Niazgah نیازگاه
رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام كرد

دسترسی به اطلاعات مالی پزشكان

دسترسی به اطلاعات مالی پزشكان

به گزارش نیازگاه رئیس سازمان امور مالیاتی می گوید: حتی اگر پزشكان كارتخوان نصب نكنند به میزان درآمد آنها دسترسی داریم و حتما مالیات حقه را از آنها مطالبه خواهیم كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، پس از الزامی شدن نصب كارتخوان در میان پزشكان با وجود گذشت چند ماه همچنان درصد بالایی از آنها از این مساله فرار كرده و به طرق مختلف از قانون گریزان هستند. این در حالیست كه امیدعلی پارسا - رئیس سازمان امور مالیاتی - در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص آخرین اقدام سازمان برای دریافت كامل مالیات از پزشكان توضیح داد كه همانطور كه قانون تاكید كرده بود باید پزشكان دستگاه كارتخوان نصب كنند اما اگر افرادی باشند كه در این بین تخلف كرده و كارتخوان نصب نكنند باید بدانند كه ما بوسیله منابع دیگری كه در اختیار داریم به طور قطع به میزان درآمد آنها دسترسی خواهیم داشت.
وی افزود: در خرداد ماه سال آینده كه اظهارنامه های مالیاتی پزشكان را دریافت می نماییم درآمد مشمول مالیات آنها با عنایت به اظهارنامه و سایر منابع اطلاعاتی دریافت خواهد شد و مالیات حقه را از آنها می گیریم.
برنامه ای برای افزایش مالیات سیگار نداریم
اما در ایام اخیر معاون وزیر بهداشت گفته بود كه اگر افزایش مالیات سیگار انجام می شد دیگر نیازی به افزایش قیمت بنزین نبود و از آن محل درآمد خوبی به دست می آمد اما مافیای سیگار این اجازه را نداد و لابی های انجام شده مانع از افزایش مالیات سیگار شد، پرسش این مساله از رئیس سازمان امور مالیاتی با واكنش بی اطلاعی او همراه بود.
پارسا اظهار داشت: در این رابطه پاسخی ندارم و آقای معاون وزیر بهداشت باید پاسخگو باشد و این در حالیست كه من از لابی مافیای سیگار نیز بی اطلاعم اما در مجموع برنامه ای هم برای افزایش مالیات سیگار نداریم.
درآمد ۸۹ هزار میلیارد تومانی مالیاتی
پارسا همین طور در ارتباط با درآمد مالیات امسال نیز اظهار داشت: در هشت ماهه سال جاری حدود ۸۹ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشتیم كه نشان از تحقق ۹۴ درصدی دارد.
باید به اطلاعات مالی و بانكی سركشی شود
رئیس سازمان مالیاتی در ارتباط با سوالی در خصوص اینكه آیا به حساب های بانكی برای درآمد مالیاتی سركشی می شود یا خیر؟ اینگونه توضیح داد كه همه حاكمیت ها در همه دنیا به آمار و اطلاعات پولی، مالی، بانكی و املاك دسترسی دارند و باید به آن سركشی شود.
نمی توان كشور را بدون مالیات اداره كرد
اما رئیس سازمان امور مالیاتی در مورد اینكه دریافت مالیات از بیمه ها خصوصاً بیمه عمر كه معاف از مالیات است آیا با تكلیف برنامه ششم توسعه در خصوص افزایش ضریب نفوذ بیمه ها مغایرتی دارد یا خیر؟ اظهار داشت: بیمه های عمر هم اكنون معاف هستند و سوژه مطرح شده به لایحه اصلاح مالیاتی بر می گردد كه هنوز نهایی نیست اما اینكه دولت بتواند فضای اطمینان بخشی برای مردم و زندگی آنها فراهم آورد مهمست و در مورد بیمه ها نیز مورد توجه خواهد بود. با این وجود كشور را نمی توان بدون مالیات اداره كرد. آن هم در شرایطی كه در ماه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داریم ولی ماهیانه حدود ۱۸ هزار تومان حقوق پرداخت می شود.
بگفته وی مالیات داروی تلخی است كه همه نمی خواهند بخورند ولی اداره كشور بدون آن ممكن نیست.
منبع:

1398/09/10
15:03:56
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: افزایش , بانك , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی