Niazgah نیازگاه

شاخص بورس بیشتر از 5 هزار واحد ریخت

شاخص بورس بیشتر از 5 هزار واحد ریخت

به گزارش نیازگاه شاخص كل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) پنج هزار و ۳۵ واحد كاهش داشت كه در نهایت این شاخص به رقم ۳۵۳ هزار و ۸۰۷ واحد رسید.


براساس معاملات امروز بیشتر از پنج میلیارد و ۱۶۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۰ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص كل (هم وزن) با یك هزار و ۴۲۷ واحد كاهش به ۱۰۸ هزار و ۱۷۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۹۵۳ واحد افت به ۷۲ هزار و ۲۴۱ واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور هم با پنج هزار و ۸۴۴ واحد كاهش به رقم ۴۱۲ هزار و ۸۸۹ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۶۷۶ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰ هزار و ۱۶۴ واحد كاهش داشتند.
علاوه بر این در میان تمامی نمادها، نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۶ واحد و سرمایه گذاری بهمن (وبمهن) با هفت واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص كل داشتند.
در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۷۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۶۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۶۳ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)با ۱۵۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۵۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (كگل) با ۱۴۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (كچاد) با ۱۳۷ واحد و بانك ملت (وبملت) با ۱۳۴ واحد همچون گروه هایی بودند كه افت شاخص بورس را رقم زدند.
برپایه این گزارش، در میان نمادهای امروز نماد بانك ملت، بانك تجارت، پالایش نفت بندرعباس، بانك اقتصاد نوین، سایپا، گروه مپنا و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۹۱۳ میلیون و ۲۴۰ هزار برگه سهم به ارزش ۲هزار و ۹۳۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.
آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس هم ۷۱ واحد افت داشت و بر روی كانال چهار هزار ۵۵۹ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیشتر از ۱۱ هزار و ۶۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.
امروز تمامی نمادها در معاملات این بورس تاثیرمنفی را بر شاخص داشتند كه نماد پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدكو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و بیمه كوثر (كوثر) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص این بازار داشتند.


1398/10/18
14:53:27
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: اقتصاد , اوراق , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی