Niazgah نیازگاه
رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان:

طرح تشدید بازرسی و برخورد جدی با متخلفان در دستور كار است

طرح تشدید بازرسی و برخورد جدی با متخلفان در دستور كار است

به گزارش نیازگاه رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: با عنایت به سیاست های دولت در خصوص افزایش نرخ و سهمیه بندی بنزین برای كنترل بازار و پیشگیری از تخلفات صنفی بخصوص گرانفروشی طرح تشدید نظارتی به اجرا درمی آید.


به گزارش عصر جمعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس تابش» در انتها جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران اضافه كرد: هیچ گونه افزایش قیمت در عرضه كالا و خدمات قابل قبول نیست و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
وی افزود: برای ناوگان حمل و نقل تاكسیرانی، سرویس مدارس و موارد لازم سهمیه بنزین تعریف شده است.
رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان تصریح كرد: با عنایت به مصوبه ستاد تنظیم بازار، این سازمان همه ظرفیت های نظارتی خویش را در روند كنترلی قیمت ها به كار خواهد بست.
تابش تصریح كرد: علاوه بر بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها، بازرسی اصناف و همینطور بسیج اصناف كمك حال ما در اجرای این طرح خواهند بود و با همراهی سازمان تعزیرات حكومتی روند رسیدگی به پرونده های متشكله تسریع می شود.
وی اظهارداشت: مردم می توانند از راه سامانه تلفنی ۱۲۴ یا سامانه شكایتی برخط سازمان حمایت، تخلفات موجود را منعكس كنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان تصریح كرد: انتظار می رود واحدهای تولیدی نظارت دقیقی روی شبكه توزیع خود داشته باشند تا تخلفی رخ ندهد.

تغییر نكردن قیمت در ناوگان بین شهری
همچنین عضو هیات عامل سازمان راهداری كشور هم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش قیمت فقط در بنزین بوده و در قیمت گازوئیل تغییر نرخی وجود ندارد.
«مداح» اضافه كرد: كرایه های خودرو های گازوئیلی به صورت تن-كیلومتر محاسبه می شود و با عنایت به تغییر نكردن قیمت در این بخش، هیچ گونه افزایش قیمت در ناوگان بین شهری، شامل اتوبوس و باری نخواهید داشت.
وی افزود: در بخش سواری هم سهمیه لازم در كمیسیون مربوطه لحاظ شده و اعمال می شود، هرچند هم اكنون تغییری در قیمت كرایه های بین شهری بخش مسافری سواری ها نخواهیم داشت.
جلسه ستاد تنظیم بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور «رضا رحمانی» وزیر صنعت و دستگاه های مختلف برگزار گردید.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اولین ساعت امروز - جمعه - با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه برپایه مصوبه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز شروع شد.


1398/08/25
01:55:56
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی