Niazgah نیازگاه

جزئیات نرخ بیكاری استانها در پاییز ۹۸

جزئیات نرخ بیكاری استانها در پاییز ۹۸

نیازگاه: بر طبق آمارهای مركز آمار، نرخ بیكاری پاییز امسال 10.6 درصد بود و بررسی جداول نشان میدهد كه در این دوره 13 استان نرخ بیكاری تك رقمی داشتند.


روند نزولی نرخ بیكاری در كشور ادامه دارد و بر اساس گزارش مركز آمار از میان ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار نفر جمعیت فعال كشور، دو میلیون و ۸۹۳ هزار نفر بیكارند.
پاییز امسال از ۳۱ استان كشور، نرخ بیكاری در ۱۴ استان افزایش یافته و در ۱۳ استان نرخ بیكاری تك رقمی ثبت گردید.
ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، گلستان، مازندران، مركزی و همدان هم استان هایی وجود دارند كه نرخ بیكاری در آنها كم شده است.
بر اساس این گزارش آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، كردستان، كرمان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، هرمزگان و یزد بعنوان استان هایی محسوب می شوند كه نرخ بیكاری آنها رشد داشته است.
خراسان جنوبی و خراسان رضوی هر كدام به ترتیب با ۵.۴ و ۶.۳ درصد كمترین نرخ بیكاری را در پاییز امسال داشتند. بررسی جداول آماری نشان میدهد كه نرخ بیكاری پاییز ۹۷ در خراسان جنوبی ۸.۴ درصد و خراسان رضوی ۹.۱ درصد بود.
همچنین نرخ بیكاری كرمانشاه و چهار محال و بختیاری نیز هر كدام با ۱۶.۳ و ۱۶.۱ بیشترین نرخ بیكاری را داشتند. نكته قابل توجه در این دو استان این است كه بیشترین نرخ تورم را در مقایسه با دیگر استانها دارند، اما این شاخص در كرمانشاه در پاییز گذشته ۱۸.۴ درصد و در چهار محال و بختیاری ۱۶.۳ درصد بود.منبع:

1398/10/15
13:46:50
5.0 / 5
4341
تگهای خبر: افزایش , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی