Niazgah نیازگاه
نوبخت خبر داد

رشد ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد در سال ۹۹

رشد ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد در سال ۹۹

به گزارش نیازگاه رئیس سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به اینكه سال آینده حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه های اجرایی باید پرداخت نماییم، اظهار داشت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد خواهد بود.به گزارش نیازگاه به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در مورد تامین منابع طرح های عمرانی، تصریح كرد: بر مبنای توافقات صورت گرفته، برای سال ۱۳۹۹ هر آنچه از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای حاصل شود، شامل فروش نفت و سایر اموالی كه در این سرفصل دسته بندی می نماییم، همه برای طرح های عمرانی اختصاص داده شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه باید در یازدهمین جلسه ستاد بودجه درباره دو مبحث بسیار مهم در لایحه بودجه سال ۹۹ تصمیم گیری می شود، اضافه كرد: سیاست هایی كه قبلا اعلام كردیم در خصوص اینكه حتی ریالی از منابع نفتی در سال آینده برای اعتبارات جاری و هزینه ای استفاده نكنیم، به تصویب و تایید رسید تا سال آینده همه این منابع ناشی از واگذاری دارایی های سرمایه ای به تملك دارایی سرمایه ای اختصاص یابد كه عینا از سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی اظهار داشت: مبحث دوم جلسه امروز این بود كه منابعی كه از محل دارایی های سرمایه ای به دست می آوریم، به چه ترتیبی برای طرح های عمرانی استفاده نماییم.
۸۶ هزار طرح ناتمام در كشور
نوبخت افزود: حدود ۸۶ هزار طرح عمرانی ناتمام در كشور وجود دارد كه منابع ما برای اجرای آن محدود است؛ ازاین رو اولویت بندی ما این است كه بتوانیم همه طرح هایی كه در سال ۱۳۹۹ قابلیت تكمیل شدن را دارد، در اولویت بگذاریم.
وی اضافه كرد: سال آینده به همه طرح هایی كه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در سفرهای استانی آنها را جزو برنامه های سفر تعیین كردند، مبالغی پرداخت می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: بخشی از طرح های عمرانی كه به عوامل تعمیر و نگهداری طرح ها حقوق پرداخت می نماییم، آنها با اولویت صورت گیرد و دیگر طرح های عمرانی كه در استان های كم برخوردار می باشد مورد توجه قرار گیرد و در اولویت است.
معاون رئیس جمهور اضافه كرد: حدود ۶۶ تا ۷۰ میلیارد تومان در سال آینده برای طرح های عمرانی از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای در نظر گرفته شده است، مانند امسال كه در شش ماه اول باید ۵۰ درصد برای طرح های عمرانی پرداخت می كردیم كه عملا این رقم به ۶۷ درصد رسید.
نوبخت اظهار داشت: در دولت قبل و در سال های گذشته در نیمه اول سال حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت كردیم.
كارگاههای عمرانی تعطیل نشده اند
وی اضافه كرد: ​ علت اینكه در تابستان امسال نرخ بیكاری ۱.۸ درصد كاهش یافته و به ۱۰.۵ درصد رسیده و حدود ۸۴۰ هزار فرصت شغلی هم ایجاد شده، این است كه كارگاه های عمرانی ما تعطیل نشده و فعال بوده و آثار آنرا در گزارش مركز آمار می بینیم.
نوبخت اظهار داشت: بخش دیگر بحث منابع و مصارف این است، عددی كه از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای و فروش نفت نمی خواهیم در هزینه جاری استفاده نماییم چگونه باید جایگزینی برای آن بیابیم.
۳ منبع جایگزین نفت
وی اضافه كرد: سه منبع برای جایگزینی فروش نفت و منابع حاصل از واگذاری دارایی سرمایه ای تعیین كردیم، یكی یارانه های پنهان انرژی است و بخش دیگر هم هنوز تصمیم گیری های شورایعالی اقتصادی روی آن متمركز نشده تا در بودجه برای جایگزینی نفت استفاده نماییم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: منبع دیگر مالیات است كه برای واحدهای تولیدی تصمیم گیری شد تا حتما درصدی از تعرفه ها را كاهش دهیم و در سایر درآمدها پایه های جدیدی تعریف نماییم تا كاهش منابع نفتی را كه نمی خواهیم در هزینه های جاری استفاده نماییم برای هزینه های ضروری استفاده گردد.
نوبخت اضافه كرد: بخش دیگر از درآمدهای جایگزین نفت هم از محل مولدسازی به دست می آید كه آن هم به تصویب رسید.
پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان
وی اظهار داشت: مبحث دیگر مورد بحث امروز افزایش حقوق و دستمزد در سال آینده و پرداخت پاداش بازنشستگی بود كه در زمینه بازنشستگی پیشنهادهای مختلفی عنوان شد تا برای آن سقف بگذاریم و محدود نماییم، اما سال آینده حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاه های اجرایی باید پرداخت نماییم.
افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد در نظر گرفته شده كه این رقم برای افرادی كه حقوق كمتر می گیرند، بیشتر از ۲۰ درصد خواهد شد كه این مورد منوط به مباحث دیگری است كه طی روزهای بعداطلاع رسانی می شود.
وی اظهار داشت: همه پیشنهادهای ستاد بودجه باید در دولت به تصویب برسد، تا در لایحه گنجانده شود و مجلس شورای اسلامی هم اظهار نظر كند؛ ازاین رو مصوبات ستاد بودجه قطعی نیست و امكان دارد دولت و مجلس نظرات دیگری بدهند، اما چون كار كارشناسی صورت گرفته است، ما باید همه اعداد و ارقام ها را با واقعیت هایی كه قدرت اجرای آنرا داریم و در قالب بودجه تعیین می شود، مشخص نماییم.
نوبخت اضافه كرد: ازاین رو همه خصوصیت ها برای بودجه متفاوت سال ۹۹ وجود دارد با این تفاوت كه بودجه سال آینده در دو بخش به مجلس می رود، بودجه شركت ها و بانك ها ۱۵ آبان و بودجه عمومی در ۱۵ آذر به مجلس ارسال خواهد شد.

1398/07/16
21:02:11
5.0 / 5
4798
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی