Niazgah نیازگاه

تركیه از ركود خارج می شود

تركیه از ركود خارج می شود

نیازگاه: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی پیشبینی خود از رشد اقتصادی تركیه را افزایش داد.


به گزارش نیازگاه به نقل از دیلی صباح، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی با اخطار نسبت به چشم انداز اقتصادی جهان اعلام نمود كه احیانا رشداقتصادی امسال و سال آینده به كمترین سطح خود از زمان ركود بزرگ سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ خواهد رسید. با این وجود رشد اقتصادی از سال ۲۰۲۱ احیانا بهتر خواهد شد تا جایی كه متوسط رشد اقتصادی از سه درصد در سال ۲۰۲۰ به ۳.۵ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا خواهد نمود.
این سازمان هم چنین در گزارش جدید خود از اقتصاد تركیه پیشبینی كرده است كه امسال اقتصاد این كشور از ركود بیرون برود و رشد ۰.۳ درصدی به جای منفی ۰.۳ درصد قبلی برای این كشور پیشبینی شده است. این سازمان هم چنین رشد اقتصادی تركیه برای سال آینده و سال ۲۰۲۱ را به ترتیب سه درصد و ۳.۲ درصد پیشبینی كرده است.
با این وجود سازمان توسعه و همكاری اقتصادی اخطار داده است كه باقی ماندن میزان تجارت خارجی در سطح ضعیف و تنش های ژئوپلتیكی امكان دارد در نهایت بر روی رشد اقتصادی تركیه اثر منفی زیادی بگذارد.
به قول سازمان توسعه و همكاری اقتصادی، مخارج مصرفی شخصی با رشد چهار درصدی، بار اصلی رشد اقتصادی امسال تركیه را بر دوش خواهد كشید. هم چنین امسال صادرات تركیه در مقایسه با سال قبل ۵.۲ درصد بیشتر خواهد شد. در ۹ ماه نخست امسال میزان صادرات تركیه به جهان با رشد ۲.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۳۲.۵ میلیارد دلار رسید.
پیشتر بانك جهانی هم با اشاره به بهبود تقاضای داخلی در تركیه پیشبینی كرده بود كه رشد اقتصادی امسال تركیه به صفر درصد برسد، در حالیكه در گزارش گذشته، این رشد منفی یك درصد پیشبینی شده بود. به قول بانك جهانی، رشد اقتصادی تركیه از سال آینده باردیگر مثبت خواهد شد و به سه درصد در سال ۲۰۲۰ و چهار درصد در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. این نهاد هم چنین پیشبینی كرده است كه تقاضا برای كالاهای ساخت تركیه در سال آینده افزایش پیدا كرده و صادرات آن تقویت شود.1398/09/03
23:23:33
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بانك , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی