Niazgah نیازگاه
بنایی:

دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به شاخصهای وزارت كار استناد كند

دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به شاخصهای وزارت كار استناد كند

به گزارش نیازگاه نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با عنایت به عدم برخورداری دهك های پایین جامعه از یارانه معیشتی حاصل از اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: شاخصهای مد نظر وزارت كار، نه تنها ملاك های مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلكه دولت هم نباید به این شاخص ها استناد كرده و یارانه نقدی مردم را بر مبنای آن حذف كند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، حمید بنایی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشكر از ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی اظهار نمود: خاضعانه در مقابل بصیرت مردم و جدا كردن راه شان از دشمنان داخلی و خارجی باوجود اعتراض جدی و به جای شان به نحوه تصمیم گیری مسؤلان اجرایی سر تعظیم فرود می آورم كه اینگونه پای نظام و رهبر ایستادند.
وی ادامه داد: مردم شریف ما از ضعف و كم كاری واضح مسئولین در تصمیم گیری های اقتصادی، سیاسی، بی تدبیری و فرار از گفت وگوی مستقیم با ملت گلایه دارند و فراموش نخواهند كرد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس با اشاره به اینكه "در مجلس نماینده و نماینده تر نداریم"، اظهار داشت: نمایندگی قائم به شخص است و قرار نبوده نظر یكی از نمایندگان در مبحث سهمیه بندی و گرانی بنزین به پای تمامی نمایندگان نوشته شود.
بنایی با اشاره به دوراندیشی و جوانمردی رهبر انقلاب در قضیه سهمیه بندی بنزین، عنوان كرد: ایشان فرمودند كه هر گونه اقدامی در مورد این مصوبه در مجلس، در قالب مصوبات شورایعالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشود و شرایط حساس كشور مورد توجه قرار گیرد كه به همین جهت نظر كارشناسان و مصوبات مربوطه در این خصوص را پذیرفتیم و همپای دولت در جهت ایجاد قوانینی كه سبب كنترل هرچه بهتر گرانی گردد، تلاش خواهیم نمود، اما یادمان نرود كه اگر دوراندیشی رهبر انقلاب نبود، معلوم نبود كه دولت چگونه می خواست مبحث را مدیریت كند.
وی در ارتباط با تخصیص افزایش درآمد حاصل از رشد قیمت بنزین به دهك های پایین جامعه اظهار داشت: بر مبنای گزارشات رسیده خیلی از مردم و روستائیان در كشور و حوزه انتخابیه یارانه معیشتی دریافت نكردند، ازاین رو استفاده از شاخصهای اطلاعاتی مردم برای قطع یارانه نقدی فاجعه بار است و دولت توانایی تشخیص میزان درآمد و ثروت خانوار را ندارد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس تصریح كرد: شاخصهای مد نظر وزارت كار نه تنها ملاك های مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلكه دولت هم نباید به این شاخص ها استناد كرده و یارانه نقدی مردم را بر مبنای آن حذف كند.
بنایی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در خصوص توجه ویژه به قشر محروم اظهار داشت: یك دفعه در خبرها می خوانیم كه دولت خواهان استمرار معافیت مالیاتی اصحاب هنر و رسانه شده است، اگر می خواهید معافیت مالیاتی را برای هنرمندان برقرار كنید برای همه هنرمندانی برقرار سازید كه در دل شهرها به دور از امكانات و اعتبارات در حال خدمت به شهر و كشور خود هستند.
وی در ارتباط با حوزه انتخابیه اش، از وزیر بهداشت جهت نهایی سازی ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت و تخصیص پزشكان متخصص به بیمارستان آیت الله مدنی بجستان تشكر كرد و خواهان عملیاتی شدن سایر مصوبات سفر وی شد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس از وزیر راه و شهرسازی در راه اندازی فرودگاه گناباد تا آخر سال تشكر كرد و تكمیل باقیمانده جاده بجستان- فردوس را درخواست نمود.
بنایی همینطور از وزیر نفت جهت آغاز پروژه گازرسانی به روستاهای گناباد و بجستان قدردانی نمود و خواست كه در گازرسانی به سایر روستاهای حوزه انتخابیه اش تسریع گردد.
وی در تذكر دیگری به وزیر نیرو خواهان اقدام جهت انجام تعهدات در ارتباط با مشكلات آب آشامیدنی بجستان شد و همینطور از وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خواست كه ورود و توجه جدی تری در این خصوص در حوزه انتخابیه اش داشته باشد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس از وزیر علوم هم خواست كه با عنایت به ظرفیت بالای علمی حوزه انتخابیه با عنایت به درخواست نخبگان، اساتید، مسئولین و مردم منطقه نسبت به ارتقای مجتمع آموزش عالی گناباد به دانشگاه اقدام گردد و شورایعالی هماهنگی اقتصادی و سران قوا نسبت به اصلاح مصوبه پرداخت خسارت برای سال 95 اقدام نمایند.
بنایی همینطور با عنایت به نزدیك شدن به ایام پایانی سال از دولت خواست كه نظارت بیشتری بر قیمت ها و اجناس داشته و تمهیدات لازم برای پرداخت كمك های نقدی و بسته های حمایتی به دهك های پایین داشته باشند.
او در آخر نطق خود با اشاره به نزدیك شدن به ایام انتخابات اظهار داشت: دشمن به عدم حضور ما در پای صندوق ها چشم دوخته كه تردید نیست مردم بار دیگر با حضور فعال خود با وجود گله مندی از سوء مدیریت ها به صحنه خواهند آمد و چشم دشمن را كور خواهند كرد، ازاین رو نكند در رقابت هایمان از مدار اخلاق دور شویم و برای اثبات خود به نفی دیگران بپردازیم.1398/09/18
14:08:09
5.0 / 5
4027
تگهای خبر: آموزش , افزایش , اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی