجم سرمایه گذاری ها در مقایسه با سال قبل بوده اند.
انتهی پیاممنبع:

1398/11/01
19:22:27
5.0 / 5
4110
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی